ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH

Quoted post

Andreja

#1553 Re: Re: Re: haha

2015-03-21 11:56

#1550: - Re: Re: haha 

 Zanimivo kako vedno nekdo, ki nekaj hoče večino populacije prepričati, omenja cerkev. Cerkev mene ne moti nič, ravno tako kot geji. Pa kaj pol če so zbirali podpise, pa jih pojdite vi v K4 ali kamorkoli se v današnjih dneh stekate. Cerkev vedno omenjate samo ko nekaj hočete, prav tako politiki. Borite se za svoje in ne obtožujte nekoga drugega kaj je kdo naredil. Napadanje drugače mislečih je bilo zelo lepo opisano. Jaz sem proti temu da geji lahko posvajajo otroke, ravno zaradi tega ker jih kar nekaj poznam, druge pa vidim v javnosti. V večini so zelo konfliktne osebe, zelo samovšečne in pripravljene narediti vse za svoj prav. Točno to pa piše komentator v komentarju ob katerega sem se spotaknila. Ker sem proti njegovem mišljenju, sem rasist, zagovekano bitje ki ne mara modernizacije, po novem sem še katoliški ekstremist in vse to samo zato ker sem drugače razmišljala.....ta oseba me sodi, pa me niti ne pozna! Še pomnite prijatelji prve gaj parade v Beogradu? Ko so se geji borili za svoji pravice, proti ljudem ki so se obnašali tako, kot se sedaj obnašate vi! Včasih so obsojali vas, sedaj vi obsojate vse druge. Ko boste dozoreli, potem pa lahko razpravljamo. Na tak način, pa sigurno ne!

Replies

Maja

#1556 Re: Re: Re: Re: haha

2015-03-21 12:25:08


Gost

#1574 Re: Re: Re: Re: haha

2015-03-21 19:24:02

#1553: Andreja - Re: Re: Re: haha 

Cerkev je bila omenjena kot ekstrem, pri kateri se zloraba otrok dogaja. Ne pomnim pa, kdaj smo lahko nazadnje v Sloveniji slišali za zlorabo otrok s strani gayev ali lezbik.

Ne poznamo se in verjetno nič ni tako osebno kot štejete. Jaz vam zagotovim, da vas ne vidim kot katoliškega ekstremista, ker bi bilo to drugače vidno. 

Gre pa zato, da je treba vedeti, da homoseksualnost ni nalezljiva in se jo ne da naučit. Je pa res, da je razmišljanje homoseksulanih oseb lahko atipično, kar pomeni, da glede na spol lahko razmišljajo drugače. To se zgodi tudi pri heteroseksualnih ljudeh.

Tukaj je res, da prihaja do grobih izrazov, ampak morate malce prebrati komentarje. Nekateri so direktna propaganda s strani organizacij, ki organizirajo podpisovanje proti zakonu in še toliko niso, da bi to prikrili. Drugi spet izlijejo svoja čustva. Veliko pa jih lahko najdete, da izkazujejo jezo na nonšalantnost RKC in Cerkve, ki posega v območje človekovih pravic, ki jih je v vsej svoji zgodovini večrat kratila. Če bi lahko našli v njeni zgodovini vzorce po katerih se je Cerkev kot organizacija postavljala za enake pravice, se ta jeza nebi zgodila. Več ljudi bi jih zaupalo. Tako pa s pretvarjanjem samo kvarijo klimo. Seveda je župnik lahko zelo pozitiven za okoliš, ampak je teh premalo. Prevečkrat izkoristijo pridobljeno zaupanje za lastno dobrobit. Tega mnogi verniki ne najdejo v svoji veri in tudi ni pozitivno. Zato obsojanje.

Tako kot sem že napisal, nisem gay, mi pa je pomebno, da kot ljudje vsi dobimo enake pravice. 

Posvajanje otrok se izvaja po drugi zakonodaji in po drugih pravilih. Zato ne razumem ukrivljene logike, ki jo uporabljajo nasprotniki novega zakona. Žal je take retorike preveč in dela probleme za normalne korake. 

Upam, da sem bil sedaj bolj jasen kje je problem. 

Gre za preprosto argumentacijo in izmenjavo mnenj. Pomembno je, da se vsi učimo en od drugega. Na koncu se moramo sami odločit kaj je prav.