Peticija za odpravo državnega financiranja rimskokatoliške cerkve

PRAVICA NARODU

/ #38 SLOVENEC

2017-01-13 09:24

Dovolj nam je nenasitnega žaklja rimo-katoliške cerkve. Naj enkrat že sami vzdržujejo in plačujejo za svoje želje.

Gospod kardinal se lahko po Sloveniji vozi z mercedesem, živi v gradu - marsikateri davkoplačevalec v Sloveniji pa ne ve, od kod naj vzame denar, da si bo lahko kaj kupil za v usta.

 Ona pač deluje po načelu "ne glejte me, poslušajte me!" Nič nimam proti njihovim šolam. Naj jih imajo, naj imajo v njih verouk in naj v njih vzgajajo v tem duhu otroke, če si otroci in njihovi starši to želijo prostovoljno. Vendar pa naj se financirajo iz lastnih sredstev. Mi imamo javne šole in so za nas v redu. Ne mislim kot davkoplačevalec plačevati njihove želje, posebno še ker ne vemo kam se izteka denar in vedno več ga hočejo in to ni kar nas uči biblija oz. nauk o rimokatoliški veri!

 

SMO TUDI PROTI VRAČEVANJU PREMOŽENJA CERKVI, KI IMA ŠE ODPRTE ZADEVE V VEZI ZVON 1 IN ZVON 2!

 

Sem zato, da duhovniki oz. predstvniki naše slovenske rimokatoliške vere dobijo pokojnine iz državnega proračuna, kot ostali državljani! Premoženje pa je od slovenskega naroda, saj se tudi zbira za obnove od slovenskih državljanov!