Peticija za odpravo državnega financiranja rimskokatoliške cerkve


Gost

#26

2016-11-08 08:59

A ni cerkev ločena od države? Potem naj se finansira kot ve in zna.

Gost

#27

2016-11-08 10:06

podpiram peticijo

Gost

#28

2016-11-08 11:06

ker spoštujem ustavo in mislim, da razni "novodobniki" korigirajo vse kar jim pride prav-

Gost

#29

2016-11-08 13:04

Bi bil že skrajni čas!

Gost

#30

2016-11-08 15:02

Naj gre denar raje za kaj dejansko uporabnega, ne pa za neke e dorsale ljudi, ki se vedno niso prerasli namisljenih prijateljckov
Nora peticija

#31

2016-11-08 19:50

Lahko smo ponosni na našo kulturno in umetniško dediščino, ki je vecinoma povezana s cerkvijo. cerkev skrbi za ohranjanje najlepšega in najvrednejšega, kar imamo iz naše zgodovine. minili so časi, ko se je bilo potrebno obračati stran od cerkve, če si šel mimo, da si pokazal svojo komunističjo pravovernost. Ta peticija diši prav po tem sovražnem odnosu do institucije, ki je še kako zaslužna za ohranitev našega naroda. 


Gost

#32

2016-11-08 20:22

Da napišem popolnoma po domače. Vsakega reveža država obdavči. Ko imaš malo zemlje pa štiričlanska družina ostane brez dohodka dobiš odločbo od socialne v kateri piše,da ti pomoč ne pripada in lačen ne boš saj imaš zemljo. Cerkev ima denar ima zemljo njeno delovanje pa plačujemo davkoplačevalci. Svinarija brez primere.!

Gost

#33

2016-11-09 17:54

Zakaj bi nekdo bil oproščen davka in bi koristil državne storitve zastonj in na račun državljanov.

Gost

#34

2016-11-09 21:22

Ker je cerkev dobickonosna dejavnost - firma, ki ne dela v dobro revezev ampak samo za svoje dobro

Gost

#35

2016-11-10 12:16

Ustava bi morala veljati brez dodatnih peticij.

Gost

#36

2016-11-12 06:41

Zato, ker se mi zdi pravična in pravična
gost

#37

2016-11-18 11:57

Ne samo rimsko katoliško cerkev, potrebno bi bilo prenehati financirati vse verske skupnosti iz državnega proračuna.Prav tako bi morali začeti plačevaati vse davke za svoje imetje in storitve kot to počnemo vsi ostali državljani.Vsak državljan pa bi se moral opredeliti katere vere je in pri plači bi mu določen procent odtegnili za njegovo versko skupnost.Če bi se opredelil za ateista, pač ne bi plačal za nobeno versko skupnost ampak ne bi imel verskih ugodnosti kot so cerkvena poroka,krst otroka,župnik na pogrebu (če pa bi si premisli in bi brez plačila davka želel pa bi bili po bistveno višji ceni).

PRAVICA NARODU

#38 SLOVENEC

2017-01-13 09:24

Dovolj nam je nenasitnega žaklja rimo-katoliške cerkve. Naj enkrat že sami vzdržujejo in plačujejo za svoje želje.

Gospod kardinal se lahko po Sloveniji vozi z mercedesem, živi v gradu - marsikateri davkoplačevalec v Sloveniji pa ne ve, od kod naj vzame denar, da si bo lahko kaj kupil za v usta.

 Ona pač deluje po načelu "ne glejte me, poslušajte me!" Nič nimam proti njihovim šolam. Naj jih imajo, naj imajo v njih verouk in naj v njih vzgajajo v tem duhu otroke, če si otroci in njihovi starši to želijo prostovoljno. Vendar pa naj se financirajo iz lastnih sredstev. Mi imamo javne šole in so za nas v redu. Ne mislim kot davkoplačevalec plačevati njihove želje, posebno še ker ne vemo kam se izteka denar in vedno več ga hočejo in to ni kar nas uči biblija oz. nauk o rimokatoliški veri!

 

SMO TUDI PROTI VRAČEVANJU PREMOŽENJA CERKVI, KI IMA ŠE ODPRTE ZADEVE V VEZI ZVON 1 IN ZVON 2!

 

Sem zato, da duhovniki oz. predstvniki naše slovenske rimokatoliške vere dobijo pokojnine iz državnega proračuna, kot ostali državljani! Premoženje pa je od slovenskega naroda, saj se tudi zbira za obnove od slovenskih državljanov!