Peticija za odpravo državnega financiranja rimskokatoliške cerkve


Gost

#1

2016-10-14 18:06

ker jih nisem pripravljen financirati!!

Gost

#2

2016-10-16 19:46

Ker sem ateist in sem se na popisu prebivalstva tako tudi opredelila.

Gost

#3

2016-10-20 12:00

Pravilno, saj se lahko financira sama, saj od svojih vernikov dobi dovolj.
Vestni_opazovalec

#4

2016-10-25 07:20

Podpisujem, ker je naša država sekularna (vsaj bila je in tako je tudi prav, če pa ne, pa zahtevam enako obravnavo vseh drugih ver kot so protestanti, kalvinci, baptisti, pravoslavni, židje,....). Zgodovinsko gledano je res katoliška vera najbolj razširjena in zaradi mene tako tudi ostane, ne more pa se preko političnih sistemov infiltrirati in tretirati drugače kot druge vere. Sploh pa se sprašujem od kdaj in od kod premoženje katoliški cerkvi...zadnje dni je znova v ospredju zgodba o grabežljivosti RKC pri denacionalizacijah premoženja, ki ga je cerkev že enkrat prodala, zdaj pa gratis dobila nazaj in bo še dodatno tožila za zamude (izgubljene dobičke). Ali je to normalno, logično, se noben ne upa vprašati? Res postajamo dežela tepcev, sužnjev klik/držav in multinacionalk ter predvsem telebanov (ne talibanov, vsaj zaenkrat). Torej "bog nam pomagaj", ker je RKC ena najmočnejših multinacionalk (a je nihče ne osporava, pa bi jo morali kot CETA/TTIP in ISDS) in v zgodovini je imela svoje "economic hitmen-e", v obliki križarjev in blagoslova modre krvi...torej nič drugače kot v kapitalizmu današnjega časa-zanimivo, a očitno še ne preživeto.

Antiteistka

#5 RKC uničuje Slovenijo

2016-11-03 18:50

RKC je največji grabežljivec in škodljivec v naši državi. Ni tajkuna, ki bi si toliko slovenskih dobrin prisvojil, kot RKC. Poleg finančnega molzenja države, pa si ta nemoralna združba tudi dovoli na vsakem koraku izražati svoje neizmerno sovraštvo in prezir do žensk. Sprevrženo je, da moramo financirati RKC tudi vsi tisti državljani, katerim se to društvo najhujših šovinistov, ženskomrzcev, homofobov, pedofilov in izkoriščevalcev  gnusi.


Gost

#6

2016-11-07 15:38

RKC ni zgolj zlo, ona je institucionalno zlo - pravi magnet za največjo pokvarjenost v zgodovini človeštva. Ni problem vera, niti katoliška - problem je RKC!

Gost

#7

2016-11-07 16:37

Dovolj je zalaganja rimokatoliške cerkve, ki je vedno bolj požrešna pa ji še ni dovolj. Državo oz. državljane (kajti davkoplačevalci bomo plačevali), toži za ogromne zneske za obresti in to za gozdove, ki jim niti ne pripadajo /naj se preveri, od kod in zakaj jim lastništvo), ne plačujejo davkov na premoženje, ki ni majhno, Jaz in mi vsi ga moramo! Če želijo sredstva za popravila cerkva itak nafehtajo, nimajo davčnih blagajn za denar, ki ga poberejo po vsaki maši, želijo, da se njihove šole financirajo (itak imamo državne šole), zdaj nam še vsiljujejo verouk v šole. Plačujemo jim prispevke za ZPIZ (revežem, ki so po takratnem veljavnem zakonu pridno plačevali za ZPIZ-2, jim je država z zakonom leta 2012 pobrala VSE pravice ZA NAZAJ in to brezposelnim, ki so si nekako želeli sami pomagati za stara leta oz. so zanje plačevali prispevke sorodniki, saj so sami bili brez sredstev. In to tudi po 10 let. Zdaj od tega nimajo nič - ne denarja in ne pravic. Čisti rop. Pa nikogar ni niti malo sram.) Kler je naredil ogromno bančno luknjo ZVON1 in ZVON2, ki smo jo morali pokriti oz. plačati zopet mi, davkoplačevalci. Pa kaj bi še radi?! Če si tega resnično želijo desničarske krščanske stranke, naj te šole imajo, a naj jih tudi sami plačujejo oz. vzdržujejo. Sicer pa v Sloveniji obstajajo tudi druge vere in njihovi verniki. Kako bo pa s tem?! Potem predlagam, da vsi tisti, ki so tako verni in redno obiskujejo cerkve ter so prisotni pri sveti maši, naj plačajo cerkveni davek - zakaj bi ga morali vsi tisti druge vere in tisti neverni?!
Me zanima, koliko bi jih bilo pripravljenih plačati. Pri tem mislim predvsem na tiste, ki imajo debelo denarnico. ALI NI CERKEV LOČENA OD DRŽAVE?!

Gost

#8

2016-11-07 16:53

To bi bilo edino prav.

Gost

#9

2016-11-07 17:01

Dovolj nam je nenasitnega žaklja rimo-katoliške cerkve. Naj enkrat že sami vzdržujejo in plačujejo za svoje želje. Gospod kardinal se lahko po Sloveniji vozi z mercedesem, živi v gradu - marsikateri davkoplačevalec v Sloveniji pa ne ve, od kod naj vzame denar, da si bo lahko kaj kupil za v usta. V Sloveniji obstajajo tudi druge vere, ki pa niso tako bogate, jih ne zalagamo tako kot rimsko-katoliško cerkev
, ki NIKOLI ni bila skromna. Ona pač deluje po načelu "ne glejte me, poslušajte me!" Nič nimam proti njihovim šolam. Naj jih imajo, naj imajo v njih verouk in naj v njih vzgajajo v tem duhu otroke, če si otroci in njihovi starši to želijo. Vendar pa naj se financirajo iz lastnih sredstev. Mi imamo javne šole in so za nas v redu. Ne mislim kot davkoplačevalec plačevati njihove želje, posebno še kot ateist.

Gost

#10

2016-11-07 18:09

če vsi palčujemo davke tudi šolarji kateri delajo preko študentskega servisa da si izboljšajo svoj status ker so starši revni in jim ne morejo plačevat študijev je prav da največji bogataš v državi to je rimokatoliška cerkev plačuje davke za vsak dohodek. Zadnji čas je da se to uredi da je cerkev plačnik davkov.

Gost

#11

2016-11-07 18:25

Cerkev naj ostane ločena od šolstva in državnih institucij. Torej država naj ne financira njihovih šol in podobno. Če to želijo naj jih tudi sami financirajo. V nasprotnem pa jim treba obdavčiti vso premoženje, kakor drugim fizičnim in pravnim osebam.

Gost

#12

2016-11-07 19:38

Ker ne želim, da se iz mojega denarja financira tisto česar ne potrebujem, še posebej, ker sta država in cerkev ločeni. Torej RKC naj se financira iz svojih virov, če pa bi se iz državnih, potem naj se uvede t.i. cerkveni davek, katerega naj plačujejo tisti, ki storitve te institucije potrebujejo. Jaz jih ne!!! Poleg tega je to institucija, ki je bila zmeraj na nasprotni strani, ki nas še danes uspešno razdvaja!!!! Ali so se morda že opravičili za požig Trubarjevih knjig, sodelovanja z okupatorjem, izdajo in kolaboracijo?!

Gost

#13

2016-11-07 19:56

Ker je cerkev največja prevara v zgodovini!

Gost

#14

2016-11-07 20:23

Ker ni skladno z ustavo, kar pomeni da ze v osnovnem pravnem aktu sami sebe negiramo. Sem spada tudi objavljanje urnika verouka v javnih osnovnih solah.

Gost

#15

2016-11-07 20:59

Ker je logicno!

Gost

#16

2016-11-07 21:12

Preveč je lacnih ljudi. Predolgo so samo jemali in nič dali.Imajo prazne cerkvene hise ljudje pa spijo na ulicah.

Gost

#17

2016-11-07 21:33

SAJ imajo ogromno premoženja in naj se sami financirajo.

Gost

#18

2016-11-07 22:39

Prepričan sem, da nisem dolžan podpirati organizacije-države, ki ji ne pripadam a zaradi zakonodaje nimam na to nobenega upliva.

Gost

#19

2016-11-07 23:08

Presneto preprosto: ker tej instituciji ne verjamem in ne morem sprejeti dejstva, da prezivlja na osnovi neobdavcenih prihodkov in premozenja mojih sonacionalcev...
stanw

#20 Re:

2016-11-07 23:10

#13: -  

 To no tako...


Gost

#21

2016-11-08 06:58

Denar se naj raje nameni zdravstvu, socialno ogroženim itd......

Gost

#22

2016-11-08 07:04

Čuvajmo našo Ustavo in ne dovolimo, da si jo politika podreja!

Gost

#23

2016-11-08 07:13

Je že zapisano v ustavi - spoštujmo jo!

Gost

#24

2016-11-08 07:16

ker pizduni pod pretvezo vere hinavsko kopicijo narodno bogastvo in so profitna ustanova

Gost

#25

2016-11-08 08:43

Naj bo nasa drzava tudi dejansko sekularna.