Zahtevamo ukinitev 152,40 € letne prisilne RTV članarine - RTV programe naj si kodirajo


Gost

/ #1362

2016-06-15 11:34

Z RTV Ljubljana je moja zgodba boleča in stara več kot 20 let. Od leta 1983 naprej domujemo na Klancu 9 Dobrna. Pred tem smo stanovali v Velenju.Naš zaselek Klanc je na območju, kjer je bilo pred in po letu 1983 mogoče s katerokoli anteno, ki so takrat bile aktualne,sprejemati le hrvaški 1. in 2. program.Ampak že takrat je bilo potrebno redno plačevati RTV naročnino.Kljub temu, da smo s peticijami (podpisi tega zaselka) opozarjali RTV Ljubljana, so bili za naše nestrinjanje na RTV-ju gluhi.Ker kljub tožbi RTV- ja, nisem hotel plačevati naročnine, so na mojo zahtevo prišli izmeriti TV - signal, so RTV tehniki dejali, da glede slabega signala nisem dolžan plačevati naročnine, nakar dobim odločbo od RTV-ja, da od meritev dalje sem oproščen plačila RTV naročnine, vendar za obdobje petih let za nazaj pa moramo plačati naročnino.Ker se tudi s tem nismo strinjali, so mi odtrgali od plače, kar v petih zaporednih obrokih,kar je preračunano v današnjo valuto znašalo približno 750 EU. Leta 2002, pa sem si na svoje stroške plačal kabelsko. Ker vem, da nisem samo jaz v finančni stiski in smo prišli že tako daleč, da si prelagamo položnice, ki jih ne moremo plačati v rednem terminu, mi še kako prav pride takšna mogoče odrešujoča peticija, ki jo zelo podpiram. Lepo vas pozdravljam -Švent Marko iz Dobrne.



Plačilo oglaševanja

To peticijo bomo oglaševali 3000 osebam.

Izvedite več ...