Peka, našega tradicionalnega čevljarja ne damo, smo za ponovno oživitev proizvodnje!

Za Peko!

/ #29

2016-01-27 14:26

Sedaj pa na glavno temo: ODGOVORNOST. A bo kdaj kdo od teh ljudi, ki še enkrat bom rekel, NAMENSKO in NAČRTNO pokradli Peko, odgovarjal ? Ne! Rop je danes podpredsednik banke v Bruslju, Lovše še naprej na svoji jahti v Monaku,Kavčič še danes lastnik Šobca, Drnovšek pač pokojni, Topič (takratni šef SRD-ja, SlovenskeRazvojneDružbe) nevem kje je, prav tako nevem kje je Čadova (nekdanja predsednica nadzornega sveta ko Peko vodil Lovše in 'slučajno' žena od odvetnika Lovšeta v primeru Peko). Ne! Nobeden nič! A bo kdo od nadzornikov odgovarjal? prejšnjih in sedajšnjih ki te budaleštine od ljudi in njihovih 'poslovnih načrtov' požegnali ? Ne! A bo kdo od lastnikov odgovarjal, ki se pravtako pustil tako pretentati s temi ljudmi in njihovimi poslovnimi načrti ? NE! Zakaj ne? ker tudi ti nadzorniki in lastniki NIMAJO POJMA o čevljarstvu! Kako bodo potem znali preceniti kdo je pravi in kdo res sposoben? Kdo jim prodaja realen poslovni načrt in kdo zgodbice? ne morejo! In dokler bomo pustili take nesposobneže, da odločajo o teh firmah, nam pač dragi moji NI POMOČI in lahko nadaljujemo z zapiranjem ene za drugo! In včeraj slišal, da gre nekdanja nesposobna ekipa iz Peka, sedaj v Alpino, torej lahko pričakujemo v kratkem konec tudi tam. Peko ima danes le še 150 zaposlenih, prodaja trgovine (tudi take za katere lokacijo se je oče npr.leta in leta boril, da jih sploh dobil in jih nikoli več ne boš dobil) da s tem poplačuje račune, proizvede pa morda 30.000 parov/leto kar je kot neka večja delavnica. Za primerjavo: v očetovem direktovanju so jih na leto naredili 9 milijonov parov (!). Skratka res je hudo, stvar je čisto v podnu, zato bi bilo potrebno zaštartati iz čiste nule.  Ampak jaz še nisem vrgel puške v koruzo. Že 2 leti se namreč ukvarjam z nakupm Peka, hodim po celem svetu do investitorjev, resnično ogromno denarja sem že vložil v vse raziskave, tržne in finančne, v potovanja, v sejne sobe po celem svetu in nočitve za bodoče investitorje, katerim predstavljal business plan. In še danes vem, da bi z očetovo pomočjo in finančnim boostom iz Peka znal narediti tako firmo, kot jo ni v Sloveniji. Danes vam tudi lahko povem, da sem imel Rusko investicijsko firmo, ki bi mi posodila 90 mio EUR (ja 90!) za upravljanje s Pekom! Ker sem jih tako navdušil in bil tako verodostojen. Z 90 mio EUR in znanjem, vezami od očeta pa naredim iz Peka eno naj uspešnejših čevljarskih firm v EU, z zagotovostjo! A kaj ko se je začela vojna z Ukraino in je EU zaprla pipco tudi Rusiji, tako so me pač bili primorani dati na čakanje, ki traja še danes. Torej niso me skenslali, moram pa čakati. Zato poleti letim v Dubai, kjer bom preko njihove gospodarske zbornice imel konzorcij z njihovimi bogatimi usnjarji ter tekstilci, upam, da bom pri njih lahko dobil potreben denar. Nasl.mesec pa letim tudi v Švico, pogovori so se pričeli tudi z Indijo. Ne, nisem še obupal. Upam, da mi uspe, pač ko bo-bo. Še vedno verjamem vase in v mojo vizijo tega podjetja. Do takrat pa: vzemimo stvari v svoje roke in ne dopustimo propada naših paradnih konjev. Tako se to NE DELA! Od kje bomo povečali zaposlitvenost, če bomo ubijali še tisto kar imamo? Kot je rekel Mencinger : Evropa se mora spet zindustrializirati, ne morejo vsi živeti samo od trgovine in storitev! Mi rabimo spet začeti tudi proizvajati! In naj mi nobeden niti ne pisne, da moramo seliti proizvodnjo za boga! Če lahko delajo čevlje v Italiji, Nemčiji, Švici,hudiča da potem ena Slovenija NI in NE MORE biti predraga za izdelavo! In tudi o modi...če mi uspe dobit denar imam že točne kanale in vem koga klicati, koga najeti. Obstajajo top modelirji in v Sloveniji in Italiji, ki hvala bogu še vedno spoštujejo očeta in bi prišli pomagati. Kajti kvaliteto, to pa v Tržiču še vedno znajo narediti vrhunsko. In tudi če so stari stroji. V shoe-businessu se tehnika ni blazno spremenila in nekdo s srcem bo na 30 let staremu stroju naredil še vedno boljši čevelj, kot nek aberveznik na novem and thats a fact.   




Plačilo oglaševanja

To peticijo bomo oglaševali 3000 osebam.

Izvedite več ...