Peka, našega tradicionalnega čevljarja ne damo, smo za ponovno oživitev proizvodnje!

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2016-01-27 14:16


Za Peko!

#27

2016-01-27 14:18

Druga napaka pa je bilo seveda kadriranje managmenta. Leta 1997 je k nam domov prišla državna delegacija z Drnovškom (takratnim Predsednikom vlade) vred, ki praktično na kolenih prosila očeta, da ponovno prevzame Peko in ga sanira. Kljub dejstvu, da je oče bil že imenovan za Predsednika uprave Poštne banke Slovenije, se je čisto zaradi emocij in Tržiča premislil ter odšel nazaj v Peko. Obljubili so mu 1 mrd SIT državne pomoči, v primeru da konkretno on prevzame Peko. Verjemite mi ali ne (to se da tudi preveriti) ampak, ko je oče enkrat prevzel Peko, Pekov TRR tega denarja NIKOLI NI VIDEL ! Si predstavljate ? torej na državni ravni, se je nekaj obljubilo, napisalo, podpisalo in potem ne držalo. Adijopamet! Tako je oče dobil firmo, ki je dobesedno že 1 teden stala, ko je prišel so ga delavci čakali na oknih, a je zaradi svojega znanja, poznanstev, nove ekipe v zgolj 2 letih BREZ CENTA državne pomoči, uspel zadržati št.zaposlenih (takrat le še 1.350), zmanjšal izgubo iz 1.7 mrd SIT na zgolj še 300 mio SIT, Peka rešil stečaja in pripeljal do prisilne poravnave. Če bi ostal še dobre pol leta, bi Peko bil že na nuli, naslednje leto pa delal že s plusom. Potem pa se je začelo: država je poslala nove nadzornike, mlade japije, ki NOBEDEN še v življenju ni vodil ene firme, imel enega uspeha za seboj, ni še v življenju delal v čevljarski branži - no in oni so sedaj nadzirali ljudi, ki se 30 let ukvarjali s šuštarijo. Eden izmed njih je bil tudi Tomaž Lovše. Človek, ki je izstavljal Peku le račun za potne stroške iz LJ do Tržiča v mesečni vsoti (če se ne motim) 760.000 SIT (danes krepkih 3.000 EUR) ! Hodil ob 11h dopoldan, imel noge na mizi, kot kavboj... Kasneje se ga spomnete je pokopal tudi Diners in plačal 1 mio EUR, da je prišel iz zapora. Nobeden ne bev ne mev od kje mu ta denar! No in na božični večer, so se ti nadzorniki lepo zbrali in rekli očetu, da bi radi pomladili upravo. Očetu so ponudili, da bi bil do penzije naprej svetovalec upravi z enako plačo naprej. A oče tega ni želel, saj ni želel, da bi Tržič govoril, da je bil on tisti, ki je držal žakelj, v katerega so ti fantje potem metali denar. Zato se je upokojil. Zaradi tega hudičevega Peka je 2x zbolel za rakom, ja prepričan sem da samo zaradi tega! Ker ga je tako žrlo, ker ga je vsa zgodba tako prizadela. In še danes tega ni prebolel in nikoli ne bo. Predstavljajte si, da ste najbolj uspešen manager, eden izmed najbolj spoštovanih finančnikov, potem pa vas zamenja ekipa, ki pojma nima in za katero že v naprej veste, da bo vse vaše trude požrla in uničila podjetje za katerega ste skoraj živeli.

Za Peko!

#28

2016-01-27 14:23

In to se je zgodilo. Ko je Peko prevzel Lovše, je Peko čudežno dobil 2 mrd SIT državne pomoči, a pazite sedaj: Pekov TRR SPET NI VIDEL NITI CENTA tega denarja! Ne, ne izmišljujem si, resnično vam pravim. Torej da poenostavimo: državne firme so se 'dokapitalizirale' tako, da so uradno sicer res vzele davkoplačevalski denar, a ga firme nikoli sploh videle niso! Ta denar se je potem kanaliziral kam? vam povem, in sicer v politične stranke in določene finančne špekulacije! Tako so imele denar za 'reklamiranje' ter kampanje. In to je dejstvo. Lovšetov uspeh pa se je pokazal že naslednje leto, saj je pridelal 2 mrd SIT čiste izgube! Je pa vmes najel Nino Morić in šel snemati prospekt za Peko v Los Angeles. Si predstavljate? Peko ni imel za kruh in za plače, ti pa hodiš v Ameriko snemati prospekt...adijopamet! Vmes so odpustili še tisti kanček ljudi, ki imeli vsaj nekaj pojma o čevljih. Še eno leto je Lovše vodil Peko, potem pa je 'čudežno' celotna uprava dala odpoved. No nasledila ga je Gorjupova, ženska ki je bila kemijski tehnik, torej spet o čevljarstvu nobenega pojma, katera je višala plače ljudem, da so ji potem v gotovini morali vračati denar (zato so jo tudi odpustili), če se delavci usedli v menzi k njej je vstala in šla stran etc.., za njo je prišel Sajovec, človek ki sicer bil kratek čas v Planiki, a ni imel pojma o poslu, za njim prišel Despotović (kader stranke PS katerega nikoli nisem podpiral, računalničar, ki je čez 1 mesec vedel že vse o čevljih..) in trenutni direktor Delpost - človek, ki je v čevljarski industriji že 10 let, ki ima pojma o čevljih, morda mu malo manjka še na področju posla, ampak je pravi, vsaj za tehničnega direktorja. A kaj mu to pomaga, če sedaj ne dobi denarja in njegov poslovni načrt ni bil sprejet. Konec je. Konec je zgodbe, ki imal celo življenje up & downs-e. Tudi sindikat je bil obupen in se ni potegnil za tisto staro vodstvo, niti (roko na srce) delavci in Tržič (ampak ok, njih razumem, ker bili prestrašeni in niso vedeli kaj jih čaka). Občina pravtako, pravzaprav je bil takratni župan tisti, ki je PRVI zablokiral račun Peku, ker Peko ni mogel plačati zemljišlega prispevka. V Kranju se je Planika lahko zmenila z občino, da so ji ga oprostili, pri nam v Tržiču pa takratni Pavle Rupar, ne. Ker so bili preozoko usmerjeni in niso razumeli, da se lahko le s skupnimi močmi in postopoma reši fabriko. Poslušam ljudi, ki mislijo da že vse vejo in mi nabijajo z zgodbicami, da če bi oni sedaj dali notri 5 mio, naredijo iz Peka tako firmo da dol padeš - zaradi takih nesposobnežev je Peko danes kjer je! Na absolutnem podnu! Za vodenje take firme rabiš ZNANJE, rabiš IZKUŠNJUE, rabiš POZNANSTVA! Zato in samo zato je tako prekleto težko biti uspešen direktor! Saj ni problem biti danes direktor, ozrite se okrog kako hitro se menjajo in koliko izkušenj imajo (nula). Problem je biti direktor, ki ima za pokazati uspeh! E, takih pa danes jaz poznam resnično resnično malo. In enaka zgodba ala Peko je bila s Planiko,Muro,Polzelo,Krojem,Svilanitom,Vezenino,Elkrojem,Preboldom in še in še...tudi v drugih branžah, Alples recimo - svetovna firma, ki je danes samo še prdec na svetovnem zemljevidu.

Za Peko!

#29

2016-01-27 14:26

Sedaj pa na glavno temo: ODGOVORNOST. A bo kdaj kdo od teh ljudi, ki še enkrat bom rekel, NAMENSKO in NAČRTNO pokradli Peko, odgovarjal ? Ne! Rop je danes podpredsednik banke v Bruslju, Lovše še naprej na svoji jahti v Monaku,Kavčič še danes lastnik Šobca, Drnovšek pač pokojni, Topič (takratni šef SRD-ja, SlovenskeRazvojneDružbe) nevem kje je, prav tako nevem kje je Čadova (nekdanja predsednica nadzornega sveta ko Peko vodil Lovše in 'slučajno' žena od odvetnika Lovšeta v primeru Peko). Ne! Nobeden nič! A bo kdo od nadzornikov odgovarjal? prejšnjih in sedajšnjih ki te budaleštine od ljudi in njihovih 'poslovnih načrtov' požegnali ? Ne! A bo kdo od lastnikov odgovarjal, ki se pravtako pustil tako pretentati s temi ljudmi in njihovimi poslovnimi načrti ? NE! Zakaj ne? ker tudi ti nadzorniki in lastniki NIMAJO POJMA o čevljarstvu! Kako bodo potem znali preceniti kdo je pravi in kdo res sposoben? Kdo jim prodaja realen poslovni načrt in kdo zgodbice? ne morejo! In dokler bomo pustili take nesposobneže, da odločajo o teh firmah, nam pač dragi moji NI POMOČI in lahko nadaljujemo z zapiranjem ene za drugo! In včeraj slišal, da gre nekdanja nesposobna ekipa iz Peka, sedaj v Alpino, torej lahko pričakujemo v kratkem konec tudi tam. Peko ima danes le še 150 zaposlenih, prodaja trgovine (tudi take za katere lokacijo se je oče npr.leta in leta boril, da jih sploh dobil in jih nikoli več ne boš dobil) da s tem poplačuje račune, proizvede pa morda 30.000 parov/leto kar je kot neka večja delavnica. Za primerjavo: v očetovem direktovanju so jih na leto naredili 9 milijonov parov (!). Skratka res je hudo, stvar je čisto v podnu, zato bi bilo potrebno zaštartati iz čiste nule.  Ampak jaz še nisem vrgel puške v koruzo. Že 2 leti se namreč ukvarjam z nakupm Peka, hodim po celem svetu do investitorjev, resnično ogromno denarja sem že vložil v vse raziskave, tržne in finančne, v potovanja, v sejne sobe po celem svetu in nočitve za bodoče investitorje, katerim predstavljal business plan. In še danes vem, da bi z očetovo pomočjo in finančnim boostom iz Peka znal narediti tako firmo, kot jo ni v Sloveniji. Danes vam tudi lahko povem, da sem imel Rusko investicijsko firmo, ki bi mi posodila 90 mio EUR (ja 90!) za upravljanje s Pekom! Ker sem jih tako navdušil in bil tako verodostojen. Z 90 mio EUR in znanjem, vezami od očeta pa naredim iz Peka eno naj uspešnejših čevljarskih firm v EU, z zagotovostjo! A kaj ko se je začela vojna z Ukraino in je EU zaprla pipco tudi Rusiji, tako so me pač bili primorani dati na čakanje, ki traja še danes. Torej niso me skenslali, moram pa čakati. Zato poleti letim v Dubai, kjer bom preko njihove gospodarske zbornice imel konzorcij z njihovimi bogatimi usnjarji ter tekstilci, upam, da bom pri njih lahko dobil potreben denar. Nasl.mesec pa letim tudi v Švico, pogovori so se pričeli tudi z Indijo. Ne, nisem še obupal. Upam, da mi uspe, pač ko bo-bo. Še vedno verjamem vase in v mojo vizijo tega podjetja. Do takrat pa: vzemimo stvari v svoje roke in ne dopustimo propada naših paradnih konjev. Tako se to NE DELA! Od kje bomo povečali zaposlitvenost, če bomo ubijali še tisto kar imamo? Kot je rekel Mencinger : Evropa se mora spet zindustrializirati, ne morejo vsi živeti samo od trgovine in storitev! Mi rabimo spet začeti tudi proizvajati! In naj mi nobeden niti ne pisne, da moramo seliti proizvodnjo za boga! Če lahko delajo čevlje v Italiji, Nemčiji, Švici,hudiča da potem ena Slovenija NI in NE MORE biti predraga za izdelavo! In tudi o modi...če mi uspe dobit denar imam že točne kanale in vem koga klicati, koga najeti. Obstajajo top modelirji in v Sloveniji in Italiji, ki hvala bogu še vedno spoštujejo očeta in bi prišli pomagati. Kajti kvaliteto, to pa v Tržiču še vedno znajo narediti vrhunsko. In tudi če so stari stroji. V shoe-businessu se tehnika ni blazno spremenila in nekdo s srcem bo na 30 let staremu stroju naredil še vedno boljši čevelj, kot nek aberveznik na novem and thats a fact.   

Za Peko!

#30

2016-01-27 14:28

Ja razpisal sem se, lahko se mi smejite, čeprav je daleč od smešnega. Zamislimo se malo kaj smo dopustili. Ja takrat smo bili premladi, da bi se lahko oglašali, ma danes smo mi tisti, ki bi morali udariti po mizi! MI ! p.s.: In še to: Predvsem bi poudaril da je bil PEKO vsaj od leta 1945 naprej vseskozi eden od največjih dobrotnikov države. Praktično ni minil dogodek ali prireditev skozi vsa leta, da PEKO nebi pomagal in sofinanciral. Od olimpijskih iger do vaške veselice,od državnih projektov , proslav NOB, do gasilskega, rokometnega kluba. Ne bom našteval neštetih pomoči in donacij pri potresih, umetnosti, kulturi, športu... skratka vedno je bilo razumevanje, ki ga pri sanaciji njegovih težav tako pogrešam. Nesposobnim lastnikom, ki se piš-me-uh-ovsko obnašajo do častitljivega stoletnika in ne prepoznajo vrednosti blagovne znamke in umestitve v čevljarski branži očitno nihče ne more odpreti oči. Naj napišem le še to, da je pokojni g.PETER KOZINA zastavil svoj denar in ugled, imel znanje in vizijo, da je postavil PEKO kot prepoznavno blagovno znamko. Kaj z njim delajo sedanji lastniki? Če bi vedel zanje bi se v grobu obrnil navzdol in od žalosti izjokal oči..........''

Tržičan

#31

2016-01-27 14:30

DELIMO to BESEDILO NAPREJ!! Podprimo ga tudi mi, in če se bo zgodilo, da bo PEKO ponovno zaživel in če se bo izbiralo vodstvo podprimo njega, ter njegovega očeta za zagon PEKA!  Osebno ga ne poznam, poznajo pa ga moji straši ter sorodniki, ki so celotno delovno obdobje delali v PEKU in g. Bedina poznajo! Hvala!


Gost

#32

2016-01-27 16:15

Podpisal sem, ker želim, da se povrne spet upanje vsem delavcem, vse dobro

To objavo je odstranil avtor te peticije (Show details)

2016-01-27 16:51



Gost

#34

2016-01-27 16:53

U Peku je kupovala moja mama. Pa ja. I moja djeca imaju cipele iz Peka. Neka opstane i neka ljudi rade.

Gost

#35

2016-01-27 17:17

Podjetja s tako tradicijo enostavno ne smemo zapreti..

Gost

#36

2016-01-27 17:21

Končno ena prava poštena peticija za prave Ljudi Garače!

To objavo je odstranil avtor te peticije (Show details)

2016-01-27 17:32


pepi
Gost

#38

2016-01-27 17:33

Z navedbami v peticiji se popolnoma strinjam , menim pa , da so omenjene osebe v peticiji samo delček te zgodbe . Vsem vpletenim je potrebno odvzeti vsa sredstva , ki nimajo pravne podlage , odgorne za ta dejanja pa postaviti pred normalna sodišča ( katerih v zdajšnji sestavi pri nas žal ni ) , torej se je treba posvetiti tudi temu problemu . Morda se sliši grdo , vendar smatram , da je akterje te kraje treba obsoditi in če drugače ne gre ( sigurno pa gre , saj imamo žive primere med ljudmi , ki so ukradli samo nekaj za pod zob , torej za svojo exsistenco ali za družino in se vse zelo hitro uredi z obsodbo ) denar izetrjatil z dosmrtnim prisilnim delom . In v primerih , ko akter nakradenega denarja ali premoženja noče vrniti , tudi ukiniti kakršnokoli možnost skrajšanja  prestajanja kazni , torej dosmrtne ječe . lp Marjan


Gost

#39

2016-01-27 17:40

Zato ker so politicarji vse pokradli moja mami pa more doma lezat pa 400e dobijat zavoda sram vas je lahko

Gost

#40

2016-01-27 17:52

ker želim da se ohrani vrhunska blagovna znamka in vrhunska obutev....in da se že enkrat konča tajkunstvo v naši lepi deželi.
Pobudnik peticije

#41 BRAVO!

2016-01-27 18:10

#30: Za Peko! -  

  Spoštovani!

Pravilno zapisano in zgodovinski trenutki so tisti, ki jih je treba obelodanit ob morebitnem vnovičnem zagonu Peka!!  Poznam situacijo, poznam te osebe, ki ste jih našteli in vem, da je na državni ravni delovala samo in zgolj vizija, kako na plečih nekoga si dat duška in lomiti kopja, na račun in za račun  trdo vloženih žuljev, žuljev tradicije in žuljev, da so si oligarhi pripenjali značke uspeha nad;  lopovščino in namernim zatiranjem vsega kar je imelo za njih pozitiven, za delavca pa negativen, nesluten občutek dejanskega stanja!

Upam si napovedat, da bo težak boj z birokrati, toda v kolikor nam uspe PEKO, je zmaga v rokah delavca in zaslužnega, zato kot pobudnik PETICIJE ne izgubljam upanja ter diham z Vami oziroma za PEKO! Tradicija in delo sta imela vedno in povsod odprta vrata in naj se zgodi, da slednja da našim zgubam - oblastnikom piti grenčine resnice, ki so jo zadali mnogo kateremu domačinu in SLOVENIJI, ki je z zaprtjem PEKA izgubila  APEL PREŠERNA, da ČEVLJE SODI NAJ KOPITAR, sodbo življenja pa kvaliteta!      

Hvala in se borimo skupaj!   


Gost

#42

2016-01-27 18:25

ker me žalosti, kar počnejo iz nas pridnih slvencev.......in to naši ljudje

Gost

#43 Podpis za Peko

2016-01-27 19:26

Napravimo kraj barabinom v tej naši deželi.


Gost

#44

2016-01-27 19:39

Ker je to edino prav.

Gost

#45

2016-01-27 19:56

Peticijo sem podpisala zato ker tudi sama delam v tovarni ki je bila tik pred stečajem.Tudi sedaj še ne vemo kako bo s tovarno zato vem kako se počutijo ubogi delavci .upam da nam bo s skupnimi močmi uspelo rešit Peko in s tem rešiti delavce Lp

Gost

#46

2016-01-27 20:13

Maskota mojega otroštva .... moj prvi samostojni kos kruha ...nekoč, čez sto let in več se bodo naši vnuki in pravnuki pogovarjali o nastanku Tržiča in bo samo še bajeslovna figura ta šuštarček ... In ugibali bodo ali je bil resničen ali le mit ....Zato, ker nikomur ni mar, ker nihče ni ukrepal, ko so na veliko kradli ...Vsi so si napolnili žepe in odšli ....delavci so ostali in upali .... danes ni niti upanja, niti Peka .... je le še pogorišče lakomnih tujcev(netržičanov, da ne bo pomoto, a kakšnih tujcih govorim...tistih iz LJ ) ...Tržičani pa so izgubili poslednji Tržiški ponos .. POČIVAJ V MIRU ...PEKO -Peter Kozina ...če boš lahko ...POKLON pa vsem, ki ste do zadnjega bili pri strojih ....VRNITE PEKO DELAVCEM
Gibanje Osveščeni Prebivalci Slovenije - Gibanje OPS
Avtor te peticije

#47 Re:

2016-01-27 20:19

#45: -  

 DRAGI DELAVCI PEKA, DRAGI SLOVENCI, DRŽAVLJANI, DRŽAVLJANKE! 


Dajte zdaj, zbrati vse moči, noč in dan in širite to peticijo,ker PEKA NE DAMO! 

NAJ VAM NE BO ŠKODA NITI TRENUTKA ČASA, KER BOJ IN DELO ZA SKUPNO DOBRO, POMENI POSLEDIČNO PRAVZAPRAV DOBRO DELATI ZASE.

Hvala, ker imate srce, hvala, ker STE!

 





Gost

#48

2016-01-27 20:24

Ker bi lahko za milijon evrov v enem letu naredil 3 milijone ob vodenju Peka.

Gost

#49

2016-01-27 20:36

Resimo vsaj kar se resit da...

Gost

#50

2016-01-27 20:39

Dovolj je kraje in uničevanja slovenskega ljudskega premoženja!!



Plačilo oglaševanja

To peticijo bomo oglaševali 3000 osebam.

Izvedite več ...