PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH

Redlake

#676 Spomenik kolaborantom

2014-04-08 12:41

Tako človek kot narod.Včasih naredi napako,seveda potem te je sram.Če pa hočeš mirno živeti naprej napako popraviš najmanj kar lahko narediš; se opravičiš.Če pa si "Ubogi po duhu"ti tega ni potrebno.

Gost

#677

2014-04-08 13:31

Mislim, da je ena elika sramota, da se dovoli uradna lustracija. Pahor bi se moral obvezno distancirati, kar pa ne bo nikoli, ker je mehkuzec. Slovence pa je lahko tudi sram ljudi kot so Jansa in co.

Gost

#678

2014-04-08 14:54

IZGUBILI SO VOJNO, KAJ BI ŠE RADI?
TAKI BI SE MORALI SKRITI V MIŠJO LUKNJO!
ČE JIH CERKEV NE BI PODŽIGALA, BI SE LAHKO ŽE ZDAVNAJ POMIRILI.

Gost

#679

2014-04-09 06:25

Sem proti poveličevanju kriminalcev, izdajalcev izrodkov tega naroda! Ti ljudje so bili na isti strani kot ustaši, nacisti, fašisti,... in z njihovim orožjem so nekaj počeli... In kaj so počeli z nacističnimi noži? Kavo zagotovo niso kuhali ljudem, ki so bili iste narodnosti.

Gost

#680

2014-04-09 07:23

se strinjam napis je treba umakniti! Žrtve so žrtve, napis pa je v posmeh zgodovini!

Gost

#681

2014-04-09 09:38

Z veseljem podpišem takšno peticijo, ker hočem prispevati k SPRAVI!
Beseda SPRAVA, katero mediji in politiki tako radi uporabljajo je le ta, da so bili domobranci izdajalci, partizani pa so se borili za domovino proti okupatorju in zmagali....
Ljudje sedaj med seboj živimo v SPRAVI, vendar se mora vedno vedeti, kdo je bi izdajalec in kdo ne, to je naša zgodovina! Gospod Bobovnik na oddaji Odmevi se še sedaj čudi, zakaj med sogovornikoma ne pride do sprave?
Predvsem novinarji bi morali vedeti, da se domobranci in njihovi nasledniki nekje globoko v sebi slabo počutijo kot izdajalci, zato se oklepajo besede SPRAVA, kar pomeni - spreminjanje resnice in zgodovine, ki jo poznajo vsi evropski narodi že več kot 70 let. Evropske države, ZDA .., ki so se borile proti Hitlerju, domačim izdajalcem, jim ne postavljajo spomenikov, niti ne iščejo neke nove resnice - SPRAVE.
Mi pa se ukvarjamo z domobranci po zaslugi JJ - več kot 20 let namesto z vodenjem države.

Gost

#682 Re: DANILO

2014-04-09 10:29

#681: -  

 ZADETEK V POLNO! ČESTITAM!!


Gost

#683 Re: Danilo

2014-04-09 10:34

#653: -  

 In več kot žalostno ter sramotno je, da iz proračuna - davkoplačevalskega denarja financirajo Novo slovensko zavezo!!!

SAMO VPRAŠAM

#684

2014-04-09 10:43

PA KAJ TOTI KRIMINALEC jj NI ŠE NA DOBU?
GNILADRŽAVA

#685 Re: Re: Danilo

2014-04-09 10:54

#683: - Re: Danilo

KOMU NAJ VRNEM ODLIKOVANJA, PRIZNANJA IN RAZNE ZNAČKE KOT UDELEŽENCA OSAMOSVOJITVENE VOJNE ZA SLOVENIJE?


Gost

#686

2014-04-09 14:17

Na kateri strani so bili DOMOBRANCI in kdo jih je ustanovil je kristalno jasno in tu se zgodovina ne more spremeniti. CERKEV sama sebi grehe odpušča in tudi preko tega gre, da uradno ni bila postavljena na strani naroda, ko je bilo potrebno; skrbela je le za lastne interese, bogatijo itd.. Res pa je, da so določeni duhovniki zanali ubrati pravo pot in biti na pravi strani. Ljubljanska škofija bi se lahko iz ravnanja takratne mariborske škofije veliko naučila kako se ne pričaka okupatorja. Glede DOMOBRANCEV vidim le problematiko v tem, da marsikdo ni šel po svoji volji med njih temveč so silom prilike morali vstopiti, da so se ohranjale družine, posesti itd.. največjo napako pri vplivanju na te ljudi, novačenju pa je povzročila Cerkev. In vsa vprašanja zakaj se je kaj zgodilo in zakaj točno tistim - za to bi morala odgovarjati uradna Cerkev, ki ni odigrala vloge kot bi jo morala. Cerkev se je strinjala z znanim: "Naredite mi to deželo spet Nemško". Danes me boli, ko se hoče Cerkev spet iti politiko!? Skrbi naj rajši za vero in izpoved in mir med ljudmi in ne da ljudi na vsakem koraku, pred volitvami, itd.. vedno le razdvaja. Najboljše duhovnike pa so tako vedno, ko jih je narod vzljubil takoj prestavili drugam.. Kakorkoli spomenik pripadnikom formacije, ki jo je ustanovil okupator slovenske zemlje s pomočjo Cerkve ne bi smel obstajati na slovenski zemlji. Mogoče še samo o Janši. Obrača se tako kot Cerkev kakor mu ustreza s svojo resnico..pozablja pa, kako je on vodil mladince v Bosno in Hercegovino.. a to je že druga zgodba. Danes je že pokazal pravi obraz in zgodovina bo pokazala kam sodi.

Gost

#687

2014-04-09 14:32

Nihče v Evropi se ne ukvarja več z 2. sv. vojno, samo mi.
RESNICAINPRAVICA

#688

2014-04-09 14:34

Danes je arhivski raziskovalec in predsednik Društva za raziskovanje polpretekle zgodovine ekskluzivno za Politikis.si razkril, da je samo še vprašanje časa, da se bo našlo truplo s strani Udbe likvidiranega Stjepana Crnogorca. Truplo pa naj bi bilo, sedaj pa pozor – samo en kilometer zračne linije od WTC-ja – na ljubljanskih Žalah!

Leljak je povedal: ”Prejel sem telefonski klic zaposlenega na Žalah, kateri mi je potrdil, da je Stjepan Crnogorac bil pokopan v Žalah. V grob, ki so ga izkopali za redne pokope, so ponoči ta grob podaljšali za pol metra, dali truplo Crnogorca v grob in ga pokrili, naslednji dan pa opravili “normalni” pogreb. V tem trenutku še ne vemo, v katerem grobu je, verjamem pa, da bo to v krakem času zelo jasno. To postavlja na laž vse tiste medije, ki so pisali in poročali o tem, da je Crnogorac umrl v Afriki ali v Bosni. Crnogorca so likvidirali v Sloveniji, v Sloveniji je takrat imela sedež tudi t.i. Grupa A, za likvidacije, ki jih je vršila v tujini, kar pomeni, da je likvidacijo z lahkoto izvršila tudi v Sloveniji.”
Leljak je dodal, da od včeraj na primeru iskanja Crnogorčevega groba na Žalah dela tudi slovenska policija. Leljak je še (na)povedal, da bo v svoji novi knjigi o Udbi, 2- del (izzide 8. maja) objavil dokumente, ki izkazujejo, da je “Grupa A”, ki je bila krovna specialna likvidatorska skupina Udbe, v katero so bili vključeni sami vrhunski in izobraženi operativci iz republiških SDV, imela sedež celo v Sloveniji, v Ljubljani.

Glede nekdanjih udbovcev Silva Gorenca (šef zvezne SDV) in Janeza Zemljariča (šef slovenske SDV) pa je Leljak povedal, da zadeve tečejo zelo hitro naprej. “Sem v dnevnih kontaktih z organi pregona v Avstriji in Nemčiji,” in “v zelo kratkem času bodo nekateri posamezniki dobili povabilo za razgovor v tujino,” je prepričan Leljak.

Bravo Leljak!

Še mal, pa se mogoče za vedno znebimo potomcev teh zločinskih klavcev, in Slovenija končno lahko po 70+ letih spet zadiha!

Še mal, pa bo ta rdeča drhal za zapahi - in trudimo se Vsi skupaj, da spravimo največjo smrdljivo zver v Sloveniji za zapahe - Milana Kućana, naslednika Kardelja - največjega idejnega morilca Slovencev vseh časov!

Go Go Leljak, mi Slovenci smo s tabo!

Gost

#689

2014-04-09 17:49

Pa kdo je ta Crnogorac? Pa ne, da je Slovenec? Kdo pa je Leljak? In, kaj ima to obvestilo tu gor, s spomenikom domobrancev v Grahovem!

Gost

#690

2014-04-09 18:27

sem proti

Gost

#691

2014-04-09 18:34

Domobranci !? Halo.
RESNICA JE PRASICA

#692 Re:

2014-04-09 19:38

#688: RESNICAINPRAVICA -

NORI KAPLAR BI STORIL VSE , TUDI DRŽAVLJANSKO VOJNO, SAMO, DA NE BI ŠEL V AREST.


Gost

#693 Re:

2014-04-09 19:44

#688: RESNICAINPRAVICA -

TI KLEROFAŠIST, PA KAJ NAS BRIGAJO TE USTAŠKE PIČKARIJE. NAS ZANIMA KAKO SE VI IZDAJALCI SPLOH UPATE POKAZATI SVOJ NAGRAVŽNI KSIHT. MARŠ U3PM BANDA LOPOVSKA.

 

688

#694

2014-04-09 19:54

NEKAJ MI NI JASNO. PRED LETI MI JE POLICIJA GROZEČE OČITALA KAKO SI SPLOH UPAM IN DOVOLIM IZPRAŠEVAT O NEKI ZADEVI, KJER JE MOJ SORODNIK BIL VPLETEN V SPOR S POLICIJO.ŽE TO, DA SEM SAMO POVPRAŠAL KAJ SE JE DOGAJALO, SE MI JE HOTELO NAPRTITI, DA SAMOVOLJNO RAZSIKUJEM IN TO NA SODIŠČU CELO IZPOSTAVLJALA KOT MOJO PREKORAČITEV IN LALALALA. SEDAJ PA ČIAM TEGALE KLEROFAŠISTA KAKO OPISUJE RAZSIKOVANJE LELJAKA & CO. ZA POSRAT.

Gost

#695 Re: Danilo

2014-04-09 20:24

#688: RESNICAINPRAVICA -  

 Blagor ubogim na duši.

Leljaka pa kar povprašajte, kaj vse je pri njemu pred časom ugotovila DURS, pa kako je z dokumenti iz arhiva, in zakaj je nekatere strani zamolčal, razkril pa jih je novinar MEKINA v MLADINI!


Gost

#696

2014-04-09 21:15

Da rečem samo to, da bi v Italiji kjer živim in tudi v Nemčiji taka postavitev spomenika fašistom in kolaboracionistom prišla takoj pre sodišče. Nevem kako je s to stvarjo v današnji Sloveniji, mogoče imajo tam neke čisto svoje parametre.

Gost

#697

2014-04-10 05:43

Ja, imajo jih, banda lopovska zlagana!

Gost

#698 Re:

2014-04-10 08:54

#688: RESNICAINPRAVICA -

Bravo vi ki se družite z bivšimi kriminalci. Ljeljak se je ukvarjal s preprodajo avtomobilov in je nategnil kupce in Davčno upravo, ter bil za to kaznovan. In vam je tak kriminalec vzor. Bravo ! Sedaj je jezen, ker je bil kaznovan in zaprt in se maščuje. Komu? Jaz bi ga imenoval "zlopamtilo". In s takimi se vi družite in vam je za vzor.

Tako so tudi izdajalci slovenskega naroda, ki so pobijali in izdajali zavedne slovence okupatorju, tudi kriminalci. Vsa ta golazen je zbežala iz Slovenije, ker je dobro vedela kaj jo tukaj čaka. Da bodo kaznovani za svoja grozljiva dela.

Tako se je zgodil tudi Nurenberg in vse tajne službe vseh zavezniških sil so po svetu iskale te zločince in večino so jih dobili. pobili ali pa zaprli.

Torej vse države so imele in imajo svoje tajne službe in kaj ti sedaj trobiš, da si odkril da jo je imela samo Slovenija in Jugoslavija. Pa ti si si za Nobelovo nagrado s tem svojim dognanjem.

A tebi še danes ni jasno, da so vse evropske države po drugi svetovni vojni obračunale s svojimi izdajalci. Tudi Jugoslavija, a zgleda, da očitno še ne dovolj temeljito. Bo pač treba ponoviti, saj vas je zgleda ostalo še kar veliko.

Vedno je bilo, da se enaki družijo z enakimi. In na koncu, kakšne koristi imate od tega, da poveličujete domače izdajalce slovenskega naroda. Ali je to samo ukaz Janše in Cerkve in morate zopet ubogati.

 

LEGENDA

#699

2014-04-10 11:18

NEKDO V TEJ DEŽELI JE DOBIL PROSTE ROKE KOT JIH JE DOBIL 1938-39 NEKDO DRUGI V DRUGI DEŽELI. CENA ZA PRVO JE POZNANA, KAKŠNA BO TOKRAT ?
LEGENDA

#700

2014-04-10 11:25

PODPIRANJE DOMOBRANSTVA JE ODRAZ POPOLNE NENORMALNOSTI SLOVENSKIH POLITIKOV. VSE POLITIKE, KI PODPIRAJO DOMOBRASTVO-IZDAJSTVO SLOVENSKEGA NARODA MED 2.SV.VOJNO, JE TREBA DOBESEDNO NAGNAT IZ PARLAMENTA.