PETICIJA PROTI POSTAVITVI SPOMINSKEGA OBELEŽJA DOMOBRANCEM V GRAH


Gost

#526

2014-04-05 09:47

Obsojam vsakršno nasilje, ne glede na to, kdo ga izvaja (domobranci, komunisti, vlada ....), zato sem protipostavljanju spomenikov. Denar naj se raje porabi za humane namene.
Polde Novak

#527 S P O M I N I

2014-04-05 10:06

- Vsi vemo kdo je bil agresor, enostavno Nemčija !
- Vsi vemo kdo je bil simpatizer, agresorjev - izdajalci svojega naroda !
- Vsi vemo kdo je bil zmagovalec proti agresorju !
- Vsi vemo komu se postavljajo spomeniki, izdajalcem ali zmagovalcem ???
krucefiks

#528

2014-04-05 10:10

Bojim se za luciferja.

Nevarno je, da bi si kaj naredil in si skrajšal svoje bedno komunistično življenje

Gost

#529 Re:

2014-04-05 10:11

#524: -

Res, je


Gost

#530

2014-04-05 10:13

Nič se ne boj zanj! Tak gnoj kot je on, se samo razmnožuje, da pa bi se sam fental, je pa prevelika reva!

Gost

#531

2014-04-05 10:15

To govno, Lucifer, si je pa dal pravo ime! Vsi belčki bi se morali tako imenovati. Bi bolj pasalo k njihovim pokvarjenim karakterjem. Gnide belogardistične!
daki

#532 komentar

2014-04-05 10:30

Če ukupator v sloveniji muči in pobija ljudi ,je to zločin kako bi potem rekli za domače izdajalce ,ki so bili še bolj kruti in zverinski od učiteljev.Spomnimo se samo sv.Urha ,ko sem bil s šolo na izletu tam gori sem kot otrok omedlel ob pogldu na slike in popackane stene s krvoj in od takrat je v meni ta slika ki jo nebom pozabil nikoli.Da pa se postavi spomenik takim zverinam,bi bil zločin brez primere lp Daki

Gost

#533 Re:

2014-04-05 10:31

#368: -

Re, je


Gost

#534 Re:

2014-04-05 10:33

#372: -

Res, je !


Gost

#535

2014-04-05 10:41

domobranci so bili nemški plačanci in sodelavci in
ne sme nihče postavljati spomenikov iz ne vem kakšnih razlogov.
ADJAMO

#536

2014-04-05 10:59

LUCIFER, DAJ JIM POPRA PRASCEM DOMOBRANSKIM

Gost

#537

2014-04-05 11:24

Prijatelji iz Grahovega so sosedje tega spomenika. Belogardisti so jim ubili oba starša in požgali hišo samo zato, ker so bili solidarni s partizani in bili tudi aktivni v NOB. Ni prav, da je spomenik postavljen pred ostala dva, ki sta že tam. Sprejemljivo,če že, morda, bi bilo, da bi bili vsaj eden poleg drugega - zaradi pietete do mrtvih, ne pa tako brutalno, nezakonito in hinavsko, kot je to narejeno sedaj. Najbolj žalostno pa je to, da smo generacija, ki vojnih grozot ni doživela, ker smo rojeni tik po vojni. Spominjamo se povojnega pomanjkanja in tudi radosti ob napredku povojne izgradnje domovine. Imela sem možnost šolanja in kot mladenka sem po zaključku šole dobila delo.

Gost

#538

2014-04-05 11:31

Kaj je to? Samo 65 podpisov danes? Delite to stran s prijatelji in znanci. Ne se bat janševcev, če vam grozijo. Skupaj bomo uničili to domobransko kugo.
KETNAR

#539 Re:

2014-04-05 11:33

#530: -

MENE JE SRAM, KER SEM SIN KLEROFAŠISTA, KI JE ZLORABIL MOJO MLADOLETNO MAMICO, SEM PA PONOSEN NA STRICA, KI JE KLENI KOMUNIST

Rojena 1946

#540 Re:

2014-04-05 11:47

#52: Anka pertizanka -

Mojega očeta na žalost ni več, bil je partizan borec Prešernove brigade, mama pa je bila organizirana in delala za NOB. Ponosna sem nanju!


Gost

#541 za 537

2014-04-05 12:15

Belogardisti z Balantičem vred, imajo spomenik na grahovskem pokopališču, tri korake stran od partizanskega. To je pieteta do mrtvih, ne glede na to, da so bili izdajalci in, da so paktirali z agresorjem. Ne vem, zakaj jim to ni dovolj. Nas morajo kar naprej posiljevati s svojimi obeležji in častiti tiste, ki so se prodali. Morajo res ponovno odpirati vojne rane in pred hiše, ki so bile partizanske, postavljati taka grda skrpucala, kot je ta spomenik. Iz tega se vidi, da nočejo in ne znajo odnehati in da ponovno ponižujejo vse, ki so se borili za naš obstoj in materni jezik!Samo toliko v vednost, spoštovana, da boš bolj razumela bolečino tistih, ki jih s tem spomenikom ponovno ponižujejo!

Gost

#542 Re:

2014-04-05 12:33

#535: -

Res, je !

Izberi vzdevek

#543 Zadeva

2014-04-05 13:00

Padli domobranci v Grahovem že imajo spomenik. Pobudnikom postavitve novega ni do pietete, ampak jih zgolj podlo izkoriščajo za promocijo Nove slovenske zaveze oziroma njene težnje po afirmaciji domobranstva.
Da je bilo to "slovenska vojska" je nesramna laž, je falsificiranje zgodovine in je žalitev borcev NOB - dovolj razlogov, da pravosodje avtorje napisa sodno preganja po uradni dolžnosti.
Šerif
Gost

#544 Zadeva:Peticija proti postavitvi spomenika domobrancem v Grahovem

2014-04-05 13:02

Pravilna odloćitev za peticijo,saj zdajšnji politiki so se izšolali na raćun njihovih dedov in borcev kateri so se borili in izborili,da so lahko postali to kar so.Nekateri očitno ne poznajo dobro zgodovino in na osnovi govoric in ne poznanja zgodovine blatijo borce iz NOB-ja.Žalostno,da si to sploh dovolijo kot sem že omenil so se nekateri lahko šolali in imeli tudi zastonj šolanje in so postali politiki in verjetno tudi inženirji ,profesorji,politiki,uradniki itd.Kdor je sprožil to peticijo ima popolno mojo podporo.Fašizem je in daja samo zlo kar se kaže tudi sedaj samo v sodobni obliki!

Šerif

#545 Zadeva :Peticija proti postavitvi spomenika domobrancem v Grahovem.

2014-04-05 13:24

SDS je pokazal svoj pravi obraz na čigavi strani je bil in je še sedaj.Žalostno,da so se vsi izšolali in naredili razne fakse in univerze ravno v svobodni in krvavo prigarani svobodi v nekdanji SFRJ za katero so se borili verjetno tudi njihovi najbližji,sedaj pa pljuvajo po zgodovini,Ravno zaradi tega ne podpiram domobranstva in fašizma ter tega kar počnejo.Lahko jih je SRAM KAR POČNEJO!SMRT FAŠIZMU-SVOBODA NARODU!Klikor vas je še ŽIVIH NOB-ejevcev ne dajte se.Imate vso mojo podporo.Janšo je lahko ZELO SRAM!kar sedaj počne in zakaj se zavzema,saj je ravno ljudstvo stalo pred vojašnico na Metelkovi in njega,Bavčarja in ostala dva spravilo iz zapora v vojašnici!.sedaj pa vrača na ZELO HINAVSKI naćin nazaj! SMRT FAŠIZMU-SVOBODA NARODU !


Gost

#546

2014-04-05 13:36

Domobranci so bili Hitlerjeva vojska, ki je izgubila 2. svetovno vojno! Sramota, da nekateri ljudje na tak način gradijo svojo politično kariero. To je blaznost brez primere!
Brina

#547

2014-04-05 13:38

Belogardisti so bili Hitlerjeva vojska in so na srečo izgubili bitko v 2. svet vojni! Tako sprenevedanje, kot smo ga deležni od graditeljev takih spomenikov je blaznost brez primere!
Edvard

#548

2014-04-05 13:42

Proti obujanju fašizma bi se morala naša vlada boriti z vsemi sredstvi! Tole bo treba obravnavati na vrhu EU, da bodo tudi tam vedeli, kakšna je naša desna politična opcija!

Gost

#549

2014-04-05 13:45

Ne vem, če je ob tem sploh potreben kakšen komentar. Zanima me le, kje v Evropi se še postavlja spomenike sodelavcem nacizma in fašizma? Prav tako me zanima, ali je kdo te ljudi že prijavil evropskemu sodišču oziroma evropskemu parlamentu. Prav tako me zanima, kaj dela slovensko državno tožilstvo?

Gost

#550

2014-04-05 14:12

sovražnik ne more delat postevljat nobenih spomenikov v slovenijim .naj jih v argentini