PETICIJA PROTI USMRTITVI ŽIVALI V ZAVETIŠČIH s predlogi za izbol


Gost

#401

2016-02-25 19:10

Ker se mi zdi neamiselno usmrtavat te uboge zivalice sej one niso krive da so do tega prisle. Ljudje so krivi ko uzemejo neko zival bodisi ne to macka ali pes in jo enostavno zavrzejo zato pa hvala ustanovam, zavetiscam ki tem zivalim nudi topli dom in hrano in se ne potikajo po ulicah.

Gost

#402

2016-02-25 19:25

Ker je to brutalno zakaj -_-

Gost

#403

2016-02-25 20:17

Ker ljubim živali in on nas imajo pravico živeti

Gost

#404

2016-02-25 22:36

sem proti za mucenje zivali in za osmertitev sem proti

Gost

#405

2016-02-25 22:50

ker imam sama doma psičko iz zavetišča in še dva muca

Gost

#406

2016-02-25 23:07

Za živali kako živijo in kaj se jim dogaja smo odgovorni ljudje. Zaradi tistih neodgovornih lastnikov ki svojo žival zavrže ali jo izgubi in se uboga žival znajde v zavetišču ne po svoji krivdi ima pravico do življenja. Veliko denarja porabi država za stvari, ki nimajo nikakršne vrednosti, a največja vrednota je življenje in zato sem proti kakršni koli usmrtitvi zdrave živali posebno v zavetiščih

Gost

#407

2016-02-26 00:04

Zdi se mi smiselna, stvari so grozne, moramo bit ena izmed držav, ki teži k temu. Peticija je kot začetek primerna, a vsekakor ne pokriva vsega, no, počasi, važno je začeti.
- Kako so lahko verige še dovoljene?
- V Zavetišču Turk Novo mesto so čisti "kmetje" glede skrbi za živali, ko psi lajajo, žena lastnika vzame vodno cev, da na maximum in z mrzlo vodo šprica v njih dokler ne nehajo lajati. To sem videla na lastne oči parkrat. Tudi ponudit sem se šla, da bi prostovolno pomagala vsak dan po par uric - odgovor je bil ne.
....

Veliko je stvari, predvidevam, da veste za vse.
:(
LP

Gost

#408

2016-02-26 02:31

Jaz bi poudaril še, da je nujno potrebno zapreti vsa nefuncionalna zavetišča, katera ne delujejo v prid živali in ne sodelujejo s strankami, ki pokličemo, ne naredijo vsega optimalnega, da bi žival dobila dom ipd. Živalim se na tak način zelo zmanjša možnost posvojitve. Treba je vsekakor poostriti pogoje za odprtje zavetišča. Problematika je tudi na strani zavetišč, ki delujejo v okviru veterinarskih ambulant, saj zaposleni nimajo dovolj časa, da bi se kvalitetno posvetili oglaševanju in vsem obveznostim, ki jih prinaša posedovanje zavetišča. In spet so živali tiste, ki so na ta račun uspavane ipd. (predvsem Brežiško velikokrat manipulira na ta način, da javno grozi z evtanazijo). Izpostavil bi zavetišče Vitovlje, ki poleg slabo urejene FB strani drugega sploh nima. Vse živali sploh niso oglaševane, kaj se zgodi z njimi ne vem. Jaz sem parkrat klical za eno mamico nekih mladičev, pa še ni bila posvojena, niti rezervirana, a oglaševana nikjer ... vendo mi je obljubil fotografijo z več podatki, ki je nisem dočakali nikoli. Kaj se je z njo zgodilo še danes ne vem. Zavetišče Horjul ... togi, nefleksibilni nesramni do potencialnih posvojiteljev, vse obravnavajo tako, kot da se bo psom zgodilo kaj slabega ... sprobano na lastni koži in koži mnogih ljudi, s katerimi sem se zapletel v komunikacijo o imenovanem zavetišču. To sta samo dve zgodbi, jih je pa še polno. Tudi to ni v redu, da se pse v zavetiščih oddaja za bivanje v pesjaku ali na verigi - nedopustno. Skrajni čas je, da pes postane enakovreden član, in da se poostri nadzor nad tem, kdo sploh sme posedovati žival in kdo ne (v smislu kake plačljive licence v obliki daljših tečajev).


Gost

#409

2016-02-26 06:50

Peticiji nasprotujem v delu, kjer piše, da bi se uvedel nek davek za vzrejo rodovniških/nerodovniških mladičev. To bi moralo veljati izključno za vzrejanje nerodovniških mladičev.Vsak vzreditelj rodovniških mladičev se že tako srečuje z visokimi stroški (vzrejna dovoljenja, zdravniški izvidi, skočnina, rodovniki, ipd). Zato so rodovniški psi dragi in jih v zavetiščih skoraj ni. Vsi ostali pa so zgolj rejci, psi nimajo prave vrednosti, zato velikokorat končajo v zavetiščih. Predlagala bi, da bi bilo obvezno vse nerodovniške pse obvezno kastrirat/sterilizirati. Trdno sem prepričana, da bi bilo zavrženih psov precej manj

Gost

#410

2016-02-26 07:37

Ker sem proti pobijanju, oziroma usmrtitvah zivali!
Tudi zivali so cuteca bitja in imajo svoje mesto pod soncem; in kdo smo ljudje, da odlocamo o tem, kdo bo zivel in kdo umrl?!
Vcasih me je sram, da pripadam "cloveski " vrsti zivih bitij, glede na to, kar delamo zivalim!!!

Gost

#411

2016-02-26 08:44

Vsako živo bitje na našemu planetu mora imeti možnost dostojnega in vrednega življenja.

Gost

#412

2016-02-26 09:32

Vsaka žival ima pravico do življenja.Nismo mi bog ki odloča kdaj se življenje konča.

Gost

#413

2016-02-26 12:42

Ker Želim da ta peticija uspe

Gost

#414

2016-02-26 14:54

Ne strinjam se z tem da v zavetiščih tako napravijo z živalmi, pa tudi z tem da so lastniki živali tako neodgovorni z svojimi ljubljenčki.Glede tistih, ki pa žival zavržejo pa no bolje da sploh ne komentiram.

Gost

#415

2016-02-26 15:24

Peticijo sem podpisala,ker živali niso stvari\predmeti, da se jih lahko znebimo ko si to zaželimo.Živali so živa bitja tako kot mi in tudi njih bi morali spoštovati tako kot pričakujemo,da bodo drugi spoštovali nas.Ne moremo jih usmrtiti,ker je npr.ni dovolj prostora v zavetišču,zaradi prevelike starosti...Predstavljajte si,da mestu teh živali stojijo ljudje,bi se strinjali,da nekoga ubijejo,ker je prestar ali pa zato ker nekje v nekem domu ni dovolj prostora.NE!!Ne bi se strinjali,zato pustimo živalim živeti in jim raje poiščimo topel dom in skrbnike,ki bodo znali skrbeti zanje.Pomagajmo jim!!!

Gost

#416

2016-02-26 17:18

Nedopustna in necloveska se mi zdi usmrtitev zivali v tako kratkem obdobju

Gost

#417

2016-02-26 18:32

To bi se moralo ze zdavnaj zgoditi in mocno upam, da bo ogromno podpisov.

Gost

#418

2016-02-26 20:14

Ker se mi smilijo živali.

Gost

#419

2016-02-26 20:45

Ker si prav vsaka žival, zasluži svojo priložnost pokazati svetu, da je boljša kot marsikateri človek.

Gost

#420

2016-02-26 22:36

Ker so mi živali isto pomembne in isto imajo pravico do življenja kot ljudje!!

Gost

#421

2016-02-27 06:25

Podpisujem peticijo , zato da bi ljudem , ki so bresrčni in brez čustev do nemočnih živalih, preprečila razpolaganje z njihovimi življenji.


Gost

#422

2016-02-27 07:18

sem protiv usmrtitvi živali,nek si mal parlamentarci znižajo plače a dajo v takve ustanove podporo in da tajkunima se zmanjša plača in bankirima da se ukunejo odpravnine

Gost

#423

2016-02-27 07:47

Preporosta razlaga ... Živali si ne zaslužijo takšnega življenja ... Ko je žival usmrtena je vse "vredu" in "kul", a pol obglavijo enga človeka pa je cel kaos na svetu ...

Gost

#424

2016-02-27 08:07

Ker sem mnenja, da nima noben človek pravice jemati življena. Še posebaj pa ni dopustno pri zdravih živalih.

Gost

#425

2016-02-27 08:32

Podpisala sem zato ,ker imajo živali pravico
do kakovostnega življenja,tako,kot mi ljudje. Saj imamo ljudje tudi brezdomce in tudi gre denar za njih. Pa dajmo vsem pomagati ljudem in živalim pa bo svet lepši.