Peticija za legalizacijo marihuane v Sloveniji

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Peticija za legalizacijo marihuane v Sloveniji.


Gost

#326

2014-01-24 20:38

ta rastlina ni le pomembna zaradi thcja

Gost

#327

2014-01-26 15:10

Sobotna priloga Večer, 25.1.2014. Naj si politika v SLO prebere kaj so dejstva in naj neha farbat delovno rajo. Moja zgodba je: tumor - rak na črevesju, diagnoza Crohn. Po operaciji mi doc.dr. XY, ki je svetovno poznan pove, tablete proti vnetju, pa tablete proti bolečinam, tablete za spanje, tablete za apetit, in Pentasa 500mg 3x4 / dan. Pa seveda, jetra in ledvice grejo v maloro. Ali pa Pentasa in 2 blaga džojnta. Odločim se za opcijo no. 2. V bolnico pridem z 78kg, index mišične mase na nivoju vrhunskega športnika, po 1.5 mesecu pridem ven z 51kg in sem kot Somalijec. Po 4 mesecih od operacije ter THC in Pentasa terapije sem imel 76 kg, dobro počutje, sem delal spet v MNZ in sem bil full Ok. To je bilo 1999, če bi izbral opcijo slovenske politike to je no. 1, sedaj najbrž ne bi užival s sinom in ženo. Prej verjamem v marsovce kot pa, da je konoplja mamilo. :)

Gost

#328

2014-01-26 17:08

Kdaj najbi zaceli to obravnavati politiki? o.O

Gost

#329

2014-01-30 18:29

Legalizirajte že enkrat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#330

2014-02-13 12:23

Nisem narkomanka... vem in zavedam pa se, da je konoplja zelo zdravilna rastlina! Vedet je treba, da ni konoplja samo za kadit, ampak je to rastlina, ki dela čudeže z našim zdravjem! Legalizacija je rešitev za vse nas, ki vemo kaj je dobro za naše zdravje! Zato ne govorit, da obstaja strah zaradi zasvojite glede konoplje. Vsak posameznik, je zasvojen na svoj način... eni z igranjem igric, drugi z uporabo družbenih omrežij, kajenjem cigaret, pitjem alkohola in še in še bi lahko naštevala..... Vedeti je pa potrebno , da ima manj stranskih učinkov kot vse zdravile, ki so narejena na kemični bazi!!!! Moje otrok, je staro 9. let. Dobivala je kreme, ki so imele navede grozne stranske učinke.... Vsi zdravniki so ob najinem obisku povedali le eno... TO JE NEOZDRAVLJIVA BOLEZEN!!!! To je laž, konoplja je bolezen poslala k vragu!!!

lp Tjaša


Gost

#331

2014-02-14 15:40

Blaži občutke izgorelosti pri trajnem glavobolu, ter nima stranskih učinkov, kot psihosomatske tablete ali inekcije.

Gost

#332

2014-02-19 02:07

Naravno in učinkovito,brez kemikalij....kaj drugi govorite neumnosti da ni zdravo....zdravo ni če kadiš enga za drugemo!!


Gost

#333

2014-04-21 17:53

V vsakem primeru podpiram legalizacijo za v zdravstevene namene, saj se je izkakzalo, da lajša precej težav pri raznih obolenjih. Potreben pa je neposredni nadzor stroke. Prekupčevalce zaslužkarjem pa strožje kazni.
KENI
Gost

#334

2014-04-27 05:31

BREZ TRAVE NI SPRAVE !

KENI

#335 politikiRe:

2014-04-27 05:33

#328: -

Politiki so to že obravnavali, ko so bili še študentje, sedaj se pa sprenevedajo !


Gost

#336

2014-05-07 03:55

Hudo je, ker konoplja ni prepovedana samo za kadilce vendar tudi za bolnike, za katere je izvleček iz marihuane zdravilo. Zato moramo na črnem trgu ponuditi 100€ za malo flasko, pri kateri pa sploh ne vemo ali je to zares konoplja kot zdravilo ali ne. Zelo pa je hudo tudi to, da morajo bolniki z rakom,... po zdravilo hoditi v Avstrijo kjer je le to ze dovoljeno. GROZA!!!

Gost

#337 Re: da ga loh še več pokradejo

2014-06-18 11:33


Gost

#338

2014-07-05 08:34

Zakaj je bila uporaba konoplje prepovedana na splošno? Naftni lobiji bi propadli, če bi ljudje vedeli, da je mogoče vse izdelke, ki se danes proizvajajo na bazi nafte, mogoče izdelati iz konoplje, ki ni samo zdravilna, pač pa tudi okolju povsem neškodljiva (oblačila, zdravila, gorivo, hrana ...). Zbudimo se in izkoristimo zdravo naravo, tako kot so jo že davno pred nami izkoriščala starodavna ljudstva. Živimo naravno in z naravo.
MCR

#339

2014-07-07 22:30

glede na to kaj poslušam od fotra je problem u tem da usi ki so proti so proti zato ker nej bi bla povod v trše droge. pa se lah z njim prepiram in use pa mi useen govori kko se lah OD-jaš z njo in svašta svega. ne glede na to da mu govorim kok časa jo že kadim in da nism niti povečala količine kaj šele da bi razmišlala o hujših stvareh.

Gost

#340

2014-09-02 00:11

Bil bi že čas.
Zaradi stigme prepovedi je razbitih ogromno družin. Ta nesmiselna prepoved je začetek mnogih nesmiselnih prepirov in razdorov, skratka kroji usode na slabše.
Družine pustijo svojega člana umirati, umreti pred njihovimi očmi, ker je stvar prepovedana?!?
Govorim iz osebne izkušnje, ko so zavrnili zdravljenje z medicinsko konopljo po kemoterapiji, ravno zaradi prepovedi. Oseba je zaradi učinkov kemoterapije izgubila voljo do življenja...
Na črnem trgu kupljena marihuana velikokrat povzroči izrazito negativen efekt, ker je bila iz želje po dobičku pretirano gnojena s kemijo, na koncu ta ni bila izprana, nepravilno sušenje.
Veliko ljudi to nekvalitetno, mokro travo, predvsem zaradi tega, ker plačajo veliko evrov, za nesorazmerno smešno majhno količino, zaradi "varćnosti" meša še z ogromno tobaka, kar pa je seveda zelo škodljivo.
Če bi vsak lahko vzgajal svojo, ali imel primernega preskrbovalca, ki bi to počel zanj, bi posledično eksponentno narasla tudi kvaliteta gojene zeli, ki jo toliko nas tako rado uživa.
Ljudje bi se ozavestili in posledično vzgajali najbolj zdravju prijazno organsko konopljo, kar jo je mogoče.
V Sloveniji so zato naravnost idealne razmere.
S toliko izobraženimi, brezposelnemi a sposobnimi učenja, mladimi, bi se lahko tudi v naši skupnosti dogodila samozdraviteljska kmetijska revolucija.
Vsem je jasno, da je kralj živali lev. Ni jih veliko, večinoma jih imajo zaprte po kletkah v zabavo ljudi..
Če bi rastline izbirale kraljico, bi to bila konoplja..
bodite dobro vsi skupaj,
potrudimo se za svobodnejši svet,
za naše vnuke živimo,
kakšen svet bi jim radi zapustili?

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2014-11-03 11:50


herbuser

#342

2014-12-04 15:58

pred 5 leti sm koncal gimnazijo v ljublani.. ja od svojega 16 leta kadim marihuano skoraj vsak dan redno, hodim v službo in zivim z punco skupaj bakama tudi pomagala mi je v soli da sem se lazje skoncentriral in zbral.. redno fitnesiram in nisem shiran samo v glavi moras imeti in je marihuana zdravilo ne pa neki bau bau ;)


Gost

#343

2015-01-05 08:49

Prepričan sem, da bi z legalizacijo marihuane in prostitucije pa toleriranjem težkih drog (lahko bi jih kupil v lekarni ali specijaliziranih trgovinah) oduzeli vso moč mafiji. Da ne govorimo o novih delavnih mestih, turizmu ki bi dobil nov zagon, svetovni razpoznavosti in ogromno novih prihodkov na račun DDVja. Tako nam ne bi bilo potrebno prodajati ne Telekoma, ne........
boxo

#344 Re:

2015-01-05 09:25

#342: herbuser -  

 Ja vse lepo in prav. Moj brat je kadil travo od svojega 15ga leta sedaj jih ima 54, kadil je travo skoraj vsak dan. Ti moram povedat, da je popolnoma izgubil stik z realnostji. V glavi je ostal najstnik, da ne govorimo o tem ko se je streznu je padu v depro, ker je uštekal da je svoj lajf zapipal. Posledično je postal agresiven. Z nobeno stvarjo ni za pretiravati. Če bi bila marihuana legalizirana bi bila širša javnost bolj seznanjena z pojavom pretirane uporabe le te, saj bi se folk srečeval z njo vsak dan in se nebi čutil tako odtujenega od te zadeve, kot se ne čuti odtujenega od alkohola.


Gost

#345

2015-02-27 14:06

če bi farmacija imela korist od tega bi že zdavnaj bila legalizirana......raje folk napizdujejo z filtriranim oljem v lekarnah


Gost

#346

2015-03-08 17:05

Treba je ustavit to zlorabo s strani policije. Svojo koristnost prikazujejo s statistiko majhnih zasegov. In ko dobijo nekoga z večjo količino pa to v medije spustijo. Prosim da nekdo nekaj naredi s to peticijo, ker nočem da smo prepuščeni "dobri" volji policaja v teh kriznih časih ko si more policija na tak način služit denar.

Gost

#347

2015-03-12 11:04

Prijatelj iz Nizozemske živi v isti stavbi v kateri se nahaja cofeeshop in še nikoli v življenju ni skadiu ne jointa in ne cigareta, pravi da nima nič proti tem in da je to stvar osebne odločitve.

Gost

#349

2015-04-01 17:02

Zato ker nam je narava dala nekaj kar je zdravilo in ne skoduje (v normalnih kolicnah seveda), farmacije pa hocejo prodati se vec strupov... Al neki tazga...

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-04-01 18:41