ZA KAKOVOSTNE VRTCE

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije ZA KAKOVOSTNE VRTCE.


Gost

#1

2012-12-05 23:03

mogoče bomo tokrat slišani, prosim sodelujte, za dobro vaših otrok...

Gost

#2

2012-12-06 09:08

Podpisala in delila!
Barbara

#3

2012-12-06 09:40

Smo v najvišjem plačilnem razredu v vrtcu, kljub 4 otrokom v družini, zato pričakujem tudi ustrezno in kvalitetno varstvo svojega otroka.
Roman

#4 itak

2012-12-06 10:06

Predlagateljem je očitno v otroštvu manjkala kakovostna predšolska vzgoja in varstvo, zato pa klatijo take pomoje.
Nives

#5 Naše šolstvo

2012-12-06 10:08

Skupine v vrtcih in šolah so že sedaj prevelike in se z otroci ne da kvalitetno delati. Vzgojitelji, pomočniki in učiteljio so preobremenjeni in da bi lahko individualno delali z otroci sploh ni možno, čeprav je bilo ob uvedbi devetletke ravno to poudarjeno! Snov v prvem razredu je taka, kot je bila prej v osemletki, s tem da so otroci leto dni mlajši in ti otroci sploh nimajo več pravega brezskrbnega otroštva, saj že pri petih letih in osmih mesecih (najmlajši) vstopajo v absolutno prezahtevno šolo. Programi so zastavljeni preširoko in s tem samo preobremenimo otroke. Dejstvo je da je večina otrok povprečnih in se ne moremo zgledovati samo po tistih, ki so nadpovprečno dobri. Kaj pa tisti, ki imajo težave...in teh je iz leta v leto več! To kar se v našem šolstvu dogaja, je katastrofa. Osnovnošolci so preveč obremenjeni,na fakultetah pa krčijo programe in s tem se znanje naših otrok le poslabšuje!!!

Gost

#6

2012-12-06 10:33

podpisala
fair-play

#7 realna situacija...

2012-12-06 11:11

Ali sploh poznate realno stanje?
Vzgojiteljice delajo 6.5 ur na dan neposredno v skupini, pomočnice 7.5 za pol manjšo plačo, odgovornost je pa deljena in zelo velika. In kar zadeva varnosti je problem že sedaj, ko zaradi majhnega števila ur neposrednega dela v skupini običajno ostane pomočnica sama z veliko skupino otrok sama. Kako lahko eden sam človek nadzoruje (kvalitetno in varno) 8. otrok ali več prve starostne stopnje?! Je to kdo od vas podpisnikov ali predlagateljev zakona že preizkusil?! Zato se mora vzgojteljicam povečat vsaj za pol ure na dan, da se lahko kvaliteno pred vsem pa varno pokrije delovni dan... Toliko za tiste, ki ste samo starši in gledate samo iz svoje perspektive...

Gost

#8

2012-12-06 11:18

Gospa Mojca Škrinjar in gospod Žiga Turk, drugi člani Vlade RS in poslanci, pa bojdite vi brihtneži previti 17 otrok v prvem starostnem obdobju, jih nahraniti, saj po večini še ne jedo sami in jih učiti kulture za mizo, umivanja rok pred/obroku in da ne naštevam še naprej! Poskusite vsaj en dan, ko ste tako pametni! In 27 otrok v 2. starostnem obdobju, no le poskusite, me zanima kako bi vam šlo, prav posnela bi vas... dopovejte 27 otrokom, da ne morejo vsi na enkrat na stranišče, da naj čakajo v vrsti in podobno! Vzgojitelji vemo kako je to težko! Ljudje podpišite in se borite, da kakovost vrtcev ne bo padla!!!

Gost

#9 Re:

2012-12-06 11:47

#1: -

podpisniki pozabljate na vse starše, ki otrok v vrtec sploh ne morejo vpisati, ker so ti prezasedeni... kakšna bo pa kakovost predšolske vzoje teh otrok???

zato sem PROTI peticiji

Sanda Skubic Drnovšek
Avtor te peticije

#10 Re: Re: proti peticiji

2012-12-06 11:54

#9: - Re:  

Seveda se vsak sam odloča za ali proti podpori. V razmislek pa samo tole vprašanje: Kakšna bo kakovost predšolske vzgoje vašega otroka, ko se bo ta lahko vključil v prenatrpan vrtec?

P

#11 Re: Re:

2012-12-06 12:09

#9: - Re:

ampak rešitev ni v tem da so vrtci prenatrpani, ampak da odprejo nove enote, zaposlijo več vzgojiteljic. Če jih bo preveč ena vzgojiteljica ne bo zmožna poskrbeti za njih kot je treba. Ampak bodo pokakani in polulani, lačni čakali v vrsti da pridejo do svojega obroka ker še ne znajo sami jesti, se sami previti oziroma iti na wc.


Gost

#12

2012-12-06 12:48

podpis!
Jure

#13 V slogi je moč

2012-12-06 13:00

Pridružite se še skupini na Facebooku: "Le najboljše za moje otroke. Varčujem drugje!"

https://www.facebook.com/groups/najboljse.za.otroke/

Opis skupine, ki ima trenutno že 1136 članov:

Všečkajte to skupino in se pridružite zaskrbljenim staršem, ki varčujemo, vendar ne na kvaliteti vzgoje naših otrok v vrtcu.

Zavračamo idejo pocenitve vrtca v zameno za slabšo vzgojo naših otrok.

Vabimo vas, da pregledate pripeta mnenja strokovne javnosti in se nam pridružite.

Namen skupine je:

1. povezati enako misleče starše v skupino, ki po principu "v slogi je moč" lahko prispeva k javni razpravi o predlogu o znižanju normativov v javnih vrtcih.

2. omogočiti učinkovito obveščanje staršev o razvoju pomembnih dogodkov v zvezi z razpravo o novih normativih

Ker skupaj lahko dosežemo, da bodo naši otroci skupaj z vzgojitelji in ostalimi sodelavci še naprej na enak način uživali v naših vrtcih, vas prosim:

1. da tudi osebno pregledate objavljene prispevke v skupini in se skupini pridružite (všečkate skupino)

2. da v skupino povabite še vaše prijatelje starše (vsaj enega), ki jih ravno tako skrbijo predlagane spremembe.

3. da to vabilo posredujete še na kakšno email listo, s čimer bi vabilo prejel še kdo, ki mu ni vseeno

Najlepša hvala saj le skupaj lahko dosežemo spremembe.

fair-play

#14 neposredno delo

2012-12-06 13:03

Vzgojiteljice koliko ur neposrednega dela imate v skupini pri vas? In koliko pomočnice? Sta obe v sobi ko je največ otrok? Ali ostane katera sama v skupini zaradi razlike v urah neposrednega dela? Kako je potem z varnostjo otrok že z trenutnimi normativi otrok, torej brez povečanja?
Brana

#15 peticija

2012-12-06 13:36

To peticijo bi podpisala, če ne bi bilo zraven reklame za Pampers. Žal se za to firmo skriva idelologija, ki nas pelje v začarani krog revščine, kamor sodi tudi zniževanje standardov v predšolski vzgoji.

Gost

#16 Re: peticija

2012-12-06 14:06

#15: Brana - peticija

In zaradi reklame za Pampers naj trpijo otroci. Bravo!

Sanda Skubic Drnovšek
Avtor te peticije

#17 Re: peticija

2012-12-06 14:39

#15: Brana - peticija 

 Spoštovana Brana, reklame so v domeni administratorja strani. To je stran, ki nudi brezplačne peticije, tako da na to nimamo vpliva.

Seveda je odločitev o podpisu ali nepodpisu popolnoma vaša in ne nameravam s tem komentarjem prav nič vplivati na to odločitev. Moj odgovor služi samo pojasnilu.

Morski galeb

#18 Re: peticija

2012-12-06 16:28

#15: Brana - peticija

No, jaz sem podpisala peticijo za dobro otrok, sicer pa reklama tudi mene moti.


Gost

#19

2012-12-06 16:52

sem bodoča vzgojiteljica. in vem da v teh pogojih bo nemogoče otroke kaj naučiti. lahko jih bomo le merkali in z njimi ne bomo počeli nič, kar lahko sedaj.

Gost

#20

2012-12-06 17:47

Se najde kdo, ki reče, da je bilo včasih tudi tako, pa je šlo...Ja, je, samo kako. Pred cca 25 leti, ko sem vstopila v izobraževanje za vzgojiteljico, so v jaslih delale medicinske sestre, pa ne mislim kritizirat, samo opisati stanje. Otrok mislim, da je bilo več (16). Kako je potekalo hranjenje? Juha, krompir, meso, vse zmešano skupaj (bljek), hodile so od enega do drugega, metale v usta kot v mešalec....Zakaj? Zato, da je bilo izvedljivo nahraniti, na nahraniti, to je bilo futranje, toliko otrok. Previjanje v navadne plenice, non stop, ko si zaključil si lahko šel znova...Spanje? Ne ležalniki, bolniške postelje z "gavtrami", da ni kdo kam mogel oziroma padel.Kje pa je čas za individualno delo, crkljanje, tolažbo itd...? Povejte, si želite tega? Če pravijo, da se je včasih dal....ja, tudi politiki so se včasih vozili s stoenkami, danes se pa z audiji...Zakaj že?
Miha

#21 Kvalitetna vzgoja in delo v vrtcih!

2012-12-06 17:55

Sem odločno za kvalitetne vrtce in za dobro delo z našimi malčki. Sem proti nepravičnemu obremenjevanju vzgojiteljic!
Kondor

#22

2012-12-06 18:02

Kje so strokovni (utemeljeni) argumenti za zniževanje standardov na področju izobraževanja (predšolske vzgoje)?
Kdo je komu podelil mandat za opravljanje mesarskih rezov v esenco naše družbe?
Ali je skriti cilj predlagateljev "posegov razvrednotenja" marginalizacija ciljnih družbenih skupin?
Tovrstna varčevanja imajo za cilj kratkoročne finančne učinke, ki se odčitajo samo v nominalnih prikazih za določeno obdobje. Pri vsem tem se pozablja, da pride račun, ki bo naslovljen na celotno družbo z rahlim zamikom in zneska oz. škode ne bo mogoče odpraviti z mesarskimi ukrepi.

Gost

#23

2012-12-06 18:20

Očitno je cilj politike uničiti javno šolstvo, da se bodo lahko izobraževale samo še elite. Seveda, neumen narod je lahko voditi!
Racman Bojanos

#24

2012-12-06 19:13

Absolutno podpiram sindikat, ki se bori za kvalitetnejše delo v vrtcih in povišanju mormativov. Sramota, kaj se gre država.
romana

#25 Re: realna situacija...

2012-12-06 20:11

#7: fair-play - realna situacija...

Ja, se strinjam. Vzgojiteljica v vrtcu sem in TAKOJ podpišem, da prav vsi - pomočniki in vzg. delamo po 8 ur, le vse ostalo naj nam pustijo pri miru. Sicer je pa razlika v urah zato, ker pomočnici ni treba pisati in izpolniti enega papirja, da ti ne pokažem, kolk enga papirnatega "sranja" se mi je nabralo le v 3 mesecih dela. In ne vzame to le pol ure dnevno.
In ja, res je.... obe nosita odgovornost, predvsem moralno. Vse ostale posledice kasira VZGOJITELJICA, ki je v skupini.

in tudi v šolo smo hodile 3 leta dlje oz. 7 let, medtem ko nekatere preko Zarisov in ostalih popoldanskih šol, v skupini pristanejo po pol leta izobraževanja. Je to fer??? Mislim da se mora potem LE poznati razlika nekje, kajne. V plači je slabih 300 evrov. Mislim, da je opravičena glede na vse, omenjeno zgoraj. Toliko za tiste, ki gledate s te perspektive.
Vzeli so nam 8% plače, Zamrznili so nam vsa napredovanja, torej so šla vsa izobraževanja, vse nadure, vsa dodatna dela, ki si jih vložil v kvalitetno delo z otroki, .... Včasih se vprašaš - ali se splača truditi in vlagati v trud v nekaj, kar nihče ne vidi. Tu imamo srečo, da imamo otroke, ki nas čutijo in vse, kar jim podamo, sprejmejo z odprtimi rokami. Ja, otroci so edini zaradi kogar se še trudimo. Ko nam bodo v skupine nabutali še 3 dodatne otroke in najbolje da še združili po dve skupini pa tudi otroci ne vem, če bodo dovolj močna motivacija, da prebrodimo vse skupaj. Malo se zamislite in preučite vse zorne kote, preden komentirate nekaj takega.
P.S. Moja pomočnica ni v skupini nikoli sama dlje kot uro in pol. Nikoli.