Proti poboju nutrij na Ljubljanskem barju

Proti poboju nutrij na Ljubljanskem barju / Obvestila / Bitka za nutrije je kljub vsem ogorčenju širše javnosti izgubljena / Komentarji


Gost

#1

2023-09-13 06:57

Eto pa pravijo da se narod odloca, en k. Se narod odloca..upam da vsi ti lovci fasejo neke bolezni in crk...prokleta gamad

Gost

#2

2023-09-13 07:33

Peticijo sem podpisal zgolj iz kljubovanja mestni gnadi, ki ima s kavča toliko povedati o kmetih, lovcih in zatiranju preštevilnih zveri, ki delajo škodo tako človeku, kot tudi drugim živalskim vrstam. Če imamo mi lahko lisice, šakale, volkove, medvede in svinje, naj imajo ljubljančani nutrije. A temu ni tako. Mestna gnada je poskrbela za svoje lagodje, medtem ko še vedno trobi kaki kriminalci smo kmetje in lovci, ki med drugim skrbimo, da zaradi prevelikega števila zveri ne izumirajo druge živalske vrste. Ampak na žalost ljudje vidijo le tisto, kar želijo. In so dokazano ‘zaščitniki’ živali samo dokler se to ne tiče njihovega dvorišča. Sicer pa so nutrije tujerodna invazivna vrsta. To pomeni, da drugim živalskim vrstam odžirajo osnovne pogoje za življenje. V prevelikem številu delajo škodo tako neopaženim živalskim vrstam, kakor tudi človeku na infrastrukturi in imetju. So prenašalec bolezni, okužb in parazitov. Razširjene so praktično povsod po srednjih in spodnjih vodotokih po Sloveniji. In drugo kot vsaj delna odstranitev teh živali iz okolja kamor ne sodijo, pač ne rešuje problema.

Gost

#3

2023-09-13 07:39

Predlagam da se najde en pameten, in pozge te hisice, posledicno nutrije nebodo nic unicevale in ne bodo skodljive.

Gost

#4

2023-09-13 07:52

To bodo plačali!!!

Gost

#5

2023-09-13 08:00

Sramotno in žalostno. Človek več res neve kam se naj obrne za pomoč nič krivim živalim.

Gost

#6

2023-09-13 08:04

Se ne moremo obrniti na kakšno evropsko institucijo ali celo globalno, da malo dvignemo prah?

Gost

#7

2023-09-13 08:53

Mogoče bi pa zaleglo če jim vrnemo na enak način. Mogoče bi potem le dojeli. Mogoče je pa zdravo da se Zemlja strese in odvrže parazita, ki mu pravimo človek. Čeprav te monstrume ne bi mogla uvrstit med ljudi.

Gost

#8

2023-09-13 09:03

Ostane odpor.

Gost

#9

2023-09-13 09:14

Tako je to ja,naslednji so pa brezposelni,upokojenci in bolani..........Treba se bo upreti in to ne samo pisarjene ampak dobesedno z nasiljem proti nasilju.

Gost

#10

2023-09-13 10:10

UMORI ŽIVALI IN RASTLIN Najlažje je pobiti živali (nutrije, medvede, volkove,...) pa četudi dejansko sploh ne veš kolikšno je njihovo število in posekati drevesa (Rožnik, Drama, ipd...). UNIČEVATI NARAVO!!!!! Pa po možnosti še veliko zaslužiti na račun tega. NARAVA NAM ŽE VRAČA IN NAM BO ŠE VRNILA. Upam, da čimbolj tistim, ki ji škodujejo!!!!!!

Gost

#11

2023-09-13 10:20

Gremo na protest👍

Gost

#12

2023-09-13 17:44

Računam, da bodo inšpektorji po hitrem postopku pisali kazni za mučenje živali, ker streljanje živali v kletkah ne sodi med nobeno izjemo po Zakonu o zaščiti živali. In ko se bo v kletko ujel pes? Ga bodo ustrelili, da prikrijejo svojo nesposobnost? Lovci gor ali dol,komur se sline cedijo po streljanju nemočnega bitja v kletki, potrebuje nujno zdravljenje!

Gost

#13

2023-09-14 02:28

Ljudstvo ignorirajo/zatirajo vsepovsod, tako da ljudstvo se bo moglo znajti drugace, ce hoce kaj resiti, kar je se naravnega. Mogice se nutrije z zivolovkami odlovi pred temi, ki jih hocejo iztrebiti in se jih vsaj nekaj tako resi za naslednje rodove in poseli na druga mogoca obmocja? Obsojam poboje! Vsi ti poboji zivali mi niso logicni... Nutrije so namrec ze toliko casa prisotne in narava sama ustvari ravnovesje, prilagoditve, ce se vanjo clovek ne vtika s pobijanjem. S spostovanjem do nutrij in vasega truda, da jih resimo, lepo pozdravljam vse, ki nam ni vseeno za zivali, Jelka

Gost

#14

2023-09-14 04:27

NEDOPUSTNO IN SRAMOTNO! KAJ LAHKO ŠE NAREDIMO?

Gost

#15

2023-09-15 09:12

Zgrožena sem nad odločitvijo človeka.Clovek.je zver,ubica.Neglede za koga gre,je to moj odgovor .Vidite ,zgodile so se poplave,ljudjem je odneslo domove ki so celo življenje gradili.Jutri se to zgodilo meni,vam.Ne sprašujete zakaj,odgovor je pred vami.Clovek uničuje naravo...narava bo uničila človeka.Tistemu ki je prvi izdal nalog..predlog da se ubijajo nutrije sporočam,,,,Mogoče mi ne boste verjeli,vam pa vseeno povem tisto v kar sem prepričana,kar vem iz svojega šestega čuta...ne storite tega,kajti čez čas to vaše ubistvo bodo plačali vaši najbližji,in vi boste trpeli.To ni sporočilo da ne boste ubijali,to je sporočilo da veste kaj sledi .Ponavljam,mogoče ne verjamete,a zapomnite si mojega sporočila .Da ne ubijate ni na meni je na vam.Zaradi vaše odločitve moja duša bo jokala,kot joka vsak dan ko gleda kaj človek.pocne živalmi in naravi.Hvala za branje.

Gost

#16

2023-09-15 11:36

Jaz pa upam, da ne boste odnehali..pa ja ne bomo to gledali vsa ta leta? V našem kraju ljudje tega ne bi nikoli dopustili.. v Ljubljani je to tako čudno razni politiki, šerifi, lovci brez vesti.. karma s gonna get you. In če kdo vidi nutrijo v pasti naj jo takoj izpusti. Hvala. Lp vsem:)



Plačilo oglaševanja

To peticijo bomo oglaševali 3000 osebam.

Izvedite več ...