Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#951

2016-04-01 18:02

Ker kri ni voda sigurno se v druzini pocutijo bolje kod v tujem okolju pri tujcih

Gost

#952

2016-04-01 18:03

Zato, ker si resnicno zelim da gresta otroka k starima starsema, k svojcem in ne tretjim osebam

Gost

#953

2016-04-01 18:04

Ker je tako prav.Otroka morata nazaj k starima staršema.

Gost

#954

2016-04-01 18:05

Ker so otrokom odvzeli se edino kar so imeli za svoje in edino vez z mamo raztrgali na koscke..kako morata biti prestrasena???

Gost

#955

2016-04-01 18:06

Zato ker sem tudi jaz mama vnukinji in jo nebi dala za nobeno ceno tujim ljudem



Gost

#956

2016-04-01 18:07

Stara starša Škratek sta najbolj primerna skrbnika in pika. Zakaj? Zato, ker je za otročka, ki jima je bila na tako krut način odvzeta mamica najboljši približek babica in dedek. Kdo je poleg staršev tisti, ki brezpogojno ljubi otroka, če ne stari starši!!!! Pa če bi živeli v se manjšem stanovanju, LJUBEZNI JIM NE BO ZMANJKALO!!!! Da sta prestara??? To pravi naša država? Poglejte si kakšne starčke imamo v parlamentu!!! Ne me basat!!!!

Gost

#957

2016-04-01 18:07

Zaradi otrok


Gost

#958

2016-04-01 18:08

Ne predstavljam si, da bi moje otroke ločili od starih staršev če bi se nama kaj zgodilo ker vem da so primerni in jima nebi bilo nikjer boljše kot ori njih ker so tudi zelo navezani.


Gost

#959

2016-04-01 18:10

Nedopustno je dati prednost rejništvu pred ljudmi, ki poznajo otroka od rojstva in ga imajo neizmerno radi.

Gost

#960

2016-04-01 18:11

V dobro otrok...

Gost

#961

2016-04-01 18:11

Otroka sstara3 in 5 sta ze dovolj pretrpela da sta izgubila mamo ne da se jima vzamejo stare starse ki jiju lahko vzgajata se 5 .10.al20let so pa tu tudi ozja zlahta poznanci ki jih otroka poznata ne pa jih kar odvzamejo in dodelijo nekomu nepoznanemu to se doggajaa v nasi zagamani slloveniji zakone si kar sproti zmisljujejo

Gost

#962

2016-04-01 18:13

Ker je to velika svinjarija kaj se dogaja ! A ima sploh ta socialna delavka kaj otrok ?! Sram jo naj bo in sram tak sistem ki ga predstavlja.
Stara mama ali star oče sta že ja avtomatsko napol starša in ob vnukih od rojstva še posebej ker sta izrazila željo skrbet za vnuke. Velik plus za njiju in velik minus za CSD !

Gost

#963

2016-04-01 18:14

peticijo mora podpisati čim več ljudi, saj menim,da je otroka potrebno takoj vrniti starim staršem,ki jima nudita toplino in ju imata res rada.Doživela sta že preveč hudega.

Gost

#964

2016-04-01 18:15

Upam, da bo vsak podpis pripomogel otrokom,da se vrnejo k babici in dedku.Jaz kot otrok sem imela svojo BABICO najrajši na svetu, zato vem, da ni večje ljubezni in ker sem sama že babica, vem da bi za svojo vnukinjo dala življenje.Zato draga naša država, začnite delat človeško pravico in ne birikratsko pravico!!!!

Gost

#965

2016-04-01 18:15

ker je tako prav

Gost

#966

2016-04-01 18:15

This news has gone all the way to Malaysia. I cannot believe that this is such a cruel and disgusting act on the child services department.

I hope and urge that some kind soul would give legal help to the kids grandparents to go on and fight this in court.

I pray for the children to be reunited with their grandparents.

Fight on.

BFrom Kuala Lumpur, Malaysia,

Oliver Peters


Gost

#967

2016-04-01 18:18

Ker ne bi smeli vzeti otrokoma še tisto malo domačega in ljubečega okolja po vsem prestanem. Ali nista že dovolj pretrpela v tem kratkem času svojega življenja!!!!!

Gost

#968

2016-04-01 18:18

Nimam pozitivnih misli, ne besed za socialno službo.
Me samo zanima,če bi bila ta babica zaposlena kot
socialna delavka,bi ji odvzeli vnuke???

Gost

#969

2016-04-01 18:19

Zato ker sem poznal pokojno lidijo in ker sva ji z partnerko kolikor sva lahko pomagala.

Gost

#970

2016-04-01 18:19

Zato, ker želim, da imajo pravice tudi otroci, ki so izgubili starše. Prav tako želim, da se uzakoni, da imajo absolutno prednost za rejništvo oz. posvojitev najbližji sorodniki in to brez čudnih pogojev, kot ta, da mora imeti vsak otrok svojo sobo, starost rejnika itd. Otrokom je treba pomagati, ne pa jih spravljati v le še večjo stisko.
Prav tako ne bi bilo slabo, da imamo starši pravico odločati, kje bo živel naš otrok v primeru naše smrti.

Gost

#971

2016-04-01 18:20

Se strinjam. Tudi sama imam dva otroka in zelim si,da bi zanje skrbeli domaci,ce se meni in mozu kaj zgodi.

Gost

#972

2016-04-01 18:21

Ta peticija bi morala že obstajati, saj to je le v dobro otrok. Res se vedno pogosteje sprašujem v kakšnem svetu živimo. Na eni strani strokovnjaki kaj je dobro za otroke, kaj je tisto kar otrok potrebuje za dobro počutje in zdrav razvoj, na drugi strani še zdrava kmečka pamet, da otrok kot prvo rabi varnost, ljubezen, bližino domačih staršev, starih staršev, da zaupa in se normalno razvija v njemu poznanem okolju, potem pa ta primer CSD-eja, da se ti srce para. Tudi, ko gre otrok v varstvo ali vrtec imamo uvajalno obdobje, da se počasi navaja na spremembe in novo okolje, da si pridobi zaupanje.Mislim, da nam ta primer, ki se je zgodil dobro kaže, da živimo v pokvarjenem svetu, kajti kje je tu otrok in vse njegove pravice, kje je tu možnost njegove odločitve, pogovora v njegovo dobro. Kam je odšla empatija odraslih? Se kdo vpraša kaj se dogaja v glavi otroka, ali je kdo sploh pomislil na posledice, ki jih bo nosil ta otrok celo življenje? Očitno ne, bolj so pomembni zakoni.

Gost

#973

2016-04-01 18:21

zato ,ker je to nesramnodp starih staršev in še bolj do otrok. Zahtevam ,da se spremeni zakon v katerem sedaj nimajo stari starši pravic do posvojitve otroka Direktorico in vse sodelujoće je potrebno kaznovat .Marija Novak

Gost

#974

2016-04-01 18:23

Dodelitev skrbnistva starim starsem ali najblizjim sorodnikomje edina resitev za nase otroke. Kri ni voda saj najvec o otroku vedo sorodniki. Sploh ne razumem naso vlado to bi morali takoj sprejeti brez debate.
Zascitimo nase soncke

Anonymous

#975

2016-04-01 18:23

Ukinite že CSD-je, ki delujejo na osnovi svoje moči in se tako tudi odločajo, namesto odločanja v prid ljudem, za kar so zaposleni! Naj krivdno odgovarjajo, postopki pa naj bodo pospešeni. Koliko ljudi in predvsem otrok ostane brez otroštva, osnovne pravice -staršev, prihodnosti?! Ali je kdo, ki se lahko postavi v kožo prvotno otrok in sekundarno starih staršev in ni realno pripravljen v isti sekundi stvari urediti, saj je že sedaj storjena nepopravljiva škoda prvotno otrokom, ki bo vplivala na njuna celotna življenja! Varnosti ta ne bosta več čutila kot prej, takšno ravnanje je popolnoma nedopustno!