Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.

filomena
Gost

#1276

2016-04-02 06:11

Ker osebe na CSD ne briga dobro otrok, temveč njihova služba. Oni se imajo za uspešne če imajo čim večje število otrok nameščenih v rejništvo. Namesto da bi pomagali matični družini,saj v tem primeru je to očitno. Poznam pa njihovo delo ( csd )iz lastnih izkušenj!!
Njim je važno število nameščenih otrok,a ne dobro otrok. Otroci so za njih številke, čim več jih " rešijo ", se imajo za bolj uspešne, izplonili so svoj Plan...


Gost

#1277

2016-04-02 06:13

Takih CSD-jev ne rabi nihče.Nekdo mora odgovarjati za ugrabitev mladoletnih oseb gospa ministrica-dovolj je bilo sprenevedanja!

Gost

#1278

2016-04-02 06:14

sramota od drzave. So otroci ki res trpijo in jim ne pomagate! Zelim vam da pridete pameti!

Gost

#1279

2016-04-02 06:18

Zato ker ni prav kaj so naredili,,bogi otroci celo zivljenje pri babici in dedku .Potem pa iz vrca odpelani k tretji druzini,,,a se gdo vprasa kak sok so doziveli otroci???????

Gost

#1280

2016-04-02 06:25

Po mojem mnenju je najhujse, kar se lahko zgodi, da starsi prezivijo svoje otroke. Ce pa do tega pride in pri tem ostanejo se nepreskrbljeni otroci preminulih otrok, je najbolj logicno, da zanje poskrbijo najblizji sorodniki (strici, tete, stari starsi). Kri ni voda. V tem konkretnem primeru, je med vrsticami razumeti, da CSD daje vecje pravice zaprtemu ocetu, kot prizadetima, ki sta izgubila hci. Oce je bil tisti, ki se je odlocil, da bo naredil, kar je naredil, ne mislec pri tem na vse posledice. Tega dejstva ne bo spremenila prestana kazen.

Gost

#1281

2016-04-02 06:27

Zato,ker sem tudi sama bila v rejniški družini,,,rejniki so bili takrat stari 51,jaz pa sem imela le 1 leto,,,

Gost

#1282

2016-04-02 06:33

Zato ker sama imam 47let in 9 let starega otroka . In ni postenoo do teh otrok. Izgubili so mamico zdaj jim hocejo pa se dedka in babico. Sramotno

Gost

#1283

2016-04-02 06:33

Podpisal, ker sem sam doživel izgubo očeta in smo trije otroci ostali z mamo brez službe, brez pokojnine, ker oče ni delal (pred 50leti).CSD takrat ni niti malo pomagal, ker smo baje imeli preveč njiv, ki jih ni imel kdo obdelovati. Živeli smo pri babici na kmetiji in delali za golo preživetje.Brez vsega, brez oblek, obutve,kurjave itd.Stari smo bili 1,5 , 4, in 6 let.Verjetno bi nas odvzeli če se mama nebi borila do onemoglosti in celo grozila da bo šla v reko če ji še nas vzamejo.Babe iz CSD pa so hodile gledat in izzivat pomagat pa nič.Če nebi imeli teto v Ameriki ki je pošiljala pakete z oblačili bi zmrznili.Dolarjev pa ni mogla pošiljt ker so se vedno čudežno izgubili na pošti ali kjerkoli že.Banda pokvarjena!!!
Otroke takoj vrniti soc. delavkam pa odpoved in odvzeti nihove otroke pa naj tulijo babe hudobne.

Gost

#1284

2016-04-02 06:34

Druzina je druzina.

Gost

#1285

2016-04-02 06:40

Razlogi navedeni s strani socialne sluzbe in ministrstva za delo so zgolj birokratski odgovori,dy zakrijejo svojo napacno odlocitev.Vsak, ki ima otroke ve, koliko pomenijo otrokom njiho e najljubse igracke ali krpice za spanje.Z izgovoro,da je dejanje v njuno korist so socialne delavke (nekatere verjetno tudi mamice ali babice - bog pomagaj njihovimotrokom) so ju odpeljale k neznanim ljudem,brez cesarkoli njima ljubega. Se gestapo je dal ljudem eno uro za pripraviti svoje stvari.
Nujna sprememba zakona in v tem primeru in podobnih uporabo zdrave pameti v socialnih sluzbah. Na fakulteti pa uvedbo novih predmetov - Empatija, logično razmišljanje inzelo podrobna definicija - kaj je dobrobit otroka (tudi ce, kot v tem primeru otroku oče ne ubije mame).


Gost

#1286

2016-04-02 06:44

ker menim, da sta stara starša lehko edina prava skrbnika, ki jima bosta dajala pravo ljubezen in vzgojo.

Gost

#1287 Re:

2016-04-02 06:45

#14: -  

Točno tako kot ste zapisali 


Gost

#1288

2016-04-02 06:45

Prepričana sem , Da za vnuke je najboljše skrbnistvo dedek in babica.....!!!! Vedno je za otroka prijaznejso okolje domačih sorodnikov......Otroke treba hitro vrniti starim starsem.......Center za socialno delo in njena direktorica , kdo za vraga ste vi da jemljete brezpomočnim bitjem toplino in ljubezen... Pomagajte raje lačnim in brezdomnim ljudem....Sramujte se bila je Velika noč in vnuki bi jo preživljali ob dedku in babici IN VI CENTER ZA SOCIALNO DELO IN VI DIREKTORICA STE JIM UNIČILI LEPE PRAZNIKE V KATERIH OTROCI UŽIVAJO OB BARVANJU PISANK IN NESEJO ŽEGNAT JEDILA GREDO V CERKVICO IN OBISKALI BI MAMICO.....SRAMUJTE SE SVOJEGA POČETJA GA.DIREKTOR....NISTE PRIMERNA OSEBA ZA POSLANSTVO KI BI GA MORALA OPRAVLJATI......TAKOJ ZAPUSTITE DELOVNO MESTO , KER NISTE PRIMERNA OSEBA ZA NAVEDENO DELO , NISTE ČLOVEŠKA IN NIMATE SOČUTJA DO ŽIVLJENJ KATERIM KROJITE USODO , NITI MALO NE POMAGATE NEMOĆNIM OTROKOM NASPROTNO PAHNILA STE JIH V ŠE VEČJO NESREČO.....ZAHTEVAM ,DA SE OTROKE VRNEVSTARIM STARSEM , KI SO NAJBOLJŠI SKRBNIKI SVOJIM VNUKOM.....NIHČE NE MORE IMETI BOLJ RAD OTROK KOT DEDEK IN BABICA......ZELO SEM ZGROŽENA NAD POČETIM DEJANJEM , KI GA ZELO OBSOJAM.....SEM BABICA ENEGA VNUKA, KI GA ČUVAM IN GA IMAM NEIZMERNO RADA IN SKRBIM ZA NJEGA BOLJ KOT SEM SKRBELA ZA SVOJE OTROKE...NIKOLI SE NE BOM STRINJALA DA SE ODDA OTROKE V SKRBSTVO TUJIM LJUDEM RAZEN V PRIMERIH KO NI BLIZNJIH SORODNIKOV.....PODPIRAM ZAHTEVO , DA SE OBA OTROKA TAKOJ VRNE STARIM STARSEM , KI SO DALEČ NAJBOLJ PRIMESRNI SKRBNIKI SVOJIM VNUKOM... S spoštovanjem , Fani Rodriguez , Ljubljana

Gost

#1289

2016-04-02 06:49

Ker osebno poznam to družino, to kar dela socialna je velika napaka.

Gost

#1290

2016-04-02 06:49

Pa se peticija za odpoved generalni direktorici csd!

Gost

#1291

2016-04-02 06:49

Nečloveško ravnanje naše države z otrokoma,ki sta in še prebolevata eno izgubo ,pa ju doleti že nova

Gost

#1292

2016-04-02 06:49

pozivam cisto vse da pomagajo koker se le da lp


Gost

#1293

2016-04-02 06:50

Sem za pravico otrok in tudi sama sem babica

Gost

#1294 Re:

2016-04-02 06:50

#24: -  

 A mislite zakone, ki omogočajo diskrecijsko odločanje?


Gost

#1295

2016-04-02 06:52

Za otroke gre.naj jih imajo tisti ki so jim blizu.

Gost

#1296

2016-04-02 06:53

Zelo hudo mi je za otročke in njihove stare starše saj si po vsem hudem zaslužijo biti skupaj.
Upam, da se kmalu uredi kot je treba- da se otročka vrne nazaj.

Gost

#1297

2016-04-02 06:55

To je prava svinjarija(o.p.),kaj se dogaja v naši državi.Takšni ljudje kot sta ta direktorica in soc.delavka si ne zaslužita teh nazivov.Mislim,da bi moralo ministrstvo za družino tukaj posredovati in ju suspendirati,saj oćitno ne znata odločati v dobro otrok.
Da otroka po takšni tragediji,bolanega-verjetno sploh ne poznata bolezni,s katero se otrok bori ,oddata v rejništvo oziroma ima celo oče-morilec več možnosti je absurt.
Potem pa se res lahko vprašamo kaj se dogaja na naših CSD,saj je vedno več nepravilnosti in krivic.Na žalost pa so vedno vpleteni( mali) ljudje.

Gost

#1298

2016-04-02 06:56

Ker, so Csd leglo politično nastavljenih ljudi, sicer relativno strokovni, nikakor pa s čutom za ljudi in sočloveka. Na nekaterih vodilnih mestih se nahajajo ljudje, ki tam nimajo kaj početi, brez temeljnih znanj, pogosto z lastnimi duševnimi težavami. Njihova, neodgovorna, včasih celo kriminalna dejanja so nesankcionirana. Zadnji primer kaźe, da je šlo za strokovno odločitev, kar pomeni, da je stroka brez srca in zdravega razuma. Odločitve, pa v rokah sociopatov in odtujene človečnosti, do najranljivejših.


Gost

#1299

2016-04-02 06:56

Ker se mi zdi to popolnoma in v prvi vrsti samoumevno, da nekdo, ki je otroku blizu, skrbi v takem primeru zanj.

Gost

#1300

2016-04-02 06:57

Tok enga besa se je nabrav v men,da se bojim dneva,k ga nm mogu več krotit......