Peticija proti ukinitvi parcelnih ograj v kampu Valkanela


Gost

#1

2016-02-28 16:03

Pozdravljeni!
Ukinitev ograj v AC Valkanela, je prav tako, kot bi v velikem stanovanjskem bloku, ukinili vhodna vrata in bi se vsi stanovalci in obiskovalci prosto sprehajali po stopnišču in posledično tudi mimo...skozi naša stanovanja! Imam dva mala otroka, moja parcela stoji praktično ob - na križišču zelo prometnih ulic in nesprejemljivo bi bilo, da vsaj fizično ne zavarujem svoje otroke pri igri od prometa! Poleg tega naj omenim, da, če nimam ograje, se mi dnevno parkirajo na parceli predvsem Italjani, ki se iz oddaljenih parcel pripeljejo na plažo in v bližini pustijo avtomobile do večera!! Moja parcela je zelo blizu plaže in je kot naročena zu parking ostalih oddaljenih gostov! Poleg vsega bi še omenil, da se nahajam na zračni liniji od plaže na toaleto, kar pomenim, da se vsaka duša, ki gre lulat ali kakat, mirno in radovedno sprehodi dobesedno mimo naše mize, kjer se zadržujem s svojo družino pri obedovanju in ostalih družinsko intimnih trenutkih! Tega niti približno ne mislim doživljati!! Se pravi, naj bom cel dopust redar za parkiranje, svoje razposajene otroke naj imam privezane kot domače ljubljenčke in vsakega, ki zaide na -2 dcl, skozi moj, zakupljen in pošteno plačan teritorij, prijazno in v vseh jezikih obveščam, da krši načelo etike in družinske nedotakljivosti...?!?
"Letos bo še veselica...!"

Gost

#2

2016-02-28 16:08

Pozdravljeni!
Ukinitev ograj v AC Valkanela, je prav tako, kot bi v velikem stanovanjskem bloku, ukinili vhodna vrata in bi se vsi stanovalci in obiskovalci prosto sprehajali po stopnišču in posledično tudi mimo...skozi naša stanovanja! Imam dva mala otroka, moja parcela stoji praktično ob - na križišču zelo prometnih ulic in nesprejemljivo bi bilo, da vsaj fizično ne zavarujem svoje otroke pri igri od prometa! Poleg tega naj omenim, da, če nimam ograje, se mi dnevno parkirajo na parceli predvsem Italjani, ki se iz oddaljenih parcel pripeljejo na plažo in v bližini pustijo avtomobile do večera!! Moja parcela je zelo blizu plaže in je kot naročena za parking ostalih oddaljenih gostov! Poleg vsega bi še omenila, da se nahajam na zračni liniji od plaže na toaleto, kar pomeni, da se vsaka duša, ki gre lulat ali kakat, mirno in radovedno sprehodi dobesedno mimo naše mize, kjer se zadržujem s svojo družino pri obedovanju in ostalih družinsko intimnih trenutkih! Tega niti približno ne mislim doživljati!! Se pravi, naj bom cel dopust redar za parkiranje, svoje razposajene otroke naj imam privezane kot domače ljubljenčke in vsakega, ki zaide na -2 dcl, skozi moj, zakupljen in pošteno plačan teritorij, prijazno in v vseh jezikih obveščam, da krši načelo etike in družinske nedotakljivosti...?!?
"Letos bo še veselica...!"

Gost

#3

2016-02-28 16:20

Ker obvezno rabimo ograjo saj brez nje z otroci ne moremo kampirati.

Gost

#4

2016-02-28 16:24

peticijo podpisujemo ker je nedopustno, da nam prepovedujejo ograjevanje parcel. brez ograjic nikakor ne moremo biti, zaradi malih otrok, varnosti, zasebnosti. pri cenah, kot so v valkaneli, bi nam oni morali ograditi parcelo, ne da imamo s tem dodatne stroske. poskrbeti pa bi morali se za marsikaj drugega - varnost v prometu, hisni red in mir, guzva na recepciji, ponudba v campu in se mnogo drugega.


Gost

#5

2016-02-28 16:28

brez ograjice si kampiranja ne predstavljamo. to presegaze vse meje zdravega razuma, pri tem zvisevanju sen...

Gost

#6

2016-02-28 16:32

Predlagam tudi, da se lahko proti doplačilu na pavšal dopiše štiri dodatne osebe.
mtga

#7

2016-02-28 16:42

Mi imamo krajno parcelo in ko smo lani po dolgem oremoru prišli na dopust so na naši parceli stale kante za smeti in po travnati površini se je vidlo da so vozili avti kar po parceli...in če to ni višek vsega  potem nevem kaj je...če bi imeli ograjo sevede do tega vsekakor nebi prišlo..dal bi tudi predlog naj se zbirna mesta za postavitev smetnjako  postavijo na del kampa kjer ni moteče..ne pa da jih imamo nekateri poleg parcele..oz.včasih tudi na njih..


Gost

#8

2016-02-28 16:43

Na nasi strani kampa ograja ni zato da se ograjujemo temvec zaradi vetra, ki tam piha. V predsezoni je bivanje tam brez ograje nemogoce.

Gost

#9

2016-02-28 17:11

Peticijo podpisujem zaradi varnosti otrok in ker ograja pomeni tudi manjšo zaščito pred krajo. Živa meja, ki so jo posadili pred nekaj leti, za nas ni zadovoljiva zaščita, saj so ljudje kljub temu hodili kar po naši parceli. Poleg tega, da ne pustijo ograje, si moramo poiskati še drugo parcelo, saj se moramo preseliti, ker bo na naši nastal bazen. Hvala pobudnikom za to akcijo.


Gost

#10

2016-02-28 17:16

Imam majhne otroke in psa. nemogoče zagotoviti varnosti otrokom, ki bodo brez ograje ves čas tekali okoli in po cesti. Veliko psov je brez povodtca in brez ograje bi bil ogrožen moj pes in s tem tudi otroci. Ker nimam niti grmovja lahko pričakujem v sezoni, da bodo tuji turisti parkirali svoja vozila pred moj baldahin. Za plačlilo 3400 eur brez ograje nimamo osnovnega varnosti otrok, niti premoženja. Pred odhodom na plažo lahko vedno pospravimo vse igrače, razen če ne želim da se med tem igrajo otroci tujih turistov ali pa vsak dan štejemo koliko igrač in ostale plastike je manj. Brez ograje smo popolnoma brez varovanja in brez osebnega dostojanstva. Tako je vsaj pri meni, ker sem ob cesti in zraven WC, kjer sem kot na razstavi brez ograje. 
Upam, da nam pustijo vsaj določeno višino ograje, kar bi veljalo za vse. Kontrole lahko vedno izvajajo, tudi z ograjo.


Gost

#11

2016-02-28 17:32

Peticijo podpisujem zato, ker sem nezadovoljen s pretiranimi podražitvami pavšala od l. 2012 naprej (35 % podražitev v 4 letih - za 3. cono). Pavšal za 6 oseb znaša 3.200 eur. Za enako uslugo bi bilo potrebno na primer v sosednjem kampu Bela uvala, ki je primerljiv Valkaneli in na splošno bolje ocenjen, odšteti le 2.430 eur, torej kar 770 eur oz. skoraj tretjino manj. Verjetno bomo torej zapustili Valkanelo, čeprav nam je sicer kar simpatična.

Gost

#12

2016-02-28 17:47

Podpiram postavitev ograj do 100 cm in popustu pri plačevanju pavšala saj jim plačujemo 100 %predplačilo.

Gost

#13

2016-02-28 18:19

Sem proti prepovedi postavljanja ograj v kampu in nenormalnemu zviševanju cen vsako leto!
Franc Rataj

Gost

#14

2016-02-28 19:43

Sem ZA ograjo, ker elektricarji, vodovodarji in ostali delavci vozijo mimo nase parcele, kot bi bili na intervenciji. In si ne predstavljam kako bi bili brez zaradi mojih dveh otrok.

Gost

#15

2016-02-28 19:47

Peticijo podpisujem,ker imam majhne otroke in psa.In me skrbi za varnost mojih kinderčkov.Menim pa tudi,da se lahko zberemo proti zviševanju cen,kajti to je že nenormalno kakšne so cene.


Gost

#16

2016-02-28 20:59

Predlagam še, da hkrati s peticijo predlagamo:

  • da cene ostanejo na lanskem nivoju,
  • da je v pavšal vključenih 6 oseb (navedenih v pogodbi) ali pa 4 različne,
  • da je plačilo v dveh obrokih (31.5 in 31.7.) - še vedno bi bilo vse to predplačilo.

Vsaj poskusiti moramo :)


Gost

#17

2016-02-28 21:14

Res mislijo da so edini. Človek da skoraj 600 eur na mesec. To plačuje pol leta, kolikor ima za kupljeno parcelo. Oziroma dobrih 20 eur na dan, pa ce tudi ga tam ni. In ne sme postaviti ograje. Pa kaj so na glavo padli. 


Gost

#18

2016-02-29 07:19

Ker imamo majhne otroke in si ob prometni cesti želimo varnost.

Gost

#19

2016-02-29 08:26

Brez ograje niti slucajno ne bomo ostali v kempu,pa smo redni pavsalusti ze 26 let...

Imamo otroka in pse,kateri bi bili brez ograje prepusceni nevarnosti ceste,katero imamo tik ob parceli. Pa sploh si ne predstavljam,da bi bil moj 2 letnik brez ograje. Potem lahko cel dan samo letam za njim in pazim,da ne bo kam zašel. Res ne vem,kdo se je to spomnil.  Zgleda zelijo kemp,brez druzin z otroci in kuzki...

Za zvisanje cen pa ok,nej jim bo,ce bo res na novo postavljeno vse to,kar obljubljajo...


Gost

#20

2016-02-29 09:16

Predlagam, da poleg zahtev za ustrezne ograje, zahtevamo tudi nižje cene paušala.

Gost

#21 Re:

2016-02-29 09:56

#14: -  

 res je, še posebej zaskbljujoče je kadar imajo na mizi poleg sendvičev pivo.


Gost

#22

2016-02-29 10:20

To peticijo podpisujeva, ker smatrava, da gre za varnost naših otrok kot tudi vnukov, ki preživijo skoraj 2 meseca v kempu.Misliva, da to ni neka kaprica je varnost tudi proti krajam, ki so se dogajale kar pogosto v tem kempu. lp Vida in Dušan

Gost

#23

2016-02-29 16:08

Pozdravljeni tudi z moje in partnerjeve strani ,
absolutno podpiram vsako skupno akcijo, ki ima končni cilj
izboljšati kvaliteto bivanja nas v kampu, z otroci, psi...itd.

Definitivno sem proti ukinitvi ograj ker je s tem oteženo oz.celo
nevarno bivanje , bližina cest(majhni otroci).....
Mislim, da so uvedli to prepoved samo zaradi njihovega lažjega
nadzora nas, katerim so s tem omejili zasebnost, povzročili kup
preglavic kako sedaj zavarovati otroke, pse, imetje......kako
IMETI TAKO ŽELJENI MIR na parceli,kajti prikolice so tudi blizu
cest
in ljudje se bodo vozili z vsemi mogočimi sredstvi mimo, se
sprehajali , nas gledali...mir in zasebnost bosta tako šla po
gobe.

Ne, dovolj je njihove oziroma verjetno direktoričine samovolje.
Skupen nastop , podpis peticije in odločno nastopiti s konkretnimi
predlogi in podatki ,ki jim bodo pokazali da nismo ovce ,ampak še
kako dobro se zavedamo, da nas lupijo, pa do sedaj
nismo mogli ukrepati ob kot je npr. vsakoletna podražitev , ki
temelji ...na čem že????
Tudi analiza cen je neverjetna. Mislim, da je za njih samoumevno
da dražijo, mi pa avansiramo...ker je do sedaj bilo tako.
Strinjam se, da bi morali imeti stalno komunikacijo z vodstvom
kampa oz.Maistre tako pred kot po zaključku sezone.

Verjamem, da nam skupno lahko uspe . In to tudi zaradi res
sposobne recepcije, ki je razkrila naše podatke.
Lilijana Makarovič
Platiša Aleš

#24 Valkanela

2016-02-29 17:59

Danes smo dobili odgovor (KOPIRAN SPODAJ) iz uprave ko smo malo potipali, glede novosti oz. gradnje. Gradnja naj bi bila zaključena v mesecu juniju - halo.

Naj poudarim še sledeče če nas je 270 slovenskih pavšalisto in je povprečna cena pavšala 3000 EUR je to 810.000 EUR ki jih moramo plačati do 31.05.2016. Pavšal pa koristimo od maja do oktobra. Dnevni gosti pa plačujejo po končanem dopust.

Upam da bo nas veliko in da od njih zahtevamo tudi plačilo v 2-3 obrokih oz. če plačamo v enem obroku naj dajo 10% popusta.

To da pa so letos pavšale podražili za 200 EUR, za nekaj kar še ni zgrajeno je absurd.

 

Stopimo skupaj in jim dajmo po p.... .

 

ODGOVOR:


Poštovana gospođo Platiša,

Kako ste i sami već pročitali u obavijestima koje su Vam poslane, ove godine se ide u izgradnju bazenskog kompleksa i uređenje nove plaže.
Voljela bih kada bismo Vam mogli potvrditi da će do otvaranja kampa svi radovi biti završeni ali nažalost nije tako.
Predviđa se da će se radovi okončati u lipnju. Do tada se svi zajedno morati strpjeti zbog dobrobiti koje će kamp dobiti ovogodišnjim investicijama.

Što se tiče broja osoba na paušalu, uvjeti su isti kao i prošle godine. Po tom pitanju se ništa nije promijenilo. U cijenu paušala uključene su 4 osobe. Sve dodatne osobe naplaćuju se po važećem cjeniku. Isto vrijedi i za psa, naplaćuje se prema važećem cjeniku.
Nadamo se da će ovogodišnje poskupljenje opravdati ovogodišnja investicija i da ćete razumjeti politiku naše firme po pitanju donošenja ovakvih odluka.

Srdačan pozdrav,
Paula Pršurić

 


Gost

#25 Re: Valkanela

2016-02-29 18:30

#24: Platiša Aleš - Valkanela 

 Super, vse kar si želim od dopusta je poslušanje tovornjakov in delavcev ob 7h zjutraj. Upam, da bodo delali tudi v soboto in nedeljo da čimprej 5 zvezdic, kar se za tak kamp s toliko ugodnostmi seveda spodobi. Pavšalisti pa tako ali tako niso pomembni.




Plačilo oglaševanja

To peticijo bomo oglaševali 3000 osebam.

Izvedite več ...