Peticija za dobrobit zapuščenih in zavrženih živali na Obali


Gost

#276

2015-05-25 19:18

Za dobrobit živali.

Gost

#277

2015-05-25 21:33

Želim dati podporo Obalnemu zavetišču, saj vem, da se trudijo po svojih najboljših močeh in tudi zelo uspešno. To lahko povem tudi iz svojih lastnih izkušenj. Sam sem pred leti vzel psičko iz zavetišča, staro 2 meseca, ki nam je dala 11 prekrasnih let skupnega življenja. Uspešno so pomagali oddati marsikaterega mladička, prav tako tudi starejšega kužka, da ne omenim koliko muck so uspeli rešiti pred gotovo smrtjo ( zaradi neodgovornih lastnikov ).
Sram naj bo tistih, ki se hočejo polastiti zavetišča. Sedaj, ko je lepo urejeno, čisto in imajo živali svoj začasni - varen dom, potrebno nego, hrano bi pa ga nekateri radi kar prevzeli. Verjetno se ljudje, ki odločajo o usodi Obalnega zavetišča niti ne zavedajo koliko prostovoljnega dela je bilo opravljenega, nešteto ur porabljenih ter kupljenega materiala, med drugim tudi z lastnimi sredstvi zaposlenih.
Če bi vsi lastniki psov bili odgovorni, humani in imeli radi svoje ljubljenčke bi bilo bistveno manj kužkov v zavetišču, ki čakajo na svoje posvojitelje. Vsak od njih ima svojo zgodbo, marsikdo od njih je pretrpel veliko hudega. Namesto da bi starejši kužki doživeli vsaj lepo, dostojno jesen življenja, dobili novo priložnost, ljubečega lastnika, pa nekateri očitno mislijo, da je evtanazija najprimernejša rešitev.
Strinjam se, da je treba zagotoviti dodatna finančna sredstva za pse, ki so dlje časa v zavetišču, ampak za to obstajajo drugačne rešitve.
Žal se pri nas očitno prevečkrat ponavlja zgodba, da kjer se ljudje resnično trudijo narediti nekaj plemenitega in koristnega in zastavijo ves svoj trud, prosti čas, ljubezen in skrb pojavi nekdo, ki hoče vse skupaj razvrednotiti in zastaviti po svoje. Kako tipično za našo "malo" Slovenijo.
Želel bi, da se vsi odgovorni za nastalo situacijo sami pri sebi globoko zamislijo in upam da imajo vsaj kanček sočutja za ta nebogljena bitja, ki ne znajo govoriti, si ne morejo sami hrane vzeti in si ne izbirajo sami neodgovornih lastnikov. So pa brezpogojno zvesti in najboljši prijatelji. Če je treba bi dali tudi svoja življenja za nas. Od njih se lahko marsikaj naučimo. Sicer pa to lahko razumemo sami tisti, ki imamo radi živali in tudi skrbimo za njih.

Gost

#278

2015-05-25 21:37

Podpisujem jo zato, KER NE ŽELIM, DA EVTANAZIRATE živali, ki ne bodo posvojene v 30 dneh, ali takih, ki bodo stare, bolne, neatraktivne.... Kaj če bi poskušali kar pri vas, dragi občinski funkcionarji?? Najbrž se bo našel kdo, ki se vidi v gornjem opisu, mar ne (star, bolan, neatraktiven...) ??

Gost

#279

2015-05-25 22:17

Z zapuščenimi živalmi se MORAJO ukvarjati ljudje, ki imajo visoke moralne in etične vrednote, ki so sočutni in empatični do drugih živih in čutečih bitij in ki jim je dobrobit živali edini cilj, nikakor pa ne podjetje, katerega dejavnost je upravljanje z odpadki in ki mora skrbeti za svoj profit !!!!

Gost

#280

2015-05-26 06:07

Ljubezen in sočutje do živali.

Gost

#281

2015-05-26 08:42

Sama imam doma psa in ker vsak dan vidim koliko groznih zgodb se dogaja na našem koncu Slovenije, še vedno mislim, da je premalo narejenega za dobrobit nedolžnih živali, največkrat psov in mačk. Ljudi je treba konstantno osveščat, da so živali nič manj vredne od ljudi in da jih je treba spoštovat in biti odgovoren do njih.

Gost

#282

2015-05-26 11:29

Ker sem proti takemu načinu obnašanja do zapuščenih živali in ljudi , ki skrbijo zanje

Gost

#283

2015-05-26 16:05

Ce so zivali dobro oskrbljene zakaj menjati druzbo in ne strinjam se da zivali morajo usmrtiti po 30 dnevih to ni za civilizirano drzavo

Gost

#284

2015-05-26 17:49

Vedno na strani živali!!

Gost

#285

2015-05-26 18:30

Za živali morajo skrbeti osebe, ki poznajo njihove navade in potrebe, sočutne in pripravljene iskreno pomagati živemu bitju, ki ni krivo za svojo nesrečno usodo in si samo ne zna in ne more pomagati.


Gost

#286

2015-05-27 06:32

Nehajte se igračkati z tujimi življenji vsak ima pravico živeti pa tudi živali saj niso nič manj vredne,kot mi.

Gost

#287

2015-05-27 06:32

Ker ne zelim da zavetisce pristane v rokah komunale!!in mocno upam da se to ne zgodi!!

Gost

#288

2015-05-27 06:46

ogromno zapuščenih živali sem videl na jugu italije in se mi zdi nekaj najlepšega da še jim kdo pomaga.Na facebuku redno spremljam vaše prispevke,vaše delo in namen je lep predvsem pa human.

Gost

#289

2015-05-27 06:54

Zavetišče naj upravljajo ljudje,katerim je dobrobit živali na prvem mestu!!!. Kako bo Komunala Kp skrbela??? Na žalost je v igri samo denar,za uboge zapuščene živali pa ni nikomur mar. Žalostno,da morajo NEDOLŽNE ŽIVALI TRPET in da so določeni ljudje tako pohlepni,pokvarjeni. Slabo mi je v kaksnem času živimo danes. Pomemben je samo denar in nic drugega?! Sočutje,srčnost,ljubezen in pomoč živalim,ki so trpele ob nehumanih"lastnikih" bojo imele sploh kakšno možnost za lepšo prihodnost? Dejmo se postavit na stran tem revčkom,pomagajmo jim!!!!

Gost

#290

2015-05-27 07:04

Mislim, da komentar ni potreben. Držim tačke in krempljčke za živalce

Gost

#291

2015-05-27 07:41

Ker mislim da so razlogi, ki ste jih navedli v prid podpisu te peticije resnični in da je dosedanji način delovanja neprimerno boljši za živali zaradi katerih je zavetišče sploh ustanovljeno.
V ospredju mora biti dobrobit za zapuščene živali, pred profitom.

Gost

#292

2015-05-27 08:17

obrazložitev sem napisala kontaktni osebi oziroma ustvarjalcu peticije in se jo lahko povzame

Gost

#293

2015-05-27 08:29

Zakaj kar naenkrat sprememba? Mar v Komunali Koper nimajo dovolj drugega dela in si želijo na ta način pridobiti denar? Meni se zdi taka odločitev vprašljiva. Želijo nekomu najti delovno mesto?

Gost

#294

2015-05-27 08:41

ni bolj zvestega in lojalnega prijatelja kot je pes..domača žival..polni te z pozitivno energijo...v njihovi družbi.živiš manj pod stresom pod to pokvarjeno,skorumpirano,kradljivo,nesposobno,lažnivo, umazano.....fuj bando ..katera nam vlada...in se je zalege ne moremo znebit...začnimo pri njih z evtanazijo...fakrji zafakani...

Gost

#295

2015-05-27 08:42

ker imam rada živali,pomenijo mi veliko in hočem da živijo lepo in dostojno življenje!!!!!!!

Gost

#296

2015-05-27 09:10

Zaradi zivali!! One so tiste ki bodo potegnile "ta kratko" in ne mi!!!

Gost

#297

2015-05-27 09:13

Za dobrobit zivali!!!

Gost

#298

2015-05-27 09:15

Za dobrobit zivali!!!!!

Gost

#299

2015-05-27 10:11

podpiram delovanje zavetišča, tako ko je zdaj. Vsi se zelo trudijo v dobrobit živali. Nekajkrat sem že donirala in prinesla hrano in odeje. Predvidevam da ne bo več tako kot je zdaj, saj srce naredi svoje.

Gost

#300

2015-05-27 10:15

To peticijo sem podpisala, ker ljudje ne bi smeli biti brezbrižni do samovoljnega prirejanja pravil. Javni razpis je pravica in dolžnost! Menim tudi, da je vodenje in oskrba zavetišča za živali, primerna za ljudi s poslanstvom in empatijo do živali in življenja.