ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

#726 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 10:30

#724: - Re: Re: Re: Re:  

 na kake načine se na svetovni ravni promovira heteroseksualna ljubezen, si dajte kar pogooglat, ne bom izgubljal besed. 

preostalega pa tudi ne mislim komentirat, ker je tako nestrpno, tako žaljivo, tako nesmiselno.......


Gost

#727 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 10:31

#724: - Re: Re: Re: Re:  

 Kaj to pomeni? Širjenje sovražnega govora je precej tanek led.


Gost

#728

2015-03-12 10:32

Vsi ti ljudje, ki so proti istospolnim porokam so proti zato, ker se s tem ruši njihova kulturno pogojena in privzgojena slika spodobne družbe. S tem ko se gejem, ki so neupravičeno privzeti izraz za vse kar je slabo na tem svetu, na ravni zakona prizna iste pravice in človeško dostojanstvo, se tem gorečim zagovornikom tradicije hkrati postavlja ogledalo njihovemu primitivizmu in jim ruši njihovo pozitivno samopodobo, saj so v svoji glavi dobri ljudje in je za njih čisto normalno, da špukaš po pedrih, jih pretepaš (tudi ko so še otroci), jih obešaš, jim kjerkoli je možno mečeš polena pod noge, zanikaš njihovo sposobnost dajati in sprejemati ljubezen, jim z zatiranjem nasploh onemogočiš razvoj zdrave osebnosti, jih s takim povzročanjem stresa siliš v razne ekstreme obnašanja in na koncu trdiš, da so to sami izbrali....... To je zelo hud udarec za ego in mnogim predstavlja nepremostljivo oviro za spoštovanje ljudi, ki jim niso v življenju storili nič slabega. Da ne govorim o tem kaj to govori o njihovi lastni seksualnosti in sposobnosti za vzgojo otrok z zdravim samospoštovanjem.


Gost

#729

2015-03-12 10:32

Še malo pa bomo v naši družbi padli na nivo starih rimljanov, ki so se redno žgali v ritke, za dobrodošlico gostom ponudili sex z otroki..itd

Vsi, ki mislite da družba s tem napreduje, se motite.

 


Gost

#730 Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 10:33

#725: - Re: Re: Re:  

 HOMOFOBIJA JE IZRAZ, KI JE BIL NAČRTNO IZDELAN ZA PROPAGANDO GAY AGENDE!!! SAJ VAS RAZUMEM STE MLADI PA SE VAM ZDI DA MORATE VSE TE AMERIŠKE NOVOSTI PREVZET SAMO NE MORATE VSEGA VERJET! KO SI BOSTE V ŽIVLJENJU DOSTI IZKUŠENJ NABRALI BOSTE VIDELI SAMI KAJ JE RES IN KAJ NE IN TAKRAT VAS BO SRAM DA STE TAKO BEDARIJO PODPRLI!!!!!!!1

Katarza

#731 Re:

2015-03-12 10:37

#710: -  

 

Dej nehaj klobasat neumnosti in si raje kdaj kaj preberi:

www.klinicna-psihologija.si/docs/uradna_izjava_druzinski_zakonik.pdf


Gost

#732

2015-03-12 10:49

Sem zdrav, pošten moški srednjih let in gej. Homič, peder, kot bi mi rekli nekateri. Moj ljubeč večletni partner mi je stal ob strani v dobrem in slabem zadnjih 18 let. Moja ljubezen do njega raste iz dneva v dan in vse, kar si želiva, je mirno življenje. Iz prejšnjega zakona ima Ljubi hčerko, ki bo naslednji teden dopolnila dvajset. Imam jo raje kot svoje življenje in ona mi ljubezen vrača. To je moja družina, moj cel svet in ni je stvari na našem planetu, ki je ne bi storil zanju. Sta vse, kar imam. 

Da sem prišel do tega občutka sreče, pa mi ni bilo z rožicami postlano. Moji starši, ki jih spoštujem in ljubim, so se me odrekli in želeli, da si dom poiščem drugje. Moja mati, ki me je dojila in vzgajala, je decembra podlegla bolezni in od nje se nisem poslovil. Kljub temu, da me ni želela več videti, verjamem, da bi ji odleglo, ko bi videla, kako sem srečen. Z očetom ne govoriva. 

Kar želim povedati je, da je razvoj človeka v moralno in odgovorno bitje konec koncev stvar človeka samega. Okolje, družba, družina... da, so faktorji, a vendar, za pravilno presojo je pomembna samo čista, zdrava glava. Od petnajstega leta živim in se prebijam sam, pa doma nisem doživel podpore. In sem zrasel v dostojnega človeka, pridnega delavca in ljubečega starša. Partner je moj navdih, inspiracija in opora. V moji ljubi deklici, ki je danes že mladenka, vidim odsevati tako moje kot njegove kvalitete in nanjo sem ponosen do bolesti. In ko gledam, kako je imela lepo, udobno življenje, kako je imela streho nad glavo in vsega dovolj, s koliko ljubezni in topline je (bila in še vedno je) obdana, ne morem kaj, da ne pomislim na vse te, ki bojkotirajo in protestirajo, ki v nič dajejo vse, kar sva gradila. Želim si, da bi vsi spoznali, da je včasih potrebno stopit preko sebe in sprejeti dejstvo, da nimamo vedno prav. 

Moja družina ima vso ljubezen, kar je premorem. In nova novela k zakonu vso mojo podporo. 


Gost

#733 Re:

2015-03-12 10:55

#729: -  

 Na nivo starih Rimljanov bomo padli zaradi takih kot si ti. Zaradi takih, ki mislite, da vam je Bog dal glavo, zato da z njo kimate.


Gost

#734

2015-03-12 10:56

cerkev je treba zriniti nazaj med debele zidove,brez vsake denarne pomoč države,naj se sami financirajo z svojimi verniki,večina ne sme zatirati manjšine,vsak naj živi po svojem prepričanju SF/SN

Gost

#735 Re:

2015-03-12 10:57

#732: -  

 Tako vi govorite, a kaj pa se dejansko dogaja za vašimi stenami, pa nihče ne ve. Tu govorite o slabih družinskih izkušnjah, da bi se zasmilili ljudem in bi vas bolj podprli. O hčerki vašega cimra govorite pa že skoraj tako, da je vse skupaj malo sumljivo.....


Gost

#736

2015-03-12 10:58

cerkev se preveč vtika v zadeve,ki jih ne brigajo,njihovi verniki so tudi različno spolno usmerjeni,zakaj jih potem ne izključujejo?? SJ/SN SF/SN

Gost

#737

2015-03-12 10:59

Preprosto,ker sem lezbika.lp.
GEJČEK

#738 Re:

2015-03-12 10:59

#26: PROTI -  

 Ja, vsa šola bo posvojenega otroka  obravnavala primitivno, ker večino otrok  takšni starši kot si ti, primitivno vzgajajo, ker so sami primitivni.

Rajše se začni malo izobraževat ker te je čas čisto povozil.

Sicer res ni nikoli prepozno ,vendar očitno ne boš nikoli zmogel več kot to, da boš nosil košarico v žegen....

 


Gost

#739

2015-03-12 10:59

RKC je zadnja, ki bi smela kaj reči na to temo! Naj najprej pomete pred svojim pragom!

Gost

#740

2015-03-12 11:00

podpišite vsi, ki ste za enakost! zaprimo usta že enkrat ter prazombijem---pa kdo so le oni, da bi sodili drugim!!!

Gost

#741 Re: Re:

2015-03-12 11:02

#735: - Re:  

 tale komentar pa povzema vašo primitivnost. ljubi srečni očka, nič se ne sekirejte nad takimile bedarijami, nič se ne ozirajte na homofobe. podpiram vašo družino in mnoge ostale!


Gost

#742 Re: Re:

2015-03-12 11:02

#690: - Re:  

 Če bi lahko govorili o vlogi družbe v cerkvi bi bilo celo možno govoriti o duhovni rasti in upoštevanju različnih mnenj. Žal je obratno. Govorimo lahko samo o podrejanju družbe cerkvi.


Gost

#743 Re: Re:

2015-03-12 11:06

#733: - Re:  

Saj ste na nivoju strih Rimljanov. Cerkev (katoliška) stalno ponavlja, da oznanja tisočletja stare resnice. (Krepko prilagojene svojim potrebam)


Gost

#744

2015-03-12 11:08

Bil je že čas za to...

Gost

#745 Re: Re:

2015-03-12 11:10

#735: - Re:  

 Kaj se dogaja za stenami se tiče samo družine. Sicer pa so za to tu socialne službe, če bi kdo opazil kaj nenavadnega. Mogoče bi kdo moral preverit še stanje pri vas, glede na to kako vam igra domišljija. Upam da nimate otrok, če pa že pa upam, da pri njihovi vzgoji malo bolj uporabljate zgornjo glavo kot pa spodnjo, kot ste to storili tukaj.


Gost

#746

2015-03-12 11:10

sem poročena (hetero), s tremi otroci in vsi od najmlajšega do nastarejšega še nikoli niso slišali, da bi bila homoseksulnost kaj posebnega... ponosna sem na svojo hčerko (ki še ni dopolnila 10 let), ki je ob novici o zakonu rekla, ja zakaj se pa do sedaj niso smeli poročiti... pa tej temi nismo namenjali kaj dosti besed... ponosna sem na svoje otroke, ki vedo da je edino napačno nasilje, ne pa ljubezen... 

najbolj pa me žalosti to, da so ravno verniki najhujši nestrpneži, najbolj hudobni do soljudi, sposobni obsojati druge, pa nikoli pogledati vase...

sem ZA poroke kogarkoli in sem ZA posvojitve primernih staršev.... in biti hetero, še ne pomeni, da si primeren


Gost

#747 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 11:10

#730: - Re: Re: Re: Re:  

 Ameriške novosti? Da ne bom iz stola padla od smeha...


Gost

#748

2015-03-12 11:12

Referendumska kampanja je že prejšnjič škodljivo vplivala na javno razpoloženje in polarizirala Slovenijo. Drag in še škodljiv šport za bedno idejo, ki ne bo dosegla kvoruma. Kaj če bi te 3 mio eur raje namenili pediatrični kliniki, kjer gre dejansko za otroke?
Medo

#749 Re 723

2015-03-12 11:15

Država pobira davek za vse pripadnike Cerkve in zanjo + državne subvencije za karitativne,vzgojne,izobraževalne dejavnosti ( ne samo RKC )

Pri vlogi za dodelitev državljanstva je potrebno priložiti mnenje lokalne skupnosti (tudi cerkve).Če si vzoren sploh ni panike,dobiš pozitivno oceno tudi,če si ateist.

S tem zaključujem ker je tukaj preveč negativne energije.

lp

 

 


Gost

#750

2015-03-12 11:20

Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih
nikomur ne jemlje nobenih že pridobljenih pravic, le daje določene pravice tistim, ki jih doslej neopravičeno niso imeli. Zato je treba ta zakon podpreti in ga ohraniti.