ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

#1226

2015-03-15 10:45

Prav besna sem, da so se sploh začeli zbirati podpisi proti temu zakonu....

Gost

#1227 Re:

2015-03-15 10:46

#1224: -  

 Si predstavljam, ker živim v taki družini. V vednost - odlično je. Kot v vsaki drugi "normalni" družini. 


Gost

#1228 Re:

2015-03-15 10:51

#1224: -  

 Poleg tega pa - ljudje, kot ste Vi, ki dajete družine, kot je moja, v nič in se vam zdijo celo odurne, nepredstavljive - taki ljudje ste razlog, zakaj je mojima očetoma bilo v življenju težko. In meni. Pa da ne boste s kakšnimi neumnimi argumenti nadaljevali - ne, v vrtcu ali šoli me nihče ni zaradi tega hecal. Hecali so me zaradi zobnega aparata, nikoli zaradi staršev. Ko sem v osnovni šoli doma praznovala rojstni dan, se nobenemu od otrok moja atija nista zdela nenormalna. Samo nekaterim od njihovih staršev. 

Otroci imajo dosti več v glavi, kot marsikdo, ki tukaj komentira. Otroci še niso uničeni s predsodki, ki se nam vbijajo v glavo odkar se zavedamo sami sebe. Kar tiho bodite. Kako bi se Vam zdelo, če bi jaz takole po vaši družini udrihala...

i'm str8

#1229 Re: Re:

2015-03-15 10:55

#1223: - Re:  
Kot tudi obratno. A so istospolni angelčki?

Nihče ne pravi, da istospolni partnerji SO v principu boljši starši. To pa res ni odvisno od spolne usmerjenosti, ampak je odvisno od tega kakšen človek si. 

Otroka bo lahko posvojil tisti, ki bo za to primeren. Če se istospolna družina izkaže za neprimerno, otroka seveda ne bodo dobili. Od kje vam ideja, da bodo imele istospolne družine prednost pri posvojitvi??? OD KJE??

#1224: -  sramota za vse! si predstavljate da bi bili otroci 2 staršev moških?? pa vi niste normalni!!

Tole je zapisano par strani nazaj. Lepo prosim, ne klobasaj neumnosti. Sicer pa, a boš ti živel z atijem in očijem????? Daj ljudem MIR!!

#757: - Re: Re: Re: Re:  
Pozdravljeni. Manca mi je ime, 20 let sem stara in imam dva očeta. Ati, ki je prejle lepo podal primer naše družine (par komentarjev nazaj), me je vprašal, če bi želela tudi sama kaj pokomentirat, glede na to, da imam iz prve roke dosti več izkušenj kot pa večina ljudi tukaj.

Že sem začela pisat dolg sestavek, saj me je veliko komentarjev prizadelo. Užalilo. Predvsem pa je razžalostilo atija, kar me je še posebej podžgalo. Ampak sem si kasneje premislila. Nesmiselno je komplicirat, nakladat, navajat... dejstva so dostopna vsem v obliki vrhunske literature, mnogo primerov iz prakse pa prav tako obstaja. Kar lahko ponudim sama, je tole:

Življenja, preden je mami zapustila očija in mene, se ne spomnim. A oči mnogokrat govori o njej, pa to lepe stvari. Razumno jo je pustil odit, pravi, saj je bila ona tista, ki ga je najbolj podpirala pri tem, da sam sebe najde. Nimata več kontakta in ni del našega življenja. Se pa dobro spomnim mnogo trenutkov iz mojga odraščanja pri očiju in atiju. To je bilo in še vedno je, lepo življenje. Podpora, ki mi jo dajeta, me drži pokonci. Ljubezen, ki mi jo naklonjata, mi pomaga skozi težje odločitve in vzgoja, ki sta mi jo nudila, me je pripeljala do tega, kar sem. Uspešna, pridna, predvsem pa spoštujem in ljubim svoja starša, ki sta mi odraščanje tisočkrat olajšala.

Ne bom izgubljala besed. Nad komentarji sem razžaljena, vendar prosim vse: ne odzivajte se na negativnost. Naj si mislijo, kar želijo, o naši družini. Jaz si milsim svoje in tisočkrat bolj važna nam je podpora tistih, ki razmišljate odprto in prav, zato se ne oziramo na žalitve tistih, ki o nas nimajo najmanjšega pojma.

Lep pozdrav in najlepša hvala za vse lepe besede!

i'm str8

#1230 Re: Re: Re:

2015-03-15 10:59

#1225: - Re: Re:  Pošten, delaven in predvsem - NE NABIJAM DRUGIH MOŠKIH V RIT!!!! Mislim, da sem glede na to jaz PRECEJ NORMALEN!!!!!!!

 A geji pa ne morejo biti pošteni in delavni? Kar je velika napaka v tvojem razmišljanju je to, da ko opaziš geja, ga ne vidiš kot človeka, ampak samo kako sexa z drugim moškim.

Prvo smo ljudje, potem pa vse ostalo. Meni osebno je to normalno, ker razumem, da homoseksualnost ni samo pri ljudeh, se pojavlja tudi pri živalih. Sicer nisem gej, ampak vseeno mi je to normalno. Ni pa mi normalno, da to nekateri ljudje ne sprejemate. Torej kdo ima zdej prav? Jaz al ti? Pa oba sva očitno hetero :D

i'm str8

#1231 Re:

2015-03-15 11:03

#1226: -  Prav besna sem, da so se sploh začeli zbirati podpisi proti temu zakonu....

 Tud jst, zato pa me je vsepovsod polno v teh debatah :D Če bi bla moja spolna usmerjenost za isti spol, me sploh ne bi videli tu. Tako pa mam občutek odgovornosti, da stopim v bran vsem normalnim ljudem ;)


Gost

#1232 Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:04

#1230: i'm str8 - Re: Re: Re:  

 VAŠA velika napaka pa je da mislite na pedre kot NORMALNE judi!!! kdor se drugačen rodi, naj drugače ŽIVI!!!


Gost

#1233 Re:

2015-03-15 11:08

#1210: -  

 Propaganda je kriva za vase ideje in ne za istospolnost. 


Gost

#1234 Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:13

#1230: i'm str8 - Re: Re: Re:  

 Ti si taki gej :)

i'm str8

#1235 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:13

#1232: - Re: Re: Re: Re:  
VAŠA velika napaka pa je da mislite na pedre kot NORMALNE judi!!! kdor se drugačen rodi, naj drugače ŽIVI!!!

Ojoj. Pa kdo je rekel, da so drugačni? Ravno tako jim teče rdeča kri po žilah, ravno tako imajo dve roki, dve nogi, nos, usta, možgane, ... Tako kot mi vsi!! No, razen zgubljeni verniki, ki verjamejo/te v brezmadežno spočetje in ostale nebuloze, ki so zapisane v bibliji. TO NI NORMALNO!!!

i'm str8

#1236 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:15

#1234: - Re: Re: Re: Re:  

Ja, mam rada fante ja ;) še bolj natančno, svojega fanta in sva oba istega mnenja :D

 

p.s. - pa tudi, če bi bila gej, nimam kaj skrivat ;)


Gost

#1237

2015-03-15 11:19

yo. lezbijka tu, ki je odraščala v tisti "tanormalni" družini. kar široki družini brez kakega "pedra" in "lezbe" daleč okoli. brez kakih "gay letakov" in "homoseksualnih knjig" okrog sebe. glede na odraščanje v dobi vzpona interneta, pa mi tudi "nešteto grešnih informacij", ki so zdaj na vsakem kliku, ni bilo na voljo.

moram rečt, da je ta "lgbt propaganda" kar močna, glede na to, da je name vplivala brez, da bi jo sploh kje opazila. 

so me pa doma res lepo sprejeli. mislim, sprejeli, mama me je praktično okregala, kaj se imam za jokat, ko pa dobro vem, kako razmišljajo. ko jo je brat pri 12-ih vprašal, kaj bi naredila, če domov fanta pripelje, je bil njen odgovor "špagete bolognese". 

in povedat vam ne morem, kako srečno me dela branje vseh teh bogaboječih komentarjev, ko pomislim, da sem rasla v okolju, kjer se takih stvari ni poslušalo. normalnost? pravice? narava? kaj? 

gor so me spravli v družini, kjer me nikoli ni bilo strah pokazati, kaj sem - v kakršni koli luči. v družini, kjer mi je bilo dovoljeno podvomiti o mnenju kogarkoli, tudi lastnem. v družini, kjer mi še ob volitvah mama ni želela izdat, za koga voli, temveč mi je raje pod nos potisnila programe strank, da si jih sama preberem. v družini, kjer nikoli ni bilo "dobrega" in "slabega", temveč "eno" ali "drugo". ali "tretje", ali pa "malo tistega, malo tega" in strani si izbiral sam. v družini, ki me ni vzgajala v duhu greha in strahu pred nekim možem v oblakih, teveč v duhu poštenosti, pravice in dobrote. 

te vzgojne poteze pa mislim, da se lahko dosegajo neodvisno od spolne definiranosti. 

i'm str8

#1238 Re:

2015-03-15 11:22

#1237: -  

Legenda. Mami pa tudi, pa brat tud :D


Gost

#1239 Re:

2015-03-15 11:41

#1237: -  

 TI SE IMAŠ ZA NORMALNO?? Najprej ponosna, da je gay, potem PONOSNA na VZGOJO? Glede na to, da si tako sama vase zagledana, ni nič čudnega, da se ti zdijo te stvari v redu!! Taka vzgoja nima nobene smeri, nobene teže! Da pa s teboj niso o politiki govorili, je pa SRAMOTA! Taki starši očitno ne vejo, kaj se pravi VZGAJATI otroka. Saj pa nimaš otrok na počitnicah, da lahko bil tako neopredeljen! Čudno, da se nisi razvila še v kaj hujšega kot pa LEZBO!!

Lp Mira


Gost

#1240 Re: Re:

2015-03-15 11:44

#1239: - Re:  

 haha, mira, kul kul, da ne boš pregorela. uf, sem kaj mnogo hujšega kot lezba. sem tudi leva, ateistka, pa včasih hlače oblečem in iz kuhinje stopim (si morš mislit)

i'm str8

#1241 Re: Re:

2015-03-15 11:45

#1239: - Re:  TI SE IMAŠ ZA NORMALNO?? Najprej ponosna, da je gay, potem PONOSNA na VZGOJO? Glede na to, da si tako sama vase zagledana, ni nič čudnega, da se ti zdijo te stvari v redu!! Taka vzgoja nima nobene smeri, nobene teže! Da pa s teboj niso o politiki govorili, je pa SRAMOTA! Taki starši očitno ne vejo, kaj se pravi VZGAJATI otroka. Saj pa nimaš otrok na počitnicah, da lahko bil tako neopredeljen! Čudno, da se nisi razvila še v kaj hujšega kot pa LEZBO!!

Lp Mira

 O ti grdoba ena, kaj si upaš pisati. Da te ni sram!! Očitno tebe niso vzgojili kot je treba. Fuj, SRAMOTA zate in tvojo družino. 

Vsak mora biti ponosen na to kar je, pa naj bo to druga vera, drugačna spolna usmerjenost, ali drugačna nacionalnost ga. Mira! 

Meni se pa tvoji otroci smilijo, če jih slučajno imaš. Niti kančka morale nimaš, in zelo žalostno, da je takim kot si ti, dovoljeno imeti otroke. SRAMOTA!!!!!!


Gost

#1242

2015-03-15 11:46

čestitam, po novem otrok nima več očeta in mater, zakonec pa ni več mož ali žena. so samo še starš 1 in starš 2, ter zakonec 1 in zakonec 2. TOLIKO O OTROKOVIH IN ČLOVEKOVIH PRAVICAH!

če bo ta zakon sprejet, sem prepričan, da bodo čez 10 let poslanci spremenili zakon do te mere, da bo družina skupnost vseh živih organizmov in da bo v družino vključen tudi pes in solata na vrtu. saj imajo tudi živali svoje pravice in se tudi počuti zapostavljeno!

pa še tistim, ki menijo, da se cerkev vmešava v politiko. družino je v bistvu oblikovala religija, poroko oz sklepanje zvez pa je religija izvajala že več kot 3000 let pred državo (preveri v bibliji). Država se je v novem veku vpletla v sklepanje zvez, v zadnjih 50 letih pa popolnoma prevzela. POLITIKA JE CERKVI UKRADLA TISTO, KAR JE CERKEV USTVARILA SAMA - POJEM DRUŽINA!

 


Gost

#1243 Re:

2015-03-15 11:48

#1242: -  

 sem želela odgovorit po točkah, ko ste se tako lepo potrudili odstavke delat, ampak je žal vse tole tako do kraja nesmiselno, da sploh nimam kaj rečt. 


Gost

#1244 Re:

2015-03-15 11:53

#1242: -  

 pa a mi lahko pojasnite, ker res ne razumem, kako spremenjen zapis krati otrokove in človekove pravice. ne vidim, da bi bil napisan kak starš manj...?

ne vem, kaj vam more it po glavi, da očitno sploh razmišljate o tem, da solata in pes nista vključena v družino? absolutno brez njiju ne grem nikamor. morda brez solate, pa še ta me lepo doma počaka. 

in tu imate prav, čestitam. družino je oblikovala religija. prav zares jo je, ampak šmenta, ko bi se tam tudi ustavilo. ne pa da je ta ljuba cerkev hkrati tudi tako zelo posiljevalsko v Njegovem in bohvekaterem imenu še silila v državo tako dolgo, dokler ni pričel na njej delovati cel sistem. in kar ne tako ponosno, saj pri tistem vašem začetku sveta 6000 let nazaj niste bili poleg, da bi vedeli, kakšno slamo je bog mlatil. nihče ni nikoli cerkvi nič kradel, še država davkov ne. hm.


Gost

#1245 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:53

#1235: i'm str8 - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Spolna usmerjenost je tudi enaka pri vseh?

Jebeš biblijo, ampak grem stavit, da krščanske praznike pa vseeno praznuješ in si rad doma ob njihovih dela prostih dnevih (če seveda sploh kje delaš).


Gost

#1246 Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:54

#1201: - Re: Re: Re:  Lepo napisano. In ja, ce se bodo ti verski fanatiki spomnili, bodo pred cerkvami kmalu zbirali podpise za referendum proti splavu. Pred ljubljansko porodnisnico vsak dan, petek in svetek, mala grupica verskih blaznezev moli za nerojene otroke?! Nagnat jih je treba , banda katolibanska! Najbolj pokvarjeni ljudje so, na zalost, verniki. Ne vsi, velika vecina pa. Sramota je, da se to dogaja. Pusti verskim fanatikom krila in imas ISiS. Vseh ver.

 Ne me je*at. A res al kaj?!? Pa teli nimajo koleščka nobenga v glavi.


Gost

#1247 hahahahaha

2015-03-15 11:54

#1244: - Re:  

 LEGENDA!! :D :D :D :D :D :D


Gost

#1248 Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:55

#1230: i'm str8 - Re: Re: Re:  

 pri živalih je homoseksualnost stvar nagona in potešitev spolne želje (npr pri pingvinih je zelo pogosta). človek se od živali loči ravno po tem, da on dela vse z razumom in ne z nagonom. če se človek ravna po nagonu to ni normalno. 


Gost

#1249 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:56

#1245: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 kako hitro tile vse osebno vzamejo. ma sej, verniki ne ločijo cerkve od Cerkve, a grejo se pa ločevanje ljudi od neljudi. al kaj js vem


Gost

#1250 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 11:57

#1248: - Re: Re: Re: Re:  

 mislim, da bom nehala jest, ko sem lačna. čeprav mi nagon pravi, da bi mogoče morala.