Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim

Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim / Obvestila / Spoštovani! / Komentarji


Gost

#1

2014-12-30 17:03

naredimo to deželo spet čisto "Slovenija moja dežela"

Gost

#2

2014-12-30 17:42

....se strinjam,
SREČNO !

Gost

#3

2014-12-30 18:30

Podpisanih 21.443 - pa to je mnogo več kot 6831 glasov za poslanca...

Gost

#4

2014-12-30 19:03

Pa kaj je ta narod še sposoben , da si otrese DREK, ki se mu nabira na čevljih ??????

Gost

#5

2014-12-30 19:33

Na opozorilo Miloša Šonca: bi se strinjal, če bi oblast normalno reagirala na normalne pripombe in predloge. Tako pa morajo biti ti glasni, provokativni, celo škandalozni, pozivajoči k prekucništvu - da so sploh opaženi in da pristojni sploh reagirajo. Sicer gredo mimo njih, jih ignorirajo. Podobno kot tole: s protestom lahko uspeš praviloma le, če gladovno stavkaš oziroma skoraj umreš. To je sicer posledica tega, da je vedno več informacij in jih moraš preprosto "prevpiti", da te sploh slišijo. Posledica tega, da nas je na svetu praktično že preveč ljudi. Zaradi vsega tega je sistem nekakšne ali kakršnekoli demokracije, kjer vsakdo lahko "laja" (sicer trdi, da ni svobode govora) neprimeren. Pravo pot je pokazal že Jezus s primero ovc in pastirja. Mi smo skratka ovce, pastir pa mora biti sposoben tako voditi čredo, da je dobro za vse njene člane (ne samo za oblastnike oz. tiste pri koritu). Da je to mogoče že tudi v 20. stoletju, je pokazal Tito. Še malo bi ga nadgradili, pa bi bil to lahko sistem za 21. stoletje. Pomanjkljivost je bila v tem, da če oblastovanje oblastnika ni v redu, da se ga lahko hitro in brez velikih in dolgotrajnih postopkov sklati. In v sistemu SFRJ (delegatski sistem) je bilo zelo blizu tega. V tem sistemu pa vidite: npr. poslanec (oblastnik) je zaščiten bolj kot "kočevski medved". Štiri leta vam lahko brez skrbi "serje" na glavo.

Uroš Blatnik

ANTIJANŠEVEC

#6 Re:

2014-12-30 21:09

#5: -  

 NAPISALI STE TISTO KAR SAM TAKO TUDI MISLIM.

PA ZA BOŽJO VOLJO, PA ZAKAJ SE MORAMO SEDAJ BATI ZA VSAKO BESEDO, STAVEK ALI ČRKO, KI JO NAPIŠEMO V KOMENTARJIH ZOPER SVINJARIJO,  KI SE NAM DOGAJA. A ZDAJ NAJ SE BOJIMO, DA BOMO ZARADI NAPISANE OSTRE BESEDE KAZNOVANI ALI KAJ, DA BO TO SRAMOTA, STRAH PRED NEZNANIM BI REKEL. TAKO JE BILO VERJETNO SRAM POKOJNEGA PREDSEDNIKA DRNOVŠKA, KI JE BAJE USTAVIL VSE POSTOPKE ZOPER PRODAJO OROŽJA ZA GOTOVINO. IZGLEDA, DA IMAMO SKORAJDA VSI V GENIH SRAM, ZATO SMO NAROD HLAPCEV IN BOMO IZGLEDA TAKI TUDI OSTALI.

NA NASPROTNI STRANI PA NAM JANŠA GOLJUFA DRŽAVO IN  LAŽE DRŽAVLJANOM IN OČITNO TO NI VEČ NOBEN GREH IN TO JE ŽALOSTNO, KOT TO KOLIKO DRŽAVLJANOV PREPRIČA  S SVOJO POKVARJENOSTJO.

JAZ PA NAJ SE SEDAJ NAJ BI BAL NAPISATI NEKAJ PROTI TEMU.

ZALET TSE  NEKAM VSI SKUPAJ, SAJ SEM PRIČAKOVAL NEKO MLAČNOST, TAKO PA SPET NE.

DAJTE PUSTITE VSE SKUPAJ PRI MIRU, KER JE TO OČITNO VSE SKUPAJ EN BLEF, KER NA TAK NAČIN SE NE BO DOSEGLO NIČ.

NE MISLIM SE VEČ OGLAŠAT IN NITI VEČ NE BOM TEGA SPREMLJAL, KER SEM OCENIL, DA JE TO SPET EN PROPADLI POSKUS...

 LAHKO NOČ

 


Gost

#7

2014-12-30 21:51

Na obvestilo Miloša Šonca: Ker je demokracija moramo paziti, kaj govorimo in pišemo.( Prosto po Tonetu Partljiču). Vendar načelno nimam nič proti kakršnim koli objavam. Saj je tudi splet javen. Pa lep pozdrav!

Kaj pomeni to obvestilo in čemu je namenjeno? Ne vidim nobene povezave z zadevo za katero se tukaj bori skoraj 21.500 podpisnikov. Ne vem, smo opešali ali smo se odpovedali izpeljati to zadevo do konca.

Lep pozdrav,

Dušan Mačak 


Gost

#8

2014-12-30 21:53

Cerarjeva vlada ni problem, oz. ni čisto nič večji (morda celo manjši) problem, kot bi naslednja vlada ali morebitna naslednja vlada za njo. Menjava vlad z ulico ali predčasnimi volitvami ne vodi k ničemur. Sistem, ki ga imamo, bo vedno pripepljal na površje enake ljudi. Edina pot je, da te enake ljudi prisilimo, da začnejo upoštevati voljo ljudstva. Edinin način, da elito prisilimo k temu je, da jo vzamemo v strah. 20.000 podpisov je samo prvi korak.

Gost

#9

2014-12-30 22:23

Sram me je kot Slovenca, da je samo nekaj več kot 20 T rojakov uspelo podpisati to peticijo, polovica od teh pa se ni upala odkriti svojo identiteto! To je eden od razlogov, da je danes v Sloveniji tako, kot je.
B. Kikec Aubrecht,
Slovenska Bistrica

MD

#10 Ni logike

2014-12-31 01:08

Res je da more pridit do spremembe! Določeni politiki so NON-STOP v parlamentu ker jim je dost da zberejo 600 glasov! PA KJE JE LOGIKA?!

Obi

#11 NAREDIMO NEKAJ ZA MLADE

2014-12-31 05:55

KDO PA SE SE DERE IN PODPIRA J. jANŠO IN NJEGOVO BANDO? SAMI REVEŽI, KATERE S 50,00 EUR NA DAN IN MALICO TER ZASTONJ PREVOZOM LAHKO KUPI. PRI NJEGOVIH NAKRADENIH MILIJARDAH MU PAČ NI TEŽKO NAJTI LJUDI, KATERE JE NJEGOVA BANDA NAREDILA REVEŽE. SAJ TEH JE VSAK DAN VEČ. STRANKO KOT JE NJEGOVA KATERA UNIČUJE DRŽAVO, JE POTREBNO RAZPUSTITI.

PO HITRM POSTOPKU SPREJETI ZAKONE O ZAPLEMBI PREMOŽENJA V DAVČNIH OAZAH IN POTEM NAJ VSAK OD TEH DOKAŽE IZVOR TEGA PREMOŽENJA.

SAJ TO NI MISIJA NEMOGOČE. SAMO JAJCA JE POTREBNO IMETI ZA TO. SICER PA JE VSE NA MLADIH, KATERI POTREBUJEJO PRAVEGA VODJO.

 

KATARINCA

#12

2014-12-31 08:00

Spoštovani gospod Tugo,

vse, o čemer pišete, bi takoj podpisala. Žal pa me vaš način nagovarjanja k spremembam zmoti, ko nas poskušate prepričati, da je rešitev v podpori izbrani stranki (ZL). Politično loterijo sem nehala igrati, zadetka ni in ni. Ulica? Referendum? Protesti? Predčasne volitve? Vsa našteta vprašanja nas ne bodo rešila. Prosim, razložite mi, kaj je "aktivno državljanstvo"? Pisanje komentarjev na vaša obvestila zagotovo ni, čeprav se z mnogimi zelo strinjam.

Srečno novo leto

 


Gost

#13

2014-12-31 11:45

Ja, včasih, ko so bili "svinčeni časi" nam pa ni bilo potrebno biti tako previden..........

Gost

#14

2014-12-31 12:12

Poserjejo se politiki in posl(r)anci na Pobude Civilne iniciative. In to dobesedno tako!! Že vedno so se. Mi nismo Danska ali Švedska. To je balkan. Najnizkotnejši balkan, kar jih je je SLO; oz od vseh bivših republik je najbolj balkanska ravno Slovenija. Moji otroci, ki so žal morali iz te greznice pobegniti v tujino, da niso lačni ne povedo, da so iz slo ampak iz druge dežele saj jih je preveč sram.

Ja, s pisanjem zagotovo(!) ni nobene druge koristi, kot malo manjše napetosti v dušah. Počakajmo kaj se bo zgodilo z Grčijo, ko jo bo v naslednjih tednih finančni nacional socializem napadel z vsemi topovi. Vse gre proti novi Veliki vojni. V Evropi.


Gost

#15 Re:

2014-12-31 12:25

#9: -  

 "KIkec" podpišem. Ampak ravno to smo Slovenci! Riti. Usranci. Lopovi. Dvoličneži. Narcisi. Večvredneži. Važači. Strahopetci. Izdajalci. Hlapci. Butalci. Vse to. Zato pa ni pričakovati NOBENIH sprememb. Nobenih!!!


Gost

#16

2014-12-31 14:28

se strinjam sa Tugom
Edi GROBLER

Gost

#17

2015-01-01 11:39

Kot razumem Tugova obvestila, gre pobuda za sprejem zakona o prepovedi ... naprej oziroma je zdaj na civilni družbi odgovornost za ustrezni zakon z vsemi postopki, vključno z referendumom, ki naj odloči, ali ljudstvo to podpira. Moram reči, da me takšna demokracija preseneča in takih primerov je mnogo preveč. Ljudstvo naj odloči, ali potrebujemo zakon, ki bo preprečeval pravnomočno obsojenim kandidirati in nato vladati? Ljudstvo? (kot je odločalo o stvareh, o katerih ne bi smelo - iz družinskega zakona ... ). Sodelovanje pri pripravi tega zakona seveda, toda vse ostalo za izvedbo ... ni naloga in odgovornost civilne družbe, to je sprevrženo prelaganje odgovornosti s pristojnih institucij in organov. Trud in sodelovanje Tuga Z.- da, to je dobrodošla pomoč in zato hvaležnost!

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-01-01 15:09



Gost

#19

2015-01-03 17:03

Najhujše od vsega je, da pravnomočno obsojen sedi v parlamentu in nam kroji usodo. Vsi poslanci naj bi imeli toliko samokritičnosti, da se umaknejo sami oz. sploh ne kandidirajo na volitvah. Morala poslancev je tako nizka da me je večkrat sram, da imamo take politike; lahko jih kar nekaj naštejem Janša bivši nepovezani Vogrin Maček Prijatelj je edini, ki bo svojo kazen upam do konca odsedel. Gospodarski kriminal je takšen, kot se ga sploh ne zavedamo. V končni fazi pa nastradamo mi mali ljudje.
LP Ida

Gost

#20

2015-01-04 17:15

Če so nam ukradli državo jim ne damo dostojanstva!
Ob osamosvojitvi sem nosil svojo glavo proti sovražniku. Nisem pa je pripravljen zastaviti za domače izdajalce, ki so uzurpirali ljudsko oblast, ki je imela zdrave osnove v samoupravljanju, ki so jih osamosvojitelji pohodili skupaj z Argentinsko vejo emigracije, ki je samo čakala, da uveljavi svoje zahteve in vrne v Slovenijo hlapce in dekle, ki so jih leta 45 pustili v kraljevini SHS.
Edino NOB je dala borcem in državljanom več pravic in spremembo sistema. V vseh ostalih državah so borci umirali za ohranitev kapitala in njiohovih ekspazionističnih teženj, ki pa so se izjalovile in borba je bila samo umiranje zaradi nesposobnosti politike dogovarjanja. Bivša SFRJ je vodila politiko miroljibne aktivne koeksistence o kateri se danes ne govori več, je pa bila to prava politika neuvrščenosti, ki je imela prihodnost. Žal pa ne v povampirjenem kapitalizmu, ki ne pozna duše.

Gost

#21

2015-02-07 16:38

ZL je enaka kot vse ostale stranke.Samo za oblast se jim gre.Žal mi je ker sem vam dal podpis,ker niste to kar ste nam na začetku pisali in " CIVILNA DRUŽBA"z pobudo iz naslova,peticije za zakon!

Gost

#22

2015-03-26 08:28

Prosim moj podpis zbrišite. Nikakor nisem za zakon ulice. TO, DA BOSTE ZBRALI 40 % JE UTOPIJA. DA, MORDA ČEZ 10 LET, KO SE BODO SLOVENCI ZBUDILI.

Gost

#23

2015-03-28 21:05

Tudi jaz se strinjam, zato gremo naprej.