Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim

Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim / Obvestila / Pobuda ali peticija? / Komentarji


Gost

#1

2014-12-07 13:49

Mafija si je že tako prilagodila zakone, da jim ljudje zlepa ne mormo do živga. Jest se še spomnim, da so v začetku hoteli po končanem mandatu in ne ponovni izvolitvi, KAR V PENZIJO (neglede na starost) Na take stvari bi lahko kdo opozoril, na vse uspehe, tudi MINIMALNA PLAČA. Če nebi bila določena,bi ljudje delali za 100 eur ,ali še manj.
Kapitalisti bi pa itak najraje da bi še njim plačali , ko bi prišli na delo.
LP, smrt fašizmu,kapitalizmu...izmu protekcionizmu

Gost

#2

2014-12-07 13:55

Peticija ali pobuda , prav vse eno...smo edina država z pravnomočno obsojenim v parlamentu...pa tudi takimi ne obsojenimi...

Gost

#3

2014-12-07 13:57

Pozdravljeni! Najprej naj vam čestitam za pogum in predvsem voljo za boj z našimi mlini na veter. Žal je vsa leta naše samostojne države vsaka taka pobuda bila bolj kot ne glas vpijočega v puščavi. Resnično upam, da se bo kaj spremenilo. Res ne vem, kaj je narobe s temi ljudmi (vladajoča elita), da jim ni jasna najbolja jasna stvar na svetu, da človek, ki je v zaporu zaradi (milorečeno) nečednosti, ne more krojiti usode poštenim, delavnim ljudem. Kaj mora to res biti napisano v zakonu??!?!!? Jaz bi v zakon napisala samo to, da vsak, ki kandidira za kakršnokoli funkcijo, podpiše moralni kodeks, po katermu -če ga greši - leti na smetišče (politične ali gospodarske) zgodovine. Seveda brez bogatih odpravnin, nadomestil za brezposelnost in podobnih nesmislov, ki so si jih izmislili, da bi jim ja tekli brezskrbni dnevi tudi, če se jim zgodi taka krivica, da niso ponovno izvoljeni oz. imenovani. Enako velja za raznorazne direktorčke, menedžerje in nadzornike uprav - slabo poslovanje se da še kako ugotoviti - in naj odgovarjajo s svojim premoženjem za neumne odločitve ali namerno oškodovanje. Kaj pa se to pravi??? Jaz sem čisto navadna samostojna podjetnica in če svojo dejavnost spravim na kant, mi nihče ne da nagrade ampak moram vse dolgove lepo (pre)plačati. Ampak meni je to jasno, kot beli dan! Ni mi - in mi nikoli ne bo - pa jasno, zakaj moramo mi plačevati grehe drugih. Mislite, da se oni kdaj to vprašajo? Po mojem ne, ker ne premorejo kančka vesti. No, naj bo dovolj. Še enkrat vse čestitke in hvala, da ste zbrali voljo in moč za začetek upora eliti. Upam, da se bo širilo naprej in da bo pritisk množice zlomil tiste samovšečne zajedalce v parlamentu in njegovem ožjem krogu. Lepo pozdravljeni, Katja

Gost

#4

2014-12-07 13:57

Z odvetniki je tako, da potrebujejo čas, da pretehtajo zadeve in interese. Zato je na to treba tudi računati. Pač pa je treba iti ostro naprej, saj smo tako globoko kot nismo padli nikdar v zadnjih desetletjih.

Gost

#5

2014-12-07 14:15

V vsem vas podpiram in vam zaupam. Lp! Janja

Gost

#6

2014-12-07 14:19

Me veseli.
Lp, M. Mulej

Gost

#7

2014-12-07 14:21

Dobro !! Važno da se kaj pametnega naredi !!

Gost

#8

2014-12-07 14:37

Vsaka čast-čestitam!

Gost

#9

2014-12-07 14:42

Samo korajžno dalje smo s teboj!!!

Gost

#10

2014-12-07 14:52

Kar nadaljujte, boljšega ni. Hvala, da delate za
nas, ki se strinjamo z vami.

Gost

#11

2014-12-07 14:55

Spoštovan!
Naj bo peticija ali ponudba samo,da se ta burleska reši,da obsojenci hodijo na seje.To se nikjer na svetu ne dogaja.Kar pogumno naprej! Lp. Zdenka

Gost

#12

2014-12-07 15:08

Če prav razumem: peticija je zajamčena, za pobudo bo pa treba počakati pravni nasvet kako je z zadevo, če je kdo drug že vložil pobudo. Dobro pelješ zadevo, le potrpljenje boš rabil še naprej, saj božji mlini meljejo počasi

Gost

#13

2014-12-07 15:20

Kdaj bo novinarska konferenca. Dobro bi bilo, da čim prej, tudi zaradi resnega premisleka pri odločanju ustavnih sodnikov-)))

Gost

#14

2014-12-07 15:21

vesela sem, da so se stvari uredile in, da imamo tudi pravniško pomoč, ki bo našo peticijo tudi pomagala realizirati

Gost

#15

2014-12-07 15:26

hvala, ker se trudite v imenu mnogih, ki nimamo dobolj korajže, volje ali kaj vem kaj.

Gost

#16

2014-12-07 15:26

Le tako naprej! Elizabeta Japelj

Gost

#17

2014-12-07 15:27

Pičimo dalje...


Gost

#18

2014-12-07 15:28

Povsem v redu in OK, samo nadaljevati. Podpis sem že dal in če bo še kaj pametnega ne bo težav, da bi še kaj podpisal.

Gost

#19

2014-12-07 15:40

Glede na to v kako konfuzno pravni državi živimo se ne čudim, da lahko stvari včasih prizadeti zaštrikajo. Nobene potrebe, da bi se opravičevali, to je še najmanj kar se nam je zgodilo. Samo ena velika hvala !!!!
Ljubljančanka

#20

2014-12-07 15:47

Upam, da zaradi odvetnice ne bodo dodatni stroški.

Če je predlog svežnja zakonov ZaAB dovolj dober (naj oceni odvetnica), bi ga veljalo podpreti. Če pa gre zgolj za prestiž, katera stranka bo vložila nov zakon, potem pa sem zelo razočarana, ker imam dovolj te strankokracije - katere koli!


Gost

#21

2014-12-07 15:48

Kot so že drugi zapisali; hvala, ker delate za nas in za vse!


Gost

#22

2014-12-07 15:55

Se strinjam z vsem napisanim, predvsem pa s Katjo! Res je nobene privatne firme, ki zaide v težave ali SP-ja se ne dokapitalizira, kot se je to že neštetokrat zgodilo pri državnih (Elan...itd), pa tudi toliko subvencij kot jih imajo kmetje ni deleženo noben d.o.o. ali SP.... Torej, za pospravit je ogromno in toliko nereda kot ga imamo pri nas, pa res zlepa ne nejdeš v nobeni državi.....LP,J.


Gost

#23

2014-12-07 15:56

Tooooooo Tugo !!!

Gost

#24

2014-12-07 16:04

Vsaj nekdo, ki ne jamra, ampak nekaj tudi NAREDI!!! Bravo, smo s tabo!
Tugo

#25 Re:

2014-12-07 16:06

#13: -  

 S tiskovno konferenco je pa tako, da se mi nekako ne zdi smiselno sklicevati jo v decembru, ker so novinarji precej zasedeni z zakuskami. Ampak nič ni še dokončnega. Po eni strani se strinjam, da čimprej, po drugi pa bi veljalo počakati da se spiše predlog zakona. Malo se bom posvetoval, potem bomo pa videli, kako in kaj. 

lp