zahtevamo najstrožjo kazen za obtožene pasjih borb v Litiji


Gost

#76

2014-11-15 23:41

za take izmečke sploh ni komentarja

Gost

#77

2014-11-16 00:51

Le kaj se je zgodilo ljudem, da so se izrodili v take izmečke?!

Gost

#78

2014-11-17 09:29

Tovrstne peticije podpiram 10000% in si želim, da bi bilo še več takšnih.

Gost

#79

2014-11-17 15:11

Žalostno je kam smo danes prišli...živeli naj bi z naravo ne pa nad njo...zahtevam da so obtoženi tudi primerno kaznovani
vegan

#80

2014-11-17 16:36

KDOR NI VEGAN, SE NIMA KAJ PRITOŽEVATI ČEZ PASJE BORBE! 

Naj obrazložim... 

Žival, ki je bila mučena in ubita zavoljo zrezka na krožniku, je prestajala vsaj takšno (če ne hujše) trpljenje, kot ga prestajajo psi v pasjih bojih. Izgovor pasjeborca je, da uživa v gledanju pasjih bojev, izgovor mesojedca je da uživa v okusu mesa.

V obeh primerih gre za nepotrebno trpljenje, za trpljenje ki nima tehtnega razloga, za trpljenje ki je vse prej kot nujno. Užitek se ne šteje kot sprejemljiv razlog za povzročenje KATEREGAKOLI trpljenja KOMURKOLI!

Med dejanjem pasjeborca in dejanji vseh tistih, ki vsak dan žvečite meso za kosilo ali večerjo, ni nobene moralne razlike! 

Če si PROTI pasjim borbam in NISI vegan, te vprašam - zakaj si dvoličen?

Če si PROTI pasjim borbam, hkrati pa imaš vsak dan za kosilo na krožniku posledice "pasjih bojev", te vprašam - zakaj se slepiš? 

Če si PROTI nepotrebnemu trpljenju peščice živali, ki nastopajo v pasjih borbah, hkrati pa PODPIRAŠ ravno tako popolnoma nepotrebno trpljenje 70 milijonov vsakoletno zaklanih živali v Sloveniji zavoljo naših gurmanskih užitkov (mesa, mleka in jajc), se vprašaj - ali ni z mojo osnovno moralo nekaj hudo narobe? 

Zato pravim: stoj za svojimi besedami in v praksi udejani to, za kar se zavzemaš. Postani vegan. Nimaš kaj izgubiti, razen svoje vsakodnevne participacije v zatiranju nemočnih. Pridobiš lahko ogromno, vključno s svojo moralno integriteto. 

Če iz tvojih ust prihajajo besede o nenasilju, potem si ne tlači nasilja v usta. 


Gost

#81

2014-11-18 04:44

Zelo dobro saj se morajo te pasje borbe ustaviti!!!!

Gost

#82

2014-11-18 08:27

NEDOPUSTNO! 10.12. bo moralo bit zadoščeno pravici, mi ne bomo utihnili! nikoli in nikdar!

Gost

#83

2014-11-18 08:46

treba je vse,ki so v to vpleteni zapret in jih dati v borbo:(

Gost

#84

2014-11-18 12:03

Trplenje vseh teh psov.
Zakaj?

Anonymous

#85 Re:

2014-11-18 16:30

#6: -  

 Nehajte prosim vas s tem veganstvom in siliti ljudi v nekaj zaradi česa mogoče kateri lahko hudo zbolijo, kot sem naprimer jaz, ker sem poslušala ljudi, ki so več vedeli od zdravnikov samih, na naši zemlji je vse živo tudi rastline in ne mi zdaj rečt, da one pač samo vegerajo, ker to ne drži, je že znanstveno dokazano tudi to, nehajte vi vegetarjanci bučke prodajati, sem vas že poslušala, zavoljo živali in skoraj umrla, utihnte s tem, nekateri ste hujši kot jehove priče, vsiljujete nekaj, kar ni res in ne drži vedno in pri vseh ljudeh.

Seveda, se pa ne strinjam s tem, da se muči živali, sramota, da se to dogaja v 21. stoletju, da se na nehuman način spravlja in ubija živali, da se jih žive meče v olje, da se jih prej pretepa in nasploh, da jim še tisto kratko življenje, ki ga živijo, spremeni v živi pekel, fuj ogabnost človeška in vi vegani niste nič boljši, čeprav se imate za ne vem kok pametne in humane, pa niste, vam kar v obraz povem, tistim, ki mislite, da ste nekaj več, korektni in pošteni, pa ste hujši, veliko hujši, kot nekateri ljudje, ki morajo jest meso in se trudimo, da ga bi čim manj.


Anonymous

#86 Re: Re:

2014-11-18 16:36

#58: - Re:  

 Lepo napisano in tudi, nekateri, tisti, ki imamo kri 0, moramo jesti meso, ker to je najstarejša kri na svetu in takrat je človek bil lovec in jedel predvsem meso, ti ljudje lahko brez mesa resno zbolijo, kot sem jaz, ali celo umrejo.


Gost

#87

2014-11-19 09:20

PROSIM PODPIŠITE TUDI VI !!! Psi niso nevarni. Večina nevarne pse naredi človek, z napčno vzgojo.

Gost

#88

2014-11-19 10:40

UMOR ALI TEZJA POSKODBA ZIVEGA BITJA JE ENAKA ZA VSE...ZATOREJ MORA BITI TUDI KAZEN ENAKA!!! PA NAJ GRE ZA POSKODBE ZOPER ZIVALI ALI LJUDI!!!

Gost

#89

2014-11-19 16:13

Hare Krišna
vegan

#90 Re: Re:

2014-11-19 18:01

#85: - Re:  

Ljudje ne rabimo jesti mesa, da bi bili zdravi. Ravno obratno - neodvisne študije kažejo, da je raznovrstna veganska hrana daleč najoptimalnejša za človeka. Dokaz smo mnogi vegani, ki smo že desetletja popolnoma zdravi in polni energije.

Torej ... nisi zbolela zato, ker si se prehranjevala vegansko, pač pa zato, ker si se prehranjevala nepravilno. Bodisi zato, ker nisi jedla raznovrstno, bodisi zato ker si jedla premalo (osiromašeno ali industrijsko predelano hrano). 

Še nekaj o krvnih skupinah: Dokazano je bilo, da je prehranjevanje po krvnih skupinah prvovrstni nateg in nima nič skupnega z znanostjo o prehrani. 

Če želiš kakšen nasvet o resnično zdravi prehrani, oz. kako doseči optimalno zdravje, ti lahko svetujem nekaj spletnih strani oz. knjig:

- vegankit.com 

- knjiga "Kitajska študija", avtor: T.Colin Campbell 

- knjiga "Etika v kuhinji", avtor: Gary L.Francione 

- knjiga "Rešite se zasvojenosti s hrano", avtor: dr.Neal Barnard 

- knjiga "Hrana za mir", avtor: dr.Will Tuttle 

- zemljani.si (toplo priporočam ogled) 

 

Lp! 

 


Gost

#91

2014-11-24 17:44

bolano,podpisal peticijo,upam da se te prasce cimprej najde,in posteno kaznuje.drzim pesti.

Gost

#92

2014-11-29 10:44

ZAHTEVAJMO NAJSTROŽJO KAZEN ZA OBTOŽENE V LITIJI.

Gost

#93

2014-11-29 12:52

Prosim podpisite!!!

Gost

#94

2014-11-29 13:06

kazen je smešna in ne primerljiva z dejanjem.To bo tako, dokler bo v naši zakonodaji pes ali druga žival obravnavan kot predmet in ne kot živo bitje.

Gost

#95

2014-11-29 16:18

lastniki psov naj se borijo med seboj do smrti

Gost

#96

2014-11-29 18:16

ma,čimprej zapret te psihopate,in to za vse večne čase,dokler so takšni ne-ljudje-psihopatski med nami,ne samo živali tud družba ni varna prednjimi!!!!

Gost

#97

2014-11-29 18:25

A lahko pustite boge pse na miru, ne zaslužijo si takšnih stvari! Sami se ravsajte pol pa bote vidli če vam je to všeč redno delat!!

Gost

#98

2014-11-30 16:16

Kdor ne SPOŠTUJE ni vreden spoštovanja!!!!Zato je to dejanje vredno NAJSTROŽJE kazni saj se žal živali ne morejo same boriti proti takim kriminalcem....POMAGAJMO jim mi!!!!

Gost

#99

2014-11-30 22:11

Absolutno podpiram peticijo in ne morem razumeti, da je v naši državi še toliko primitivne agresije in brutalnosti brez meje. Ne razumem, da oblasti v Sloveniji dovolijo, da se bolni na umu izživljajo na nedolžnih živalih, da uživajo ob njihovem trpljenju in da jih lahko nekaznovano mučijo in trpinčijo. Od sadističnega ravnanja z živalmi, do mučenja ljudi, je le neznaten korak.

Gost

#100

2014-12-01 06:00

Ta sodba je ključna za prihodnost. Ni strpnosti za taka dejanja.