ZA KAKOVOSTNE VRTCE

Quoted post


Gost

#109

2012-12-17 15:04

Vsekakor, da sem zaskrbljen za osebnostni razvoj mojega otroka, kar bi zagotovo s povečanjem števila otrok v oddelku pomenilo tudi manjšo pozornost vzgojiteljice do njega. Ne bi pa rad zdaj tu polemiziral, ker je razlogov za podpis še in še.

Močno upam, da se vzgojitelji-ce in pomočnice zavedate, da vam stojim ob strani, ker verjamemo, da vam ni lahko, da ste pri delo s predšolskimi otroci morda malce podplačane, zagotovo pa vam stojimo ob strani, ker želimo tudi našim otrokom najboljše kar lahko damo v vrtcu.
Ne zlorabite naše pomoči in ne obrnite je samo v vašo osebno korist ampak najbolj v korist naših malčkov.

Tudi vi ste starši in zato nas zagotovo razumete.

Srečno!

Replies

Dodatne dejavnosti v obratovalnem času

#110 Dodatna plačila poleg rednega programa

2013-01-17 15:24:06

 

Preseneča me, da se vzgojitelji in uporabniki vrtcev ne pritožujete nad dodatnimi plačili za obogatitvene dejavnosti in nad dodatnimi dejavnostmi, ki potekajo v času rednega programa in so že po definiciji dodatno plačljive. Računsko sodišče je 2007 v zvezi s tem jasno napisalo, da je dodatno plačevanje protizakonito (gl. http://www.rs-rs.si/rsrs/rsrs.nsf/I/KD54E2664A06003F8C12573100021020F/$file/Vrtci03-06_porev.pdf), nato pa ga je zminiralo pristojno ministrstvo (www.mizks.gov.si/.../okroznice/.../opredelitev_dejavnosti_29_6_07....). Zakaj vzgojitelji ne protestirate proti takemu uničevanju javnih vrtcev, zakaj se dodatnim plačilom ne uprete starši? Mogoče želite samo najboljše za otroka in veste, da tega ne boste dobili v rednem javnem programu niti s pritožbo na pristojne institucije?