ZA KAKOVOSTNE VRTCE

Quoted post

fair-play

#40 Re: Re: realna situacija...

2012-12-07 11:42

#25: romana - Re: realna situacija...

Zakaj se ne opravlja posredno in neposredno delo kar v oddelku, namreč kako vzgojiteljice opravičite 7,5 ur posrednega dela na teden. 1,5 ure biti sam z že tako velikim številom otrok prve starostne stopnje je precej odgovorno in zahtevno, da varnosti sploh ne omenjam, da ko previja enega, drugi imajo veselico, na WC sploh ne more, itd. Normativi so odmerjeni na dve osebi prisotni v skupini zato mi iz moje perspektive ni jasno kako je lahko sama v sobi sploh ko je večina otrok prisotnih. Niso vsi iz "ZARISa", eni imamo tudi strokovni izpit in 10. in več let izkušenj, opravljeno sr. vzg. šolo, tečaje, seminarje, itd.

V glavnem varnost je zelo slaba, ko se otroci prebujajo, pomočnica ostane sama, ker je vzgojiteljica zaključila in mora poskrbeti (previti).... za npr. 8 otrok ali več...

Replies

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2012-12-08 15:25:51



Gost

#68 Re: Re: Re: realna situacija...

2012-12-08 17:08:09

Pri nas pomočnica nikoli ni sama z večino otrok. Ko se otroci zbudijo, sta vsaj še pol ure obe. Če temu ni tako, pride v sobo k mlajšim 3. oseba. Pri starejših (v mojem primeru) pa nimata, ko odhajajo domov 2 kaj početi v sobi. To vsake 3 tedne izkusim tudi sama, ko ima pomočnica "ta kratko". Ne vem za ostale vrtce, pri nas je vse zelo demokratično in ja, kot je omenila ena... tukaj bi mogle stopit in držat skupaj, ne pa da se še med sabo kregamo. Zato pa smo tam, kjer smo.

#40: fair-play - Re: Re: realna situacija...