ZA KAKOVOSTNE VRTCE

Quoted post

silvija

#28 Re: Re: realna situacija...

2012-12-06 21:22

#25: romana - Re: realna situacija...

Mislim, da bi morala malo preverit tisto razliko 300 evrov!!!! Je razlika kar nekaj večja!!!! Začetni razred pom. vzg. 19, začetni razred vzg.30 in z možnostjo napredovanja ne samo v plačilne razrede, ampak tudi v nazive in potem se ta razlika z leti povečuje... Tudi s kasiranjem vseh ostalih posledic ???? Če je pomočnica sama v skupini nosi posledice neljubih dogodkov kar sama!!! Šola? Tu se strinjam, razlika je. A včasih tudi šola komu ne pomaga... Kar pa se tiče 8 urnega delavnika, se takoj strinjam. Aja pa še tisto, da pomočnici ni treba izpolniti nobenega papirja (skupna načrtovanja, priprave, zadolžitve v enoti, poročila..), no ja morda v vašem vrtcu tega ni. Delo opravljam vestno in otroke imam zelo rada. Z mojo vzgojiteljico se odlično razumem in je ena tisti pred katero lahko rečem, kapo dol. Draga moja, je pa tako, da imajo korist drugi kadar med nami ni enotnosti in v teh težkih časih, ko hočejo iz vseh nas narediti hlapce, moramo še bolj kot kdajkoli prej držati skupaj, V DOBRO OTROK!!!!

Replies

gost 88

#65 Re: Re: Re: realna situacija...

2012-12-08 15:35:29

#28: silvija - Re: Re: realna situacija...

Pa še nekaj bi dodala - namesto, da stopimo skupaj in dosežemo, da se nerealni vladni predlogi umaknejo, se rajši prepiramo kdo ima večjo plačo in kdo koliko dela. Če delaš z dušo in srcem delaš dobro in učinkovito in pač več, kot dobiš plačano. Potrebno je stopiti skupaj, združiti moči s starši in zagotoviti otrokom varno in kvalitetno učno okolje, ne pa da se med sabo pobijamo kdo ima česa več. Komentarje pom. vzg. ki kričijo, da si vzg. ne zaslužimo plače in delovnika izkoristijo pravi ljudje na pravih položajih, ki nas potem vse zatolčejo. Ja, kot sem že povedala, plače so nizke, odgovornost je velika - ampak upam da se strinjate, če rečem, da tega dela ne opravljamo zaradi denarja - vsaj jaz ne! Treba je stopiti skupaj, ne pa blatiti drug drugega - saj veste, kjer se prepirata dva, minister Turk dobiček ima.