Peka, našega tradicionalnega čevljarja ne damo, smo za ponovno oživitev proizvodnje!

Quoted post

Za Peko

#25

2016-01-27 14:15

Ni mu vseeno, da se je tako namensko uničilo, scuzalo, pokradlo podjetja s tako tradicijo. Namreč, da smo si na jasnem, Peko je zgolj eden od neštetih...na isti princip se je v 90ih delalo z vsemi podjetji! Prejšnji četrtek sem še organiziral sestanek na SDH-ju, kjer bila prisotna vodja oddleka za prestrukturiranja, aktualni direktor Peka, moj oče ter moja malenkost. Oče bi bil ponovno pripravljen pomagati tej družbi, saj je edini v Sloveniji, ki ve toliko o čevljih, o tem poslu in edini, ki bi lahko rešil Peko. Vsi so bili seveda navdušeni in bi bili takoj za, vendar pod pogojem, da bi banke refinancirale Peko. A so sporočile, da tega ne bodo, to pa pomeni konec Tržiškega podjetja. Žalostno do konca. Prvič, ker smo dopustili uničiti še eno legendo, drugič ker dopustili uničiti še eno branžo in predvsem tretjič, ker dovolili uničiti še tisti kanček sociale v Tržiču. Ko je oče leta 1980 takrat odšel za Podpredsednika vlade (odnosno Predsednika SISEOTa), se je Peko še nekaj časa lahko napajal od njegovih uspehov ter predvsem ogromne finančne zaloge, Peko je začel delati za Ameriški Rockport kar je bila velika uspešnica. Potem pa se je začelo, razpad Jugoslavije. Največji udarec za Peko, čez noč je izgubil polovico trgovin, katere so kar lepo nacionalizirali. Od takrat naprej pa je Peko ves čas po malo krvavel. Predvsem zaradi Gorenjske banke, ki mu je nabila, primite se: 23,5 % obresti za posojila. Ne nisem napisal narobe. V Nemčiji bi tovrstne bankirje takoj nemudoma zaprli, pri nam pa so lahko kasirali dalje. S takimi obrestmi seveda nobena firma nima šans, da se izvleče. Zato se Peko lahko zahvali tudi Zlatko Kavčiču (takratnemu predsedniku uprave Gorenjske banke. In življenski napaki mojega očeta. Namreč oče je bil do leta 1989 sam Predsednik Gorenjske banke in je Kavčiča postavil za svojega naslednika. On pa je pokopal večino gorenjskih podjetij ali pa jih spravil na kolena na račun svojega 'uspeha' kot bankir. A danes nobeden nič o njemu! Čeprav je najbogatejši gorenjec! Nobeden od kje mu toliko premoženja.).

Replies


Gost

#221 Re:

2016-02-05 10:33:38

#25: Za Peko -  

 K podpisovanju peticije povabite VSE občane Tržiča, saj moraji biti oni najbolj zainteresirani za obstoj Peka. Prav tako naj bodo povabljeni k podpisovanju tudi VSI clani sindikata STUPIS v Sloveniji, kar jih je še sploh ostalo, saj se tudi njim slabo piše.

V.B.




Plačilo oglaševanja

To peticijo bomo oglaševali 3000 osebam.

Izvedite več ...