Prepoved uporabe video kamer z GSM oddajnikom za sledenje divjadi

Quoted post


Gost

#2 Re:

2014-12-22 21:44

#1: -  

 Smisel te peticije je, da lovsko zvezo najprej, nato pa zakonodajalca, opozorimo na to, da je uporaba video kamer, ki z gsm oddajnikom sporočijo lovcu, da se v bližini kamere nahaja divjad, etično nesprejmljiva. S takim pripomočkom lahko lovec svojo debelo pijano rit drži na toplem, dokler ga telefon ne pokliče, naj pograbi puško in se poda pobijat že tako ogrožene živali.

Če se strinjaš s tem, da naj se te naprave prepove za uporabo pri lovu, torej, da naj bi lovci tudi v bodoče shajali brez teh naprav, potem vabljen k podpisu peticije. Podpisi bodo podkrepili zahtevo lovski zvezi in zakonodajalcu, da sprejmejo zadevo v obravnavo in prepovedo njihovo uporabo.

Naslednja iniciativo bo vezana na omejevanje pijančevanja med ubijalci divjadi.

 

Lep pozdrav

 

Miran Lipovec

Replies


Gost

#4 Re: Re:

2015-04-17 14:31:06

#2: - Re:  

 Ja,prav,tudi naslednjo peticijo lahko podpišem,saj sem sama bila že v gozdu in sem videla piško,namerjeno proti meni,zelo sem se ustrašila,ker nikoli ne veš, kdo ima puško v rokah,ali dobro vidi ali je trezen...in občutila sem ,kakšen verjetno imajo strah nedolžne živali,ki si iščejo hrano in živijo v gozdu...stekla sem stran,za bližnja drevesa in blizu mene je hkrati zbežala še ena srna. Res je bil neprijeten občutek! Torej je tako, da ob nedeljah in tiste dneve,ko lovijo,tudi za človeka ni varno iti v gozd. To je v resnici omejevanje človekove svobode,saj so gozdovi od vseh ljudi,lovci pa so jih s puškami takorekoč zasedli. Ker kdo pa bi našel tistega lovca,ki bi kaj po nesreči,po zmoti ciljal in celo zadel? Po mojem mnenju sploh ne bi smeli imeti orožja in pušk ljudje,ki ne bi šli čez zelo stroge teste in pravila in če bi jih prekršili,bi morali biti hudo kaznovani. Ker potencialno ogrožajo tudi ljudi. Sicer sem pa sploh proti ubijanju živali,če ravno ni kakšna preživetvena situacija taka,da bi bilo to res potrebno. 

Našla sem vas pa na internetu zaradi tega,ker sem slišala, da se ukvarjate z bio vrtom oz družbenimi vrtovi in bi rada o tem z vami govorila.Lp