Peticija proti doplačilom za hormonsko kontracepcijo

Quoted post


Gost

#25 Re:

2013-06-28 09:16

#9: -

Ampak, lahko pa znižanje jemanja KT zniža možnost in porast raka na dojki? Kemija je nevarna za zdravje v vsakem primeru, samo vprašanje časa je, kdaj se posledice pokažejo.

Mnogo vrst KT še ne obstaja dovolj časa, da bi zagotovo lahko ugotovili, kakšni stranski učinki zares so. To se gleda na dolgi rok, 20, 30 let. In dejstvo, da je št. obolenj za rakom v visokem porasti, prav tako pa se povečuje št. neplodnih parov, bi se morali vprašati, ali te tabletke, ki služijo zgolj večjemu užitku, ker ni treba uporabiti kondoma, tega užitka zares vredne.

Predlagam, da se namesto zastonjskih KT uvedejo zastonj kondomi, s katerimi se zaščiti tudi pred spolno prenosljivimi boleznimi. Mnogo bolje kot da si ženska konstantno zastruplja telo, da začasno ni možna oploditev.

Replies


Gost

#29 Re: Re:

2013-06-30 14:40:16

#25: - Re:

Tabletke služijo še čem drugem, ne samo večjemu užitku, ker ni treba uporabiti kondoma...

Tabletke tudi uravnavajo nivo hormonov (če imaš le-tega porušenega). Ko mi je ginekologinja postavila diagnozo sindroma policističnih jajčnikov, mi je odsvetovala hormonske terapije (z ne-kontracepcijskimi tabletami, ki imajo lahko hude stranske učinke - hujše od kt) in operacije (ki jih delajo itak samo skrajnih primerih), namesto tega pa mi je predpisala KT.

Sicer pa, naj se odloči vsaka zase, če bo tabletke jemala ali ne. Gre se za to, da bi morale vse imeti dostop do njih.