Ukinitev starega UNI programa


Gost

/ #36

2016-10-05 08:12

To peticijo sem podpisala, ker zaradi bolezni nisem morala opraviti potrebnih obveznosti za dokončanje študija, ko sem dejansko lahko, pa so mi vsi govorili, da ni več časa in se nihče ni hotel potruditi, da bi mi uspelo, navkljub mojemu zelo velikemu prizadevanju, je bilo vse zaman. Po vrh vsega pa so me prikrajšali za stopnjo izobrazbe, ki bi jo pridobila z oddajo diplomske naloge, saj mi je manjkala le še ta. Toliko let truda in na koncu te vpišejo skoraj na začetek študija, po vrhu vsega pa lahko s tem pridobiš nižjo stopnjo izobrazbe, za kar je potrebna cela kupica izpitov, dodatnih stroškov, časa in dodatno izgubljenih let, ki ti jih nihče ne bo vrnil. Čas je dragocen. Lahko bi iskala zaposlitev primerno izobrazbi, sedaj moram nazaj v študijske klopi, saj za mojo smer obstaja le redni program, kar niti ni tako slabo, saj si izrednega ne morem privoščit. Najhuje šele pride, ko bom iskala zaposlitev, dvomom, da me bodo z veseljem sprejeli po vseh teh letih. Kakšne bodo sploh še moje možnosti zaposlitve? Okradli me bodo mojega življenja in to se mi ne zdi sprejemljivo in ne dopustno. Moramo se oglasiti, ker se nam dogaja krivica.