Ukinitev starega UNI programa

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Ukinitev starega UNI programa.


Gost

#1

2016-09-12 18:09

ker sem bila naprošena od znancev ali prijateljev in ker
podpiram vsebino.

Gost

#2

2016-09-12 18:54

Ker sem študent uni

Gost

#3

2016-09-12 18:58

Ker je nepravična do študentov.

Gost

#4

2016-09-12 19:00

Ker je nepravična.

Gost

#5

2016-09-13 07:46

Toliko truda študentov bi bilo izničeno, samo zaradi politike izbrancev, ki jim je bilo že dokazano da so koruptni-nagrajevanje stalne pripravljenosti.

Gost

#6

2016-09-13 08:25

Res je nepravična do študentov, ki so že toliko vložili v pridobitev te stopnje izobrazbe. Ampak v naši državi je itak vse na hojladri... Upam, da v primeru nepravične rešitve njihovega položaja dobijo vsaj primerno odškodnino.. Malo se pozanimajte med sabo dragi študentje! Nekateri študentje se že združujejo za skupinsko tožbo, ker so našli tudi "luknje" ki jim omogočajo podlago za ta korak. In imajo tudi dobro odvetniško podporo... Upam da jim uspe. Če ima država denar za "stalno pripravljenost", bo imela pa tudi za odškodnine.

piflar

#7

2016-09-13 11:41

Vedeli ste do za vse datume in imeli dovolj časa, da diplomirate. Sedaj je pa država kriva, ker zaradi lastne neodgovornosti ne boste diplomirali. Imeli ste čas minimalno kakih sedem let, da spišete diplome.


Gost

#8

2016-09-13 21:03

ker ne uspemo dokončati študija in je premalo rokov
pika123

#9 peticija

2016-09-13 21:04

ohranitev uni programa pravo uni maribor


Gost

#10

2016-09-14 05:01

Sem absolventka pravne fakultete. Izobraževala sem se izredno po starem programu. Ker sem študij redno plačevala, želim tudi imeti možnost dokončati izobraževanje na VII. stopnji.

Gost

#11

2016-09-15 06:15

Veliko je bilo izrednih študentov, ki so plačevali šolnine in to zelo dobro, da so lahko študirali. Izredno je večina študirala, ker je morala preživljati sebe in ni imela bogatih sponzorjev. . Ob delu so študirali in niso imeli časa na pretek kot govorijo nekateri. Treba je omogočiti, da se Program normalno izteče. Univerze so bogato kasirale zdaj jim pa ne omogočijo končanja. Odnos profesorjev do izrednih študentov, ki niso bili na grbi davkoplačevalcev in so tudi zaradi njih imeli visoke honorarje , je bil zelo slab in ponižujoč. Prelagam pridobitev podatkov o avtorskih honorarjih profesorjev. Način podajanja (če sploh) in preverjanja znanja nekreativen. Iskanje neznanja. Pač slovensko. MIZŠ si zatiska oči, ker je tudi ministrica ena tistih , ki je sodelovala v tem procesu.
Nekdo

#12

2016-09-15 06:42

Ja kdo jim je pa kriv če vse pustijo stati več let. Prej bi razmišljali!


Gost

#13 Re:

2016-09-15 06:51

#11: -  

 


Gost

#14 Re:

2016-09-15 07:02

#12: Nekdo -  

 Ja živ egoist. Važno je da imama jaz vse pa tudi , če vsi drugi pocrkajo. Če bi vsak Slovenec imel v sebi vsaj malo občutka za druge bi bila naša dužba lepša. Veliko je zgodb zakaj se je zadeva vlekla. Pri nekaterih verjamem tudi lenoba. Vse pa ne gr metati v isti koš.

 

Ustava

#15

2016-09-15 09:10

ustava dolca da ima vsak pravico dokoncati izobrazbo v programu, ki ga je zacel. Kaj je z vami nevoscljivci? Vsak se trudi po svojih zmoznostih dokoncati studij.


Gost

#16 Re:

2016-09-27 19:38

"ustava dolca da ima vsak pravico dokoncati izobrazbo v programu, ki ga je zacel"

haha, pa tud če leta 2166 ane? 


Gost

#17

2016-09-28 11:22

Vsak si zasluzi se eno moznost.

Gost

#18 Re:

2016-09-28 20:15

#6: -  

 Bi lahko povedal kaj več? Rada bi se priključila.


Gost

#19

2016-09-29 09:03

Saj bi si želela, da bi bilo več uspešnih študentov, ki bi lahko zaključili svoj študij, imeli ustrezno izobrazbo, menim, da si vsi zaslužijo še eno priložnost, ne glede na razlog, zaradi česa niso bile pravočasno opravljene vse obveznosti. Služb pa tudi ni, tako da ne preostane ničesar drugega, da študiraš in take z višjo izobrazbo bodo imeli večjo možnost bo večja verjetnost, da bo sprejet.

Gost

#20

2016-09-29 13:42

Nihče nima pravice razveljaviti opravljenih izpitov ali kakor koli degradirati studenta samo zato ker se je nekdo izmislil novs pravila. 

Pravila, katerih uspešnost bomo sele preverjali na novih generacijah. Sramota kaj nam dela denar. Totalno smo izgubili kompas.

Sramota in žalostna resnica je, da je družba popolnoma otopela za probleme drugih in nihče se ne zgane in ukrepa. Nekoč bomo na vrsti mi in tudi za nas ne bo nihče nič naredil. 

Zato nas lahko ropajo, odpuščajo, slabo plačajo, izobrazba itak na trgu ne pomeni nič, ( diplomanti tehničnih fakultet garajo za 700eu). 

Ti ubogi študenti pa bodo že na začetku oropani ne samo za izobrazbo in denar pač pa za dostojanstvo. Kje je kdo, ki lahko ukrepa. MI, Mi. 

 


Gost

#21

2016-09-29 15:04

Ker je ukinitev sramotna. Sploh z Brexitom, samo tega verjetno birokrati (še) ne razumejo...

Gost

#22

2016-09-30 07:41

podpiram, pa tudi starega visokošolskega programa, ki ga sama nisem uspela zaključiti.. kje ste še taki ?? bi se tudi jaz pridružila
Nika

#23

2016-09-30 09:45

Rok je znan ze nekih 10 let haha, vsak ima pravico olala, ima pa vsak tudi dolznosti, to pa je za generacijo y nedojemljiv pojm... se bodo ze znasli, ce so studirali 10 let, naj se vpisejo pac na nov program in studirajo se 3 pa kaj jim je tri leta gor aldol lol, res ste smesni, pri 40 prvic diplomiral???? pa naj se kdo upa rect, da prej ni zmogel!!! resnicno - naj se mi javi nekdo z dobrim razlogom. ker verjemite mi, tak je v tem mesecu tudi dejansko diplomiral, cestitke iz srca! in svaka cast vsem odraslim studentom ob delu, starejsim, ki se izobrazujejo.... a da vleces redni prvi studij v odraslost in se cez je visek nezrelosti. otroci revnih druzin, ki so sebe in svojo druzino mogli prezivljat v casu studija so zakljucili studij redno! tudi marsikateri bolan otrok, otrok z bolnimi starsi in podobno, to niso lahke zgodbe, a so zgodbe o uspehu! zdaj pa tisti zdrav s polno ritjo vsega, ki je vmes sel potovat in je par let pavziral, par let placal svoj status studenta na drugih solah, par let pa delal (vsaj nekaj) in vmes hodil na kosilo k mami, katera mu 30 letnemu vcasih se vedno da 20 eur za sladoled haha, ta ki v teh letih ni zmogel napisat diplomce, naj bo samo lepo tiho, sprejme naj svoje sranje in sramujte se vsi ki podpirate to idiotsko peticijo. na mladih svet stoji ljudje dragi, a ne na takih ki v 14 letih niso uspeli zakljuciti 4 letnega programa in v zivljenju tudi najverjetneje se niso placali nobenega davka. vprasajte enega takega kaj mu je cilj v zivljenju. roko dam v ogenj da 'zivet svoje sanje' ali pa 'zasluzit cim vec denarja s cim manj dela'. mrs oboji, ce so ti sanje bit vecni student niso kaj prida, ce pa noces delat potem odsel se v gozd in bodi v miru, delaj zase, izobrazbe tam tako ne rabis. svasta res tej razvajencki posrani, matr sm jezna.


Gost

#24 Re:

2016-09-30 10:09

#7: piflar -  

 Nekateri so res imeli 20 let... drugi samo 3 leta. Že to je kršenje ustavne pravice. Naj ne bi imeli vsi enakih možnosti?


Gost

#25 Re: Re:

2016-09-30 10:53

#24: - Re:  

 Ni mozno, da bi imeli samo 3 leta, ker vpis v stare programe se je zakljucil mnogo let nazaj. Ali pa morda kaka fakulteta ni sla na bolonjca?