Ukinitev starega UNI programa


Gost

/ #29 Re:

2016-09-30 12:15

#23: Nika -  

Se strinjam!! Vsi so se zdaj dvignili, ki pa najverjetneje sploh nebi koncali studija nikoli.

Pa se kopija iz clanka v aprilu:

Bi dokončali študij, če tega roka ne bi bilo?

Tesa, kot se je predstavila nekdanja študentka FDV, ki ima zdaj 37 let, je zadnji izpit naredila že leta 2004. Meni, da nekakšen rok mora biti. Sama je morala narediti še dva izpita in magistrsko nalogo. Prej je vedno le odlašala, "rok je le rok", pravi. V vmesnem času se je dvakrat preselila, si ustvarila družino in zamenjala tudi nekaj zahtevnih delovnih mest.

 

"Ne slepim se, magisterij mi ne bo prinesel profesionalnega ali strokovnega ugleda, veljave ali višje plače. Dobila bom le drugo stopnjo izobrazbe. Imela bom lastno zadoščenje, da te ne le sanje, ampak tudi znanje popelje, kamor hočeš," pravi Tesa in se pošali, da se je morda za to odločila tudi v poduk svojim otrokom.

 

Da je po vseh teh letih napisala magistrsko delo, je morala spremeniti način razmišljanja in pisanja. Vrnila se je v popolnoma drug svet.

 

"Enkrat sem čakala na govorilne ure in poslušala študentke med pogovorom. Iz tega, ali bosta šli na neke vaje, sta naredili celo znanstveno fantastiko. Zaveš se, da si iz čisto drugega sveta. Vse dojemaš drugače kot nekoč."