Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek


Gost

/ #434

2016-04-01 09:16

Peticijo sem podpisala, ker želim, da je za otroke najbolje preskrbljeno in je prav da o svoji usodi odločata tudi sama, naj se poglobijo v primer in uredijo tako, da bosta otroka čim manj trpela, stara starša po mojem mnenju nista prestara za njuno vzgojo, kdo sploh lahko presodi o tem, da je nekdo prestar za kaj takega. Prav tako pa tak odvzem ni bil v najboljše otroka, saj to vendar povzroča travmo, zdi se mi da institucija spet meri svojo moč z navadnimi ljudmi, da bi jih spomnil kdo je šef, ego na stran ljudje pri Centru za socialno delo, niste bogovi, tam ste v službi, da poskrbite za najboljše otrok in če otroka nista bila ogrožena v tem okolju potem niste ravnali v dobro otrok, ampak samih sebe, otroka nista številke, pa vendar so ravnali z njimi, ko da jima je odvzeta vloga živega bitja, postala sta stvar, kako sporočilo pa dajejo take stvari otrokom, da so popolnoma nemočni in nimajo glasov in ne pravice do svojega mnenja, otroci imajo pravice, človek ima pravice, institucije in sistem, ki nam je vsiljen pa je postal robot, roboti pa so postali očitno tudi zaposleni v teh institucijah, naj se ljudje, ki so odgovorni za to vprašajo kako bi ravnali, če bi bili to njihovi otroci. Če ni bilo sodelovanja s strani starih staršev kot pravijo, bi pa se morali potruditi, da najdete tako pot, saj so vendar šolani prav za tako delo, Center za socialno delo bi v tem moral biti najbolj nepristranski in morali bi najti drugo pot za komunikacijo, raje kot to so ravnali kot ravnjo vedno s kaznijo, a kaznovali niste le starih staršev, ampak najbolj otroka, ki nimata nobene možnosti se sama branit v tem. Peticijo sem podpisala, ker želim da sistem postane bolj človeški, saj se mora delati v dobro ljudi, v tem primeru pa otrok, ki so v vsem tem popolnoma nemočne in nedolžne žrtve. Naj imata fanta svoj glas.