ODBOR2014

resnica

/ #101 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-15 01:01

#100: Izberi vzdevek - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

No, v bistveni zadevi se le strinjava. Delo sodnikov je pa nadzorovano, sicer nebi imeli kar pet stopenj sodišč in sodnega sveta. Parlament voli predsednike sodišča in predsednika tožilstva in na predlog sodnega sveta tudi lahko razreši sodnike, torej tudi parlament je v funkciji posrednega nadzora  Ustava res sicer da velik povdarek na neodvisnosti sodišč, vendar se je zlasti v zadevi Patria pokazalo da se tudi to zlorablja. Pač komunizem je vse zlorabljal in ne more iz svoje kože. Odbor 2014 ima zasluge, da so nekatere informacije, ki so sicer javnega značaja, sploh prišle v javnost. In to so kršitve ustave in zakonov, ki jih je povzročilo sodstvo. Odbor 2014 je v interesu vseh, ki so na sodiščih doživeli krivico, med njimi sem tudi jaz, pa nisem član SDS. Interes države je tudi, da ščiti ljudi pred zlorabami, ki jih povzročajo sodišča ali druge inštitucije. Upam, da ti ne vidiš interes države le v tem, da ščiti komunistične monopole. Ustavni sodniki so nad vrhovnim sodiščem in se moraš odločiti ali se res strinjaš da se mora soditi po ustavi in zakonih, ali pa ti je bolj pomembna domnevna barva kravat. Če ti je pa res barva kravat bolj pomembna potem si pa v konfliktu sam s sabo in tudi moraš pogledati kakšne kravate imajo Fišer, Ferlinc, Masleša,..... Termin pravnomočnost sodbe je nekaj drugega kot biti kriv za nekaj. Da smo pred zakonom enaki piše v ustavi in ni potrebno tega ponavljati. Kako se bo vsa zgodba razpletala naprej je težko napovedati, sem pa siguren da bo zadeva romala na ESČP, če ustavno sodišče ne bo odločilo po ustavi in zakonih. Še ene blamže si Slovenija ne more privoščiti, dovolj je bila Alenka in tega se verjetno tudi ustavni sodniki zavedajo.