ukinitev davkov na nepremičnine

RB

/ #29 Ali je davek ustaven?

2013-11-04 14:04

Poglejmo nekaj zanimivih primerov

Primer A
Imam denar v banki. Od njega plačujem samo davek na obresti ne pa na glavnico, torej na zaslužek.
Če ta isti denar pretopm v zidake plačam najprej DDV potem pa mi na to glavnico (v obliki stavbe) ves čas država jemlje del (davek)

Primer B
Predno pretopim denar iz banke v stavbo sem poravnal vse davke (dohodnina, prispevki, davek na dobiček...) Nato nastopi ob transformaciji denarja v stavbo DDV.
S tem pa se moja davčna obveznost ni zaključila. Celo več, podaljša se v neskončnost oziroma do takrat ko bankrtoriram in stvabo prodam.

Primer C
Prva družina kupi zemljo in zgradi hišo. Denar porabljen za hišo se razdeli med državo in delavci, ki gradijo to hišo. Denar ostane v državi in ljudje dobijo delo za izgradnjo in vzdrževanje.
Druga družina si privošči bogate počitnice. Naprimer križarjenje na Karibih (nekajkrat). Denar odnesejo iz države. Davek je plačan v večini tuji državi (razen DDV od provizije agancije). Dela ne dobi noben državljan Slovenije.
Prva družina mora plačevati dosmrtno davek. Druga davčne obveznosti nima.
Kdo je več naredil za Slovenijo in zakaj mora biti zato nagrajen z davkom na nepremičnine

V premislek vsem.