ukinitev davkov na nepremičnine

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije ukinitev davkov na nepremičnine.


Gost

#1

2013-10-14 13:15

Če res tako manjka denarja, naj se za 10% poveča davek na stavbno zemljišče, to se mi še zdi sprejemljivo.Tudi državljanom je težko, kako pa naj živijo brez hiš,oziroma stanovanj, ki so jih sami zgradili ali kupili in si ves čas (vsaj večina) odtegovali, da so prišli do strehe nad glavo.

Revolucija

#2

2013-11-01 20:35

Politiki , da vas ni sram, kje ste pa do zdaj bli ko so nekateri vse povprek kradli, vi pa to mirno gledali zraven, a zdaj pa naj mi navadni državljani spet to rešujemo, banda pokvarjena, za vse kar si kupim vam plačam davek, kaj pa daste vi meni,....NIČ

Gost

#3

2013-11-03 16:45

Ne dovolimo, da nam vzamejo še naše domove, potem ko so nam vzeli delovna mesta, tovarne, prihodnost naših otrok. Problem vidim tudi v tem, da ta obremenitev ne bo sorazmerna za vse državljane. Saj veste vila od sodnice ocenjena za 5.000,00 EUR???

Gost

#4

2013-11-04 08:08

naj dajo evropske plače in pol naj obdavčujejo!!! do takrat pa odločno proti z vsemi sredstvi...!!!!
lingo

#5

2013-11-04 08:35

Zastopim to , da se mogoče trenutna situacija , da rešiti tudi z davki na nepremičnine , vendar naj bo to le do izhoda iz krize ne pa za nedoločen čas. Kljub temu , da smo morali plačati za vsako opeko in že pri tem plačevali davke sedaj pa zopet, prosim vas kam bomo pa prišli, pa tudi vem , da davek ne bo razporejen pravično, zato sem proti temu.
Naj vzamejo tistim , ki so kradli celo življenje ne pa, da čakajo na davčnem seznamu kdaj jim bodo izbrisali dolgove , če ne celotnih pa vsaj nekaj in tu so večinoma sami velikaši, ki so nas delavce opeharili pri plačah , da o nagradah in regresih sploh ne govorimo, na konec koncev pa smo ostali še brez služb , češ saj je delavec kriv da je šla firma v stečaj.
Če pa samo omenim gospoda , ki je spravil banke še v večjo krizo za odpust iz delovnega mesta pa je dobil (EN MILION) odpravnine.GROZA KOLIKO LAČNIH UST BI S TEM LAHKO REŠILI ! Naj jih on vrne pa še vsi ostali , ki so dobili denar za podobne situacije.
Lahko bi našteval še vnedogled vendar nima smisla saj tako nima za nas navadne smrtnike nobeden posluha.

panter

#6

2013-11-04 08:47

Da boste lažje mešetarili in ropali naprej bi kar pribijali davke- malo morgen- najprej se naučite pošteno gospodarit in vzet tistim ki jih nagrajujete za ne delo nekaj 10 let, raje sežgem denar kot pa da ga dam vam nesposobnežem!

Gost

#7

2013-11-04 08:58

super da ste se tega spomnili. res je barabam kradljivim je treba pokazati kje jim je mesto.

Gost

#8

2013-11-04 09:10

Dovolj je izžemanja!

Gost

#9

2013-11-04 09:11

Prigarali smo hišo, pet le nismo na dopust niti pomislili, cela družina je delala vse dni, razen krščanskih praznikov ... in zato moram sedaj plačati davek.

davkoplačevalec

#10

2013-11-04 10:21

Ljudje smo si trgali iz ust, da smo prišli z žulji do nekaj svojega, za materjal že plačevali davek, drhal vlade pa za nagrado vsemu še hoče vse obdavčit , da skrije svojo nesposobnost obenem pa preživi priviligirance to je poziv in klic k revoluciji- treba bo začet z slovenci, drugače pakirajte dokler je čas, z ropanjem in davki ste nas futrali že kar preveč , suženjstvu se bomo uprli z vsemi možnimi sredstvi-klovni neumni

 


Gost

#11

2013-11-04 10:38


Davki so seveda nujni , a ne
takrat, ko je vse v razsulu.
Tudi višina davka je previsoka.

Gost

#12

2013-11-04 10:49

Cerkev in različni "spomeniki" naj prav tako plačujejo davke!

Gost

#13

2013-11-04 10:58

Zidali ste hise za katere ze v osnovi niste imeli denarja...Velika vecina his je ogromnih nadstropnih in napol praznih...zivite po svojih zmostnotih. Ce ste sami zgradili hiso se ne pomeni da ste zmozni v taksni hisi ziveti .

Gost

#14

2013-11-04 11:17

Če smo že v demokraciji, je prav da o tem odločajo vsi državljani.

Gost

#15

2013-11-04 11:24

Premajhna obveščenost ljudi, kje se lahko peticija podpiše!Sam sem porabil 1 uro brskanja po internetu,
da sem našel elektronsko podpisovanje,kje lahko pa fizično podpišeš pa sploh nisem našel, zato mislim da bo podpisnikov žal malo!

Gost

#16 Re:

2013-11-04 11:42

#15: -

Na široko so reklame glede zbiranja podpisov nihče pa ne pove konkretne podatke, kdaj, kje. In tudi na občini niso nič vedeli, dokler se ni župan "spomnil", da ima poziv shranjen v svojem elektronskem poštnem nabiralniku, nakar ga njegova tajnica sprinta in bere in klicari okoli kaj kaj pomeni in da je vse skupaj "čudno" in kar nekaj ... Izpade, kot da se samo delajo lepe :/


Gost

#17

2013-11-04 11:46

Sem za nepremičninski davek, a sigurno ne v takšni obliki kot je predlagan. Osnovna življenjska nepremičnina, ki ti zagotavlja neko varnost tudi v primeru, da ostaneš brez dohodkov, bi morala biti obdavčena minimalno. Povišanje vrednosti nepremičnine zaradi adaptacije za večjo energijsko učinkovitost in redno vzdrževanje nepremičnine nebi smelo biti obdavčeno.
Sem za to, da se višje obdavčijo nepremičnine, ki za življenje niso nujne potrebne.
Da imamo Slovenci v lasti v povprečju največ nepremičnin je pa po mojem mnenju samo dobro. Kaj naj sedaj vsi živimo v najemniških stanovanjih, da bomo odvisni od oderuhov, ki bi nam mastno zaračunavali in si s tem povečevali dobiček na najlažji možni način. Pa še vsak dan bi moral biti na preži za najugodnejše stanovanje in se kar naprej seliti.

Gost

#18

2013-11-04 11:57

Mislim, da ljudje sploh ne vedo, koliko višji bo novi davek,ker si še niso izračunali.Ko bodo prišle položnice z novim davkom (upajmo da ne) bo pa vik in krik vendar prepozno.
Jaz bom recimo imel namesto 23 EUR plačila za stavbno zemljišče (enosobno stanovanje) zdaj po novem predlogu za plačat 128 EUR ,kar je 557% več kot sedaj;Če bi bilo to stanovanje prazno, bi zanj moral namesto 23 EUR plačati 427 EUR, kar je 1.856%!!! več kot do sedaj!Hej juhej!
Me še zanima kam je poniknil predlog obdavčitve nepremicnin, katerega je naša država prvič obelodanila, kateri je bil 0,05! sedaj pa je 3x višji (0,15%).Ja, saj vem un pa un še nima jahte
v marini;
Grozno!

Gost

#19

2013-11-04 12:02

najprej naj poberejo vse cekine vsem, ki so se napajali pri Probanki in Factor banki !!

Gost

#20

2013-11-04 12:03

najprej naj poberejo vse cekine tistim ki so se napajali pri Factor in Pro banki!!

Gost

#21

2013-11-04 12:14

Naj pošteno ocenijo svoje vile.

Gost

#22

2013-11-04 12:32

Tale nov davek je barabija brez primere;najbolj bo udarila starejše, kateri so si s svojimi rokami sezidali hišo,še najraje z kakšnim nadstropjem več za svoje otroke;Če bodo hoteli ostati v svoji hiši,da bodo lahko plačali novi davek,bodo morali podreti nadstropje ali dva da bo hiša manj vredna?
Sliši se smešno, pa grem stavit da se bo kje res zgodilo;

mladost brez prihodnosti

#23 Re:

2013-11-04 12:41

#10: davkoplačevalec -

v bistvu je bila tvoja hacienda zgrajena na jugoslovanski kredit, ki ga je navidezno pojedla inflacija, v resnici pa ga mlade generacije plačujemo danes. toliko o trganju od ust.

obdavčen si pa že zdaj, z nadomestilom za stavbno zemljišče, cepec.

mladost brez prihodnosti

#24 Re:

2013-11-04 12:46

#22: -

predvsem naj prodajo svoje bajturine in z denarjem omogočijo nek začetek svojim otrokom. ne pa da bodo vse nesli s seboj v grob. od kje jim ideja, da bi otroci radi živeli pri njih, da bi jim srali po glavah do konca življenja?


Gost

#25

2013-11-04 13:00

Upam, da boste v to peticijo vključili tudi fizične osebe! HVALA in lp