Za sprejetje zakona ki bi dovolil evtanazijo.
Stopite v stik z avtorjem peticije
Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Za sprejetje zakona ki bi dovolil evtanazijo..
To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)
2015-01-10 04:55- Date of removal: 2015-01-10
- Razlog za odstranitev:
|
Gost |
#22015-01-10 06:02Vsaka dobro razvita drzava ze ima legalizirano! Zakaj lahko pri nas zival peljes na evtanazijo, ko trpi, cloveka pa ne? Zakaj bi morali ljudje trpeti v bolecinah zadnje dni svojega zivljenja?? Dajte ze no, cas je, da se zadevo legalizira! |
|
| |
|
Gost |
#32015-01-10 06:49Sem za! Mislim da gre za bolj humano smrt, kot v nekaterih primerih danes. |
|
| |
|
Gost |
#42015-01-10 06:54Zdi se mi pomembno, da vsak sam odloča o sebi, pa tudi o dolžini svojega življenja. |
|
| |
|
Gost |
#52015-01-10 08:10Mislim, da je to pravica vsakega posameznika, oz.njegovih najožjih družinskih članov, v danih okoliščinah. |
|
| |
|
Gost |
#62015-01-10 08:14Medicina prevečkrat samo podaljšuje agonijo. Protibolečinska sredstva niso vedno primerna niti dovolj učinkovita. Odločitev o tem, koliko časa se splača prenašati trpljenje, mora biti prepuščena prizadetemu posamezniku. |
|
| |
|
Gost |
#72015-01-10 08:34Življenje je moje in nihče drug nima pravice odločati o tem, če še želim živeti ali ne, kot jaz sam! Ker pa nekateri na veliko razpravljajo o etiki, svetujem, da se zamislijo tudi o etiki življenja, ki so ga ustvarili v tem svetu! |
|
| |
|
jst |
#82015-01-10 08:40Pravica do evtanazije, bi morala biti danes že samoumevna. |
|
| |
To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)
2015-01-10 09:37- Date of removal: 2015-01-10
- Razlog za odstranitev:
|
Gost |
#102015-01-10 10:45se strinjam s tem! |
|
| |
|
Gost |
#112015-01-10 11:15Svobodno odlocanje o svojem zivljenju in smrti. |
|
| |
|
babi |
#12 Re: Uzakonitev evtanazije2015-01-10 12:07 |
|
| |
|
Gost |
#132015-01-10 12:29Nebi smeli trpeti zadnje dni življenja če to ni potrebno. |
|
| |
|
Gost |
#142015-01-10 12:45zakaj bi ljudje trpeli v bolecinah,saj to ni zivlenje,ampak trplenje |
|
| |
|
Gost |
#152015-01-10 15:02Evtanazijo podpiram samo za neozdravljivo bolne in/ali poškodovane po kapi, nesreči itd., katerih stanje se ne bi nikoli izboljšalo in bi 'vegetirali' do konca življenja. |
|
| |
|
Gost |
#162015-01-10 15:28Tudi jaz imam previco do izbire! |
|
| |
|
Gost |
#172015-01-10 16:07Sem invalidska upokojenka v 63. letu starosti in sem dosedaj izkusila življenje iz raznih plati. Pri teh letih sem tudi imela priložnost videti življenje, ki to nikakor ni. Jožefa Hruban |
|
| |
|
Gost |
#182015-01-10 17:17Smrt oz umiranje je del življenja, zahtevam pravico do svojega življenja!!! |
|
| |
|
Gost |
#192015-01-10 17:35V kolikor bi imeli Zakon o evtanziji, bi imel še danes dva prijatelja, Ko pa so jima diagnosticirali (brez drugega mnenja) raka, sta oba storila samomor, čeprav bi lahko živela brez bolečin in ob ustreznem zdravljenju še vsaj nekaj let! Zato sem odločno za ZAKOM o EVTANIZIJI! |
|
| |
|
Gost |
#202015-01-10 20:45vsak je lastnik svojega življenja. |
|
| |
|
sonce |
#21 življenje2015-01-11 08:40Vsak, ki se rodi zavestno, lahko zavestno tudi odide, mi ki se tega rojstva ne zavedamo moramo na koncu umreti naravne smrti, muke, bolečine itd so del fizičnega telesa in ne duše, ki prebiva v njej, skozi bolečino se človek-duša uči, tudi na smrtni postelji. Doma smo imeli živi primer takšne muke, zdravniki so 3x rekli, da bo umrl, ampak danes že sam hodi in samostojno je in pije. Življenje je pač takšno kot je odnos do njega. To kar sem napisal je po eni strani kruto ampak resnično, kdo smo mi da bi si jemali pravico do odvzemanja življenja sebi ali nekomu.
lpm
|
|
| |
|
Gost |
#222015-01-11 12:37Popolnoma podpiram zakon, ki bi dovolil evtanazijo. Če bi bil sam v tej situaciji ali bilo kateri član moje ožje družine, bi se odločil enako. Vsak ima pravico dostojno umret, brez bolečin in trpljenja, ki si ga verjetno pri svoji volji ne bi želel. Nobeden! Upam, da uspe. |
|
| |
|
Gost |
#232015-01-11 13:09Meni ni dal življenja bog , ampak moji starši.In ker starši ne morejo več odločati o mojem življenju oz. smrti , menim , da imam pravico , da se o tem odločim sama , ko bo čas za to. |
|
| |
|
Gost |
#242015-01-11 13:10Ko se človek zave, da mu ni izhoda, ni sposoben več prenašati nadlog in bolečin bolezni, bližnji /v kolikor jih sploh ima/ mu ne morejo ali nočejo pomagati in svojo željo v stanju polne zavesti jasno izrazi ga nihče ne sme ovirati pri izpolnitvi njegove želje |
|
| |
|
Gost |
#252015-01-11 15:02Hudo trpljenje, trajna nemoč, odvzem dostojanstva in trdna želja po končanju lastnega življenja, ko se ne more pričakovati izboljšanje zdravstvenega stanja, mora biti dovoljšnji temelj za sprejem zakonodaje, ki dovoljuje evtanazijo. Zdravnik v UKCL je pokazal veliko poguma, razumevanja, nesebičnosti in moralne etike. |
|
| |
|
Spremembe se ne zgodijo, če molčimo.
Avtor te peticije je vstal in ukrepal. Boste tudi vi storili enako?
Druge peticije, ki bi vas lahko zanimale
Nudimo brezplačno gostovanje za spletne peticije. Ustvarite profesionalno spletno peticijo z uporabo naše zmogljive storitve.Naše peticije so dnevno omenjene v medijih, tako da je oblikovanje peticije odličen način da vas opazi javnost in nosilci odločanja.