Za sprejetje zakona ki bi dovolil evtanazijo.

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Za sprejetje zakona ki bi dovolil evtanazijo..

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-01-10 04:55



Gost

#2

2015-01-10 06:02

Vsaka dobro razvita drzava ze ima legalizirano! Zakaj lahko pri nas zival peljes na evtanazijo, ko trpi, cloveka pa ne? Zakaj bi morali ljudje trpeti v bolecinah zadnje dni svojega zivljenja?? Dajte ze no, cas je, da se zadevo legalizira!

Gost

#3

2015-01-10 06:49

Sem za! Mislim da gre za bolj humano smrt, kot v nekaterih primerih danes.


Gost

#4

2015-01-10 06:54

Zdi se mi pomembno, da vsak sam odloča o sebi, pa tudi o dolžini svojega življenja.

Gost

#5

2015-01-10 08:10

Mislim, da je to pravica vsakega posameznika, oz.njegovih najožjih družinskih članov, v danih okoliščinah.

Gost

#6

2015-01-10 08:14

Medicina prevečkrat samo podaljšuje agonijo. Protibolečinska sredstva niso vedno primerna niti dovolj učinkovita. Odločitev o tem, koliko časa se splača prenašati trpljenje, mora biti prepuščena prizadetemu posamezniku.
Pravica do humanega konca bi morala biti uzakonjena. Ni prav, da smo tudi pri tem prepuščeni lastni iznajdljivosti. Seveda je treba poskrbeti tudi za preprečevanje morebitnih zlorab. Strah pred njimi pa ni razlog za umik. Tudi nože uporabljamo v vsaki kuhinji, čeprav so zelo nevarni.


Gost

#7

2015-01-10 08:34

Življenje je moje in nihče drug nima pravice odločati o tem, če še želim živeti ali ne, kot jaz sam! Ker pa nekateri na veliko razpravljajo o etiki, svetujem, da se zamislijo tudi o etiki življenja, ki so ga ustvarili v tem svetu!
jst

#8

2015-01-10 08:40

Pravica do evtanazije, bi morala biti danes že samoumevna.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-01-10 09:37



Gost

#10

2015-01-10 10:45

se strinjam s tem!

Gost

#11

2015-01-10 11:15

Svobodno odlocanje o svojem zivljenju in smrti.
babi

#12 Re: Uzakonitev evtanazije

2015-01-10 12:07

#1: Halonga - Uzakonitev evtanazije 

 Da, brez velikih besed podpiram.

 


Gost

#13

2015-01-10 12:29

Nebi smeli trpeti zadnje dni življenja če to ni potrebno.

Gost

#14

2015-01-10 12:45

zakaj bi ljudje trpeli v bolecinah,saj to ni zivlenje,ampak trplenje

Gost

#15

2015-01-10 15:02

Evtanazijo podpiram samo za neozdravljivo bolne in/ali poškodovane po kapi, nesreči itd., katerih stanje se ne bi nikoli izboljšalo in bi 'vegetirali' do konca življenja.

Gost

#16

2015-01-10 15:28

Tudi jaz imam previco do izbire!

Gost

#17

2015-01-10 16:07

Sem invalidska upokojenka v 63. letu starosti in sem dosedaj izkusila življenje iz raznih plati. Pri teh letih sem tudi imela priložnost videti življenje, ki to nikakor ni.
Zadnje dni se po medijih preganja pojem evtanazije in se ob tem omenja zdravnika, ki bi naj pomagal nekomu izhoditi v smrt. To ni le Človek z veliko začetnico, ampak ČLOVEK z vsemi velikimi črkami.
Piše se po časopisih, na internetu, govori se po TV... in kdoso tisti, ki so tako glasni in obsojajo evtanazijo? Medtem se pa malega človeka nič ne vpraša!!!
Spet bo o mojem (vašem) življenju odločal nekdo, ki bo zase od nas malih nakradel denarja za deset svojih življenj in si bo tako plačeval rezervne dele človeških organov, ne glede na ceno in negravžen nehuman način pridobitve le-teh.
Vsi se rodimo na to Zemljo, da bi živeli življenje. Če se pa to življenje spremeni v neozdravljivo bolezensko trpljenje, potem več to ni življenje.Trpljenju si pa vsi stremimo narditi konec. Ne čakajoč na boga, ki celo tudi sam pravi:'Pomagaj si sam in Jaz ti bom pomagal.'
Sem globoko verna katoličanka, ki zelo rada preživim trenutke meditacije v cerkvi. Cerkev nasprotuje evtanaziji, čemur jaz ostro oporekam. Če bog ne bi hotel evtanazije, potem ne bi dal človeku spoznanje in znanje, kako jo naj neboleče opravi.
Zdravnika, ki je pokazal humanost, je treba pogumno in glasno podpreti.
Ne bodimo mlačni pred tatovi, ki nimajo duš, ki so nam pokradli državo, uničili delovna mesta, vzeli nam človeško dostojanstvo, nas vsak dan bolj rinejo v revščino, v bolezen, na koncu pa še želijo zakonsko ohranjevati trpljenje, namesto življenja!

Jožefa Hruban


Gost

#18

2015-01-10 17:17

Smrt oz umiranje je del življenja, zahtevam pravico do svojega življenja!!!

Gost

#19

2015-01-10 17:35

V kolikor bi imeli Zakon o evtanziji, bi imel še danes dva prijatelja, Ko pa so jima diagnosticirali (brez drugega mnenja) raka, sta oba storila samomor, čeprav bi lahko živela brez bolečin in ob ustreznem zdravljenju še vsaj nekaj let! Zato sem odločno za ZAKOM o EVTANIZIJI!

Gost

#20

2015-01-10 20:45

vsak je lastnik svojega življenja.
sonce

#21 življenje

2015-01-11 08:40

Vsak, ki se rodi zavestno, lahko zavestno tudi odide, mi ki se tega rojstva ne zavedamo moramo na koncu umreti naravne smrti, muke, bolečine itd so del fizičnega telesa in ne duše, ki prebiva v njej, skozi bolečino se človek-duša uči, tudi na smrtni postelji.

Doma smo imeli živi primer takšne muke, zdravniki so 3x rekli, da bo umrl, ampak danes že sam hodi in samostojno je in pije.

Življenje je pač takšno kot je odnos do njega.

To kar sem napisal je po eni strani kruto ampak resnično, kdo smo mi da bi si jemali pravico do odvzemanja življenja sebi ali nekomu.

 

lpm

 


Gost

#22

2015-01-11 12:37

Popolnoma podpiram zakon, ki bi dovolil evtanazijo. Če bi bil sam v tej situaciji ali bilo kateri član moje ožje družine, bi se odločil enako. Vsak ima pravico dostojno umret, brez bolečin in trpljenja, ki si ga verjetno pri svoji volji ne bi želel. Nobeden! Upam, da uspe.

Gost

#23

2015-01-11 13:09

Meni ni dal življenja bog , ampak moji starši.In ker starši ne morejo več odločati o mojem življenju oz. smrti , menim , da imam pravico , da se o tem odločim sama , ko bo čas za to.


Gost

#24

2015-01-11 13:10

Ko se človek zave, da mu ni izhoda, ni sposoben več prenašati nadlog in bolečin bolezni, bližnji /v kolikor jih sploh ima/ mu ne morejo ali nočejo pomagati in svojo željo v stanju polne zavesti jasno izrazi ga nihče ne sme ovirati pri izpolnitvi njegove želje

Gost

#25

2015-01-11 15:02

Hudo trpljenje, trajna nemoč, odvzem dostojanstva in trdna želja po končanju lastnega življenja, ko se ne more pričakovati izboljšanje zdravstvenega stanja, mora biti dovoljšnji temelj za sprejem zakonodaje, ki dovoljuje evtanazijo.
Zdravnik v UKCL je pokazal veliko poguma, razumevanja, nesebičnosti in moralne etike.