Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo
Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Komentarji
|
Gost |
#12013-11-18 12:52"Če si bodo vsi podpisniki peticije znižali plačo na minimalno, si jo bom imel tudi jaz" Kako plehek argument. Meni ustreza tudi obrnjena šahovnica: da vsi podpisani sami odločamo o višini svoje plače. |
|
| |
|
Gost |
#22013-11-18 12:52ja saj nas je že večina na minimalcu, ki ne zagotavlja več niti preživetja...sram jih je lahko, da nam s polnimi žepi solijo pamet... |
|
| |
|
Gost |
#32013-11-18 13:04Takoj podpišem! |
|
| |
|
Gost |
#42013-11-18 13:07tudi jaz bom šla v akcijo, da jih zberemo čim več! |
|
| |
To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)
2013-11-18 13:08- Date of removal: 2013-11-18
- Razlog za odstranitev:
|
Ajrad |
#62013-11-18 13:08Kje so sindikati? |
|
| |
|
Gost |
#72013-11-18 13:09Bravo, tako naprej, takoj pofpišem in vspodbudim še mnogo drugih. Iztok |
|
| |
|
Gost |
#82013-11-18 13:11Rok, v pričakovanju obvestila o začetku zbiranja podpisov na upravnih enotah, Vas pozdravljam in se vam iz srca zahvaljujem za vse, kar ste naredili za nas do sedaj. Tanja |
|
| |
![]() Anonymous |
#92013-11-18 13:12GAMAD POKVARJENA. Vso to izkoriščevalsko ekipo je potrebno likcidirati ! nikoli več na bilo kakšno politično ali napredno funkcijo samo težka fizična dela in to najmanj 70 let do upokojitve, to so tudi nji+hobi produkti naj satani vidijo kaj je to življenje reveža ! |
|
| |
|
Gost |
#10 Re:2013-11-18 13:13No, ker od nas dobivajo plačo, jim bomo mi tudi določili plačo kot jim gre. Minimalca in pribitek po uspešnosti. Iztol
|
|
| |
|
Gost |
#112013-11-18 13:14Banda pokvarjena! Nismo mi zafurali državo, ampak oni! Oni naj tudi vračajo dolg! Mi ga ne bomo! |
|
| |
|
Gost |
#122013-11-18 13:16Respect za vložen trud. Ko bo čas za podpisat peticijo na upravni enoti, bo moj podpis tam. lp. |
|
| |
|
Gost |
#132013-11-18 13:17Čakam na sporočilo. |
|
| |
|
ZXY |
#142013-11-18 13:17Podpišem takoj,treba je narediti nekaj konkretnega ,,,,ker drugače ne bo šlo...v 22 letih ni bilo hujše vlade...namerno želijo uničiti malega človeka da bi elita ostala in ne bi imeli problemov z penzionisti in spodnjim slojem... |
|
| |
To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)
2013-11-18 13:19- Date of removal: 2013-11-18
- Razlog za odstranitev: Personal reasons.
|
Gost |
#162013-11-18 13:20Pogojevanje pred podpisom? Ma koga ima za ovce, nas??? Podpišeš, če se strinjaš z ZAPISOM!In on se je.Jao, kako pozorno potem šele bere nove zakone, ki jih dnevno producirajo pravni pripravniki( upam, da ne pravniki, sicer se je za ustrelit v koleno!! ) na vladi??? Take imamo in takih NOČEMO!! |
|
| |
|
Gost |
#172013-11-18 13:20S SPOŠTOVANJEM G. ROK, NIKAKOR SE NE DAJTE!! MI SMO Z VAMI!! ŠE BOLJE BI PA BILO DA BI VSEM, KI SO DO DANES BILI V VODSTVU TE NAŠE KRASNE DEŽELICE, PREPOVEDALI ŠE KADARKOLI KANDIDIRATI NA POLITIČNI RAVNI! NAJ SE POSKUSIJO Z S.P.-ji, IN NAJ SI ZASLUŽIJO ZA PREŽIVETJE SAMI-TAKO KOT MORAMO MI. LP PI |
|
| |
|
Tanja |
#182013-11-18 13:20sramotno!! veliko nas niti (mininalne) plače nima... Fuuuj! dol s takimi ljudmi v vladi! Podpišemo takoj! |
|
| |
|
ZDAJ JE PA DOVOLJ! |
#19 Sramotno obnašanje poslancev koalicije2013-11-18 13:26Hvala in le tako naprej, gospod Gros! Naj poskusijo lopovi vsaj pol leta živeti s tako nizko plačo in bomo videli, kako bodo cvilili. Izžemajo nas, iz žepov kradejo nam, sami pa sploh ne občutijo vseh teh obdavčevanj, saj so njihovi dohodki tako visoki, da so davščine zanje zanemarljive. Plačujemo pa jih VSI MI, mislim na bogat e plače poslancev, in to očitno zato, da v parlamentu afne guncajo in po pravcilu zavrnejo dobesedno vse amandmaje, ki jih predlaga opozicija, očitno najraje in z največjo slastjo prav tiste, ki bi prispevali k pravičnejši ureditvi in vsaj delni zaščiti najšibkejpših, za kar se opozicija trudi. Ste jih videli pred dvema dnevoma, kako so se obnašali, tudi ministri, na zares pomembni seji o davku na nepremičnine in proračunu za 2014? Čim se je oglasil kdo iz opozicije, so se začeli na glas posmehovati, razgrajati, klepetati in demonstrirati, kako jih prav nič ne zanima, kaj ima povedati opozicija - in kako so le oni edini gospodar in vladar v Sloveniji, vsi državljani pa njihovi podložniki in nič več! Takim osebkom je seveda treba TAKOJ znižati plače na minimalca; ko se bodo naučili dostojno obnašati in resno jemati velike težave in stiske svojih manj srečnih sodržavljanov in sodržavljank, pa se lahko začnemo pogovarjati dalje. Srčno upam, da bomo zbrali dovolj in še preveč podpisov in tudi nekaj dosegli z njimi! Le tako naprej, gospod Gros! Lep pozdrav! |
|
| |
|
Gost |
#202013-11-18 13:27Nekoga od poslancev bi bilo potrebno na skrivaj pričakati za vogalom in mu zbiti par zob in zlomiti kakšen ud, ter pustiti jasno sporočilo. Dokler se to ne bo zgodilo se ne bo nič spremenilo. Nasilje ni rešitev, pomaga pa! |
|
| |
|
Gost |
#212013-11-18 13:29Upam, da bomo čimprej lahko na upravnih enotah podpisali ustrezen obrazec in jih zbrali več kot potrebnih 5.000. Sem trenutno brezposelna in z možnostjo tri-mesečnega prejemanja nadomestila. In tudi moja prejšnja plača je bila minimalna, pa sem bila srečna, da sem jo prejemala. Pred njenim prejemanjem sem bila že tudi na zavodu brez nadomestila tri leta. Za vse državljanje in z minimalno, s poslansko in NIČ plače - sta ista štruca kruha im isti liter mleka v isti trgovini po enaki ceni. |
|
| |
|
Gost |
#222013-11-18 13:32Dovolj mi je sprenevedanja poslancev, čimprej pričeti z zbiranjem podpisov na upravnih enotah, močno si želim, da nam uspe. S spoštovanjem Alenka Copič |
|
| |
|
Gost |
#232013-11-18 13:35pravzaprav bi lahko dobili povprećno plačo v RS brez dodatkov pa da vidimo, ker poslanec bi nas takrat podprl |
|
| |
|
Gost |
#242013-11-18 13:37In tudi place v javni upravi bi se morale znizat na primerljive z tistimi v gospodarstvu, ker samo v Sloveniji je najbolj zazeljena sluzba v javni upravi in najbolje placana ! Simona Sirec |
|
| |
|
Gost |
#252013-11-18 13:37tako se dela, popolnoma podpiram, samo ko nas rabijo, se nam prilizujejo...lp |
|
| |
|
Ali želite kaj spremeniti?
Spremembe se ne zgodijo, če molčimo.
Avtor te peticije je vstal in ukrepal. Boste tudi vi storili enako?
Druge peticije, ki bi vas lahko zanimale
Prepoved pokopa domobrancevlce v mestu heroj v Ljubljani
1 160 podpisov
1 160 Podpisi / 30 dni
26 May 2026
NARCIZEM kot kaznivo dejanje - Psihično nasilje mora postati enako prepoznano kot fizično nasilje
802 podpisov
802 Podpisi / 30 dni
17 Jun 2026
STOP NADALJNJI ŠIRITVI TELEKOMUNIKACIJSKE INFRASTRUKTURE IN DODATNIH ANTEN V GRADIŠČAKU
51 podpisov
51 Podpisi / 30 dni
14 Jun 2026
Zahtevamo takojšnje predčasne volitve, zaradi povolilne prevare Stevanovića in Logarja
391 podpisov
46 Podpisi / 30 dni
14 May 2026
ZAHTEVA ZA IZGRADNJO SKUPNIH PROSTOROV ZA PREBIVALCE KRAJEVNE SKUPNOSTI PRESTRANEK
41 podpisov
41 Podpisi / 30 dni
20 Jun 2026
Vsako delo šteje: priznajmo pokojninsko dobo iz študentskega dela tudi za generacijo pred 2015
822 podpisov
40 Podpisi / 30 dni
29 Mar 2026
Peticija za izbris iz registra in prepoved delovanja politicnih strank Svoboda, SD, Levica
93 podpisov
9 Podpisi / 30 dni
13 Dec 2025
Kriminalec naj ne bo politik (peticija za prepoved opravljanja politične funkcije za pravnomočno obsojene politike)
5 622 podpisov
8 Podpisi / 30 dni
21 May 2025
Peticija ohranimo Botanični vrt, ki deluje že vse od leta 1810.
8 001 podpisov
8 Podpisi / 30 dni
24 Apr 2024
Zavzemimo se za NEvračljivost upravičeno prejete/ga DSP in VD
422 podpisov
7 Podpisi / 30 dni
30 Oct 2025
Peticija.online
Nudimo brezplačno gostovanje za spletne peticije. Ustvarite profesionalno spletno peticijo z uporabo naše zmogljive storitve.Naše peticije so dnevno omenjene v medijih, tako da je oblikovanje peticije odličen način da vas opazi javnost in nosilci odločanja.
