Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo
Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Znižanje plač poslancem na minimalno plačo z možnostjo nagrad za uspešno delo. / Komentarji
|
Gost |
#12013-10-18 17:17kok cool !! *=O) |
|
| |
|
Gost |
#22013-10-18 17:48bravo |
|
| |
|
Gost |
#32013-10-18 17:51Res je, le skupaj nam bo uspelo! |
|
| |
|
Fis |
#42013-10-18 17:58Odlično! |
|
| |
|
Gost |
#52013-10-18 18:03Odlično!!! |
|
| |
|
Gost |
#62013-10-18 18:04uspelo bo in pika |
|
| |
|
Gost |
#72013-10-18 18:04Bravo ! |
|
| |
|
Podpisnik peticije |
#82013-10-18 18:45To ni potreba, to je nuja...... |
|
| |
|
Gost |
#92013-10-18 18:55Rok,kot sem že napisala, hvala ti, da se izpostavljaš za nas..seveda si želim, da bi se vendarle začeli zavedati, da podpisniki,narod, mislimo resno in da smo pošteno naveličani takega stanja v državi, kjer ne moreš ne "živet ne crknit"..vseeno pa mislim, da bi se morali ,predvsem mladi, zbudit in te stvari glasno in jasno,pa četudi na ulici povedat, saj najbrž ne želijo živet v taki državi, kjer nimajo nobene prihodnosti... Srečno in hvala ti, Mira |
|
| |
|
Gost |
#102013-10-18 18:56se strinjam in podpiram takšen tekst. Mogoče bi bilo tudi za razmisliti o vezani poslanskih plač na rast BDP v Sloveniji. |
|
| |
|
Gost |
#112013-10-18 18:57popravek besede o vezavi (ne vezani) |
|
| |
|
Gost |
#122013-10-18 18:59Spoštovani Rok! To kar ste sedaj objavili je kar precej zahtevno, kar se tiče sprememb določb.To ni razumljivo vsakemu navadnemu državljanu, ki je podpisal to peticijo.Zanima me, če je že kje v naši preljubi Evropi tak sistem? Ali bi bilo v Slo. možno iti po poti Islandije, jaz mislim,da NE, ker imamo v naši državi preveč lakomnih ljudi, ki jim gre samo za polnitev svojega mošjnička.Mislim, da tukaj ne bo uspeha! |
|
| |
|
Gost |
#132013-10-18 19:00Seveda ignorirajo podpise, kaj pa drugega. Saj z našo plačo 500 eur niso sposobni preživeti. Znajo dvigati davke, prispevke in se zgovarjati kako je to v EU, če že vse jemljemo po EU, zakaj nimamo takih plač kot v EU? Zakaj jih imajo samo oni? Si jih zaslužijo? S čim pa? Kaj pa delajo dobrega za nas državljane? Kdo ima odgovor? |
|
| |
|
Gost |
#142013-10-18 19:07Kaj pa vlada in ministri, pa državni sekretarji. Predlam dopolnitev s členom: Funkcionarji v JS ne morejo imeti višje plače kot poslanec. |
|
| |
|
Gost |
#152013-10-18 19:21Rok vsaka čast!!! Vlasta |
|
| |
|
Gost |
#162013-10-18 19:22Predlog. v 26.členu naj svet ljudstva z 2/3 večino določi znesek nagrade za uspešno delo. Mislim da je to dodatna varovalka proti možnim koruptivnim nagnjenjem znotraj sveta ljudstva. |
|
| |
|
Gost |
#172013-10-18 19:35Odlično! Bravo! |
|
| |
|
Gost |
#182013-10-18 20:02Svet ljudstva je zelo koristen dejavnik in bi le ta lahko v bližnji prihodnosti skupaj z ustavnim sodiščem ustanovil komisijo za sprejem poslancev, predsednika države, predsednika vlade in na podlagi senata ustavnega sodišča tudi ustavnega sodnika... |
|
| |
|
Gost |
#192013-10-18 20:26Povsem se strinjam! Če tole pride v veljavo smo zmagali. Namreč tedaj bo ljudstvo odločalo o tem kako vodilni delajo. Zaenkrat, kakor vidim v medijih si to zasluži le Erjavec. Stoji za svojimi člani - upokojenci in prav je tako. Še ostali naj mu sledijo. Če se da in se zadeva spelje naprej želim biti v komisiji! V zameno ne želim nič!!! Le da se dela za nas male ljudi. Ce mi bo to dano bom najbolj bogat. |
|
| |
|
Gost |
#202013-10-18 20:43podpiram zgoraj napisano |
|
| |
|
cotman |
#212013-10-18 20:46Nikakor ni prav, da vlada( in poslanci) delajo samo na prihodkovni strani proračuna. Poseg v njihove plače je poleg finančnega deleža tudi psiholške narave, kar je morda še več vredno. Boriti se bo treba tudi za ukinitev privilegijev, ki jih naši "izbranci ljudstva" veselo koristijo- stroški bivanja v Lj ( stanovanja, kilometrine), računalniki, telefoni, ne nazadnje tudi t.i.svetovalci. Boj bo težak in nekje je treba začeti . |
|
| |
|
Gost |
#222013-10-18 20:53Treba jim je znižati plače saj se delajo norce iz cele Slovenije prej ,ko bo sprejeto tem bolj bo za nižji sloj ljudstva. |
|
| |
|
Neznani zombie |
#232013-10-18 21:11Dober predlog. Naj se poslanci raje borijo proti tajkunom in njih naj ožemajo in ne navadne ljudi, upokojence ter delavce. Prva zadeva in rešitev je dobesedna zaplenitev vsega premoženja tajkunom, njihovim družinam in prijateljem. Kot drugo naj se pobere denar iz davčnih oaz in tretje naj davčni urad že enkrat kaznuje davkoplačevalce, ki ne izpolnjujejo svojih obveznosti (od prelepih manekenk in misic do premožnih direktorjev in managerjev). Naj se napolne zdravstvena in pokojninska blagajna in odprejo nova delovna mesta in je Slovenija rešena vsakrkšne krize. In še to. Tisti, ki so odgovorni za to krizo, naj tudi zanjo odgovarjajo. Kdor je podpisal vsa ta nepovratna posojila, naj odgovarja odškodninsko in kazensko. Poln kufer jih imamo. aja pa še to. V Sloveniji ne rabimo deset bank. Naj bodo dve in te uspešne. Ne pa deset in davkoplačevalci naj jih vedno iz brezna vlečejo ven. Malo morgen. LP |
|
| |
|
Gost |
#242013-10-18 21:36Ideja je odlična,ampak sem skeptik če bo to sprejeto. |
|
| |
|
Gost |
#252013-10-18 21:53Odlično! Čestitam in lepo bi bilo, da se kaj takega ali podobnega zares uresniči...naj še politiki vidijo, kako je živeti z minimalcem pod njihovimi sprejetimi zakoni |
|
| |
|
Ali želite kaj spremeniti?
Spremembe se ne zgodijo, če molčimo.
Avtor te peticije je vstal in ukrepal. Boste tudi vi storili enako?
Druge peticije, ki bi vas lahko zanimale
Prepoved pokopa domobrancevlce v mestu heroj v Ljubljani
1 160 podpisov
1 160 Podpisi / 30 dni
26 May 2026
NARCIZEM kot kaznivo dejanje - Psihično nasilje mora postati enako prepoznano kot fizično nasilje
802 podpisov
802 Podpisi / 30 dni
17 Jun 2026
STOP NADALJNJI ŠIRITVI TELEKOMUNIKACIJSKE INFRASTRUKTURE IN DODATNIH ANTEN V GRADIŠČAKU
51 podpisov
51 Podpisi / 30 dni
14 Jun 2026
Zahtevamo takojšnje predčasne volitve, zaradi povolilne prevare Stevanovića in Logarja
391 podpisov
46 Podpisi / 30 dni
14 May 2026
ZAHTEVA ZA IZGRADNJO SKUPNIH PROSTOROV ZA PREBIVALCE KRAJEVNE SKUPNOSTI PRESTRANEK
41 podpisov
41 Podpisi / 30 dni
20 Jun 2026
Vsako delo šteje: priznajmo pokojninsko dobo iz študentskega dela tudi za generacijo pred 2015
822 podpisov
40 Podpisi / 30 dni
29 Mar 2026
Peticija za izbris iz registra in prepoved delovanja politicnih strank Svoboda, SD, Levica
93 podpisov
9 Podpisi / 30 dni
13 Dec 2025
Kriminalec naj ne bo politik (peticija za prepoved opravljanja politične funkcije za pravnomočno obsojene politike)
5 622 podpisov
8 Podpisi / 30 dni
21 May 2025
Peticija ohranimo Botanični vrt, ki deluje že vse od leta 1810.
8 001 podpisov
8 Podpisi / 30 dni
24 Apr 2024
Zavzemimo se za NEvračljivost upravičeno prejete/ga DSP in VD
422 podpisov
7 Podpisi / 30 dni
30 Oct 2025
Peticija.online
Nudimo brezplačno gostovanje za spletne peticije. Ustvarite profesionalno spletno peticijo z uporabo naše zmogljive storitve.Naše peticije so dnevno omenjene v medijih, tako da je oblikovanje peticije odličen način da vas opazi javnost in nosilci odločanja.