Koroski plebiscit

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Koroski plebiscit.


Gost

#26

2014-06-12 07:41

Mene zanima kolko podpisov se rabi?
Korošec

#27

2014-06-12 11:15

Slovenec sem, Slovenec bom! Nikoli pod Avstrijo!

Gost

#28 Re:

2014-06-12 15:26

#22: -

Dej ne blebetaj. Občina Ravne je bila ves čas Jugoslavije Milana krava, ker je bil tukaj eden najvišjih standardov v takratni državi. Vse kat imamo smo ustvarili sami, s svojim gospodarstvom, država nam je bore malo...nič dala. Še danes je tako. Občina Ravne in Mežica imata dovolj dobro gospodarstvo, največje v regiji, kjer se ustvari največ oz imajo družbe najvišje dohodke. Ravne imajo najvišje povprečje plač v regiji, višje kot v Celju, Mariboru, Velenju... Mežiška dolina (predvsem občine Mežica in Ravne) ne zajeda državnega proračuna, dovolj vplačuje vanj, drugi konci Slovenije pa na ta račun živijo.

Avstriji je vedno bilo v interesu združitev Koroške!


Gost

#29 Re:

2014-06-12 15:33

#19: sramota -

Mi smo se borili proti VSEM političnim elitam, na oblast pa je spet prišla ista družba. S temi "spontanimi protesti" je bil največji nateg v Sloveniji,... S temi zaigranimi protesti si je damo nekdo utiral pot na oblast. Hvala lepa. Mene ne vidite več protestirat.

Danes živimo v Evropi...in ravno tako sem doma v Avstriji, kot Španiji, kot Sloveniji.

Država Slovenija nam nič ne da, vse ostale regije so že davno dobile npr.hitro/avtocesto, mi pa smo edina regija ostala brez. Ceste imamo najslabše v Sloveniji, državnih investicij je pri nas najmanj... Zakaj bi torej izbira bila težka... V Avstriji smo že živeli cca 90 let nazaj. In tam bi morali tudi ostati.


Gost

#30

2014-06-15 06:35

ja itak gremo v avstrijo-pod avstrijo...takrat sej neki bo drugače nas bojo zradirali do konca...

Gost

#31

2014-06-15 06:36

če nas naši nočejo...nas bojo pa avstrijci hotli

Gost

#32

2014-06-15 06:53

Čudim se Korošcem, niti 1x z zaporo ceste ne pokažejo da je čas da mislijo resno in da je skrajni čas da se jim prisluhne. Vem pa kaj o hitri cesti razmišlja starejše prebivalstvo, ki jim mladi nič ne pomenijo.

Gost

#33

2014-06-15 15:30

- Koroška je postala "geto" Slkovenije...! Še tisto kar smo gradili 60 let so nam vzeli...Razdelili so pokrajino na majhne občine, katerih vodstva niso sposobna zagotoviti občanom osnovnih pogojev za življenje; kateri od županov je nazadnje odprl kakšen obrat-tovarno in nova delovna mesta...? Znajo samo porabljati sredstva - ne pa jih tudi ustvarjati...Hitra cesta bi morala biti zgrajena že do 2008 leta (sklep neke vlade) - kateri se ne izvaja...! Kdo je odgovoren za to...???

Gost

#34 Re: Re:

2014-07-01 09:51

#11: - Re:

Ne da bom nesramen, sam sem korošec, ampak tistih ki se ne strinjoajo s tabo ni treba kar poslat v tujo državo!


Gost

#35

2014-07-02 09:47

Zaradi prenizke invalidske pokojnine si ne morem privoščiti bilo kakšnih solidarnosti in sosponzorstva

Gost

#36

2014-09-25 10:56

Moja stara mama je v času plebiscita pribežala iz Avstrije...tu pa je životarila,se komaj prebijala...sedaj pa nam določeni občinski lobiji želijo z abnormalnimi,600x višjimi davki nad SLO povprečjem pobrati vso zemljo( imenovano obrtna cona),da jo sami in njihovi poceni kupijo in potem drago prodajo...SRAMOTA...ljubim Slovenijo in Slovence,politika pa je do skrajno pokvarjena,nepravična...bananarepublika !!!

Gost

#37 Plebiscit

2014-11-23 14:26

Iscem sobo ali posteljo na Koroskem. Rad bi sodeloval pri PLEBISCITU.


Gost

#39 Velenjčan

2014-11-24 17:12

Kakšne idiotizme pišete tu nekateri, pa saj ne morem verjet.

Ljubljana to, Ljubljana ono... A so v Slovenskem parlamentu mogoče sami Ljubljančani? Al je sploh kakšen Ljubljančan? V glavnem so sami "regionalci", tudi Korošcev ne manjka. In sami si jih volite tja.

A vam župane nastavljajo iz Ljubljane? Al si jih sami volite?

Če ste pa voli pa volite bedake, vam pa za to ni Ljubljana kriva. Vam župan davke potroši na fikusih namesto na cestah? Kdo vam brani njega malo za kravateljc? Vas vaši Koroški poslanci ne zastopajo dobro v Državnem zboru? Kdo vam brani, da njih malo ne preluftate?

Sprijaznite se, ko smo dobili svojo državo, ni bilo več Jugoslovanskega trga ni nihče več rabil izdelkov naše težke industrije in Maribor, Koroška, Celje, tudi moje Velenje, so začeli propadati. Zakaj pa Avstrijci zdaj ne kupujejo na veliko vaše industrijske robe? Zakaj ne kupujejo Mariborske? Zakaj ne Velejnskega lignita?

Ampak, za to je "Ljubljana" kriva? Al smo krivi sami, ker se nismo prilagodili razmeram na trgu in raje jamrali v Ljubljano naj pošilja denar za naše propadle železarne, tovarne, rudnike, ki so delali samo izgubo?

In če greste v Avstrijo, kaj bo potem? Dunaj vas bo kar obmetaval z denarjem, ne? Tako kot kar obmetava Celovec in za vas bo tako lepo skrbel, kot Heimatdinst skrbi za njihove Slovence, jel da? Sram vas naj bo!

Samo izdajalski bebci in avstrijski provokatorji se lahko zavzemajo za "odcepljanje Koroške".


Gost

#40

2015-10-10 20:10

Zato ker je kratka obrazložitev peticije popolnoma pravilna. Že dolgo Slovenci (ne državljani Slovenije) nimamo več svoje države. Le ta je ugrabljena s strani mafijsko-gospodarsko-političnih lobijev, in še kakšnih..dejansko gre za genocid nad avtohtonim prebivalstvom Slovenije, to je Slovencev, zato menim da ima vsaka pokrajina ali če hočete najmanjša vas pravico, do odcepitve od te genocidne politike ki se vodi v Ljubljani. Morda bi to Slovenski narod preipeljalo do tega da spregleda in stvari končno vzame v svoje, poštene, delovne roke.
Srečno


Gost

#41

2015-12-09 13:20

To je moja skrita želja 64letnika že od rane mladosti

Gost

#42 Re: Velenjčan

2015-12-09 13:40

#39: - Velenjčan 

 Kdo je kriv za takšno stanje, ni potrebno biti preveč pameten, dovolj je, če znaš štet do pet, kot naprimer ti in poslanci, katere si naštel. Bi še kaj pripisal, pa bi verjetno bilo preveč za tvoj razum.

anti-LJ

#43 Re: Velenjčan

2016-01-09 17:35

#39: - Velenjčan 

 V parlamentu večina sedijo Ljubljančani ja! Si pozabil kakšen volilni sistem imamo mi. V parlamet pride tisti priden strankarski kužek, ne pa tisti, ki dobi največ glasov! In tukaj ni problem parlament - pač pa službe, ki zakone, predloge in vso gradivo za v parlament pišejo. Po vseh teh vladnih uradih so zaposleni večinoma smai Ljubljančani!

Koroška

#44 Koroška - avtonomna pokrajina v Sloveniji, neodvisna od državne uprave v LJ

2016-01-09 17:37

Nekdo zgoraj je omenjal, kaj nam bo pa Avstrija dala...

 

No, naj povem, da nam je vlada na Duanju pred 150-leti dala železnico (skozi Dravsko in Mežiško dolino). Železnica 150-let nazaj je isto, kar je danes avtocesta!

Kaj pa je Ljubljana kdajkoli investirala na Koroško?!

 

Toliko o Dunaju in Ljubljani!


Gost

#45

2016-05-06 10:47

Naj se v Ljubljani zavedo, da so tam zaradi vas in ne obratno.
Živela Zvezna republika Koroška ;)


Pozdrav iz Spodnje Štajerske

Gost

#46

2016-06-10 04:59

Enostavno - KER JE RES!!!

Gost

#47

2016-06-10 05:19

Splovenci, sploh pa tisti "osrednji", sploh ne vedo da obstojamo.
Kajtimar

#48 Re:

2017-01-14 17:01

#27: Korošec -  

 Točno to. Avstrici niso nč drugega kot nemško zapakirani Slovenci. Nj secesionisti spokajo v jodlarijo in puste te lepe kraje bolj prazne.