Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Poziv vsem strankam in skupinam vstajnikov / Komentarji

Cico
Gost

#76

2013-09-19 05:30

Absolutno sem ZA, sam ne vem kako bo to kaj pomagalo saj ne verjamem nobenemu več.....sistem je pokvarjen že na lokalni ravni kaj še le na državni ravni....!! Cigole D.

 


Gost

#77

2013-09-19 05:30

za, znižanje plač se mi zdi dobro, ker bodo delali tisti ki želijo nekaj narediti, in ne samo sedet tam zaradi plače. hkrati pa je to nek način motivacije, če dvignejo minimalno plačo, dvignejo tudi svojo. lahko dobijo pe poslanski popust v šparu, vsak ponedeljek 10 %.

Gost

#78

2013-09-19 05:31

Za argumentacijo. Zadeve so šle predaleč. Skrajni čas je, da poslanci občutijo v kaj so nas pripeljali.

Gost

#79

2013-09-19 05:31

ZA Naj probajo na lastni koži kako se da živeti z minimalcem in kaj si lahko privoščiš,prišparaš in kaj lahko otroku nudiš. SRAMOTA

Gost

#80

2013-09-19 05:31

DRŽAVO SO SPRAVILI V BREZUPEN POLOŽAJ, ZATO JIH JE TREBA TRAJNO UKINIT, SAMO ZNIŽANJE NA MINIMALCA NEBO ZADOSTI, SAJ SO SKORUMPIRANI IN ČISTE VESTI KRADEJO VSEPOVSOD. TRAJNO JIH JE TREBA UKINIT, DOSMRTNA PREPOVED KAKRŠNEGAKOLI POLITIČNEGA DELOVANJA,

NIKO

Gost

#81

2013-09-19 05:32

jaz sem za znižanje. Bilo pa bi vredno znižat števlo poslancev. Imam pa en pomislek mislim, da bi poslanci lažje živeli z minimalno plačo nekaj mesecev (saj pol bi itak vse spremenili, da bi spet prišli na obstoječo plačo), kot pa mi normalni, ker oni so si nakradli in nakopičli rezerv o katerijh mi samo sanjamo (vikendi na morju, v hribih, jahte avti) zato to nebi bila realna slika kako preživeti 4.člansko familijo z minimalno plačo ko so ti že vse zaloge pošle nad glavo je stara streha, stara okna, star avto itd,

Gost

#82

2013-09-19 05:34

ZAAAA, naj si dajo minimalno plačo, še te si ne zaslužijo, potem bomo pa videli, katere davke bodo še višali oz. uvedli....

Gost

#83

2013-09-19 05:36

Podpiram peticijo,ni dileme..

Gost

#84

2013-09-19 05:37

Odlicno, rabimo pa viranta da ovrednoti uspesnost dela polotikov:D

Gost

#85

2013-09-19 05:38

Apsolutno sem ZA! Imela pa bi še predlog, da bi se tudi število poslancev zmanjšalo, ker mislim, da jih je vsaj 30% preveč.

Gost

#86

2013-09-19 05:39

ZA - kajti, šele v primeru, da izkusijo bedo revščine, bodo lahko delovali v pravi smeri in se borili za pravo stvar!!!

Gost

#87

2013-09-19 05:41

ZA. Oni sami določijo s kolikšnim zneskom se da (mora) preživeti mesec. Naj to dokažejo z lastnim zgledom. Oziroma, jih nagraditi po učinku, ko se bo v državi pokazal premik na bolje se jim lahko potem doda kakšen procent. Pa ne kar vsem, ampak tako kot v gospodarstvu. Samo tistim, ki so za napredek zaslužni. Še prej pa seveda pobrat sumljivo pridobljeno premoženje, amen. Marina Klemenčič

Gost

#88

2013-09-19 05:42

Pozdravljeni
Sem delavec v komerciali in ze dvajset let je moj dohodek odvisen izkljucno od prometa,ki ga ustvarim.Bila so leta ko sem lahko dobro zasluzil,ker se je Sloveniji zaradi dobre politike,dobro godilo.Sedaj pa ob enormnih naporih spraskam komaj za minimalec.Mislim da nas je zgresena politika ( delo poslancev ) pripeljalo na rob Balkana.Pravilno bi bilo da za svoje slabo delo dobijo temu primerno placilo , minimalec.Pa se ta je za mlatenje prazne slame vprasljiv.
Lp

Gost

#89 Minimalc

2013-09-19 05:43

Seveda sem ZA vendar ne vem zakaj vam moram to dvakrat govorit, upam da ne boste še vi ostali samo pri besedah...Poslanci naj ostanejo na minimalcu dokler se standart spet ne bo začel dvigovati, po tem času pa naj se sorazmerno povišuje le zaslužnim..Igor Šimnovec.

Bruna

#90

2013-09-19 05:46

Pravi vodja s svojim zgledom pelje narod naprej. Varčevati pri sebi, ne jemati zasluženo drugim, to so nas učili vse življenje, kaj so se naučili naši vodje: KRASTI in ŠE, ŠE, ŠE do onemoglosti.

Gost

#91

2013-09-19 05:48

Mislim, da nas je v Sloveniji čedalje več, ki se bližamo pragu revščine, politične stranke pa še vedno zapravljajo NAŠ denar in jemljejo samo NAM! Na ta način se gospodarstvo po mojem mnenju nikoli ne bo dvignilo iz dna, saj ljudje nimamo več kaj zapravljati, saj si niti osnovnih stvari ne moremo več privoščiti brez razmisleka. In dokler bodo naši parlamentarci spali za svojimi mizami in se ukvarjali z bedarijami, si ne zaslužijo več kot minimalca, saj vsak Slovenski državljan dela več kot 8 ur dnevno, več kot 40 ur tedensko, psihično in fizično smo utrujeni, naše družine pa od nas nimajo nobene koristi več! Naj si tudi ti ljudje, ki pišejo in sestavljajo našo usodo skusijo kako je živeti na pragu revščine, ko ti vsako minuto v službi mahajo s knjigo, v državi pa vsak dan obljubljajo nove reze, noa zviševanja davkov, stroškov,....

Gost

#92

2013-09-19 05:49

ZA..

Gost

#93

2013-09-19 05:52

ZA!

Gost

#94

2013-09-19 05:54

podpiram petricijo in avtorja te peticije v borbi zmanjšanje plače nesposobnež, ki ne znajo voditi države in skrbijo samo za svoje riti in dobrobit svojih soropdnikov in znancev

Gost

#95

2013-09-19 05:56

Z znižanjem plač na minimalen znesek bi se vsaj naredila selekcija in bi dobili ljudi, ki res želijo nekaj narediti za državljane in ne da vstopajo v politiko z namenom lastnega bogatenja.

Gost

#96

2013-09-19 05:56

ZA! Sploh ni debate ...

Gost

#97

2013-09-19 05:56

Preden vzamejo nam upokojencem še to revščino, ki smo jo prigarali s poštenim delom, naj gredo sami na minimalne plače. Če tega niso sposobni, potem niso sposobni voditi države, če je že treba varčevati tudi s tovrstnim odpovedovanjem. Vsekakor sem za znižanje plač parlamentarcev na minimum. Naj poskusijo, kako se preživi s 500 ali še manj EURI.


Gost

#98

2013-09-19 05:56

za, naj probajo živet s to revščino da vidijo kak je to, ko včasih tud za jest nimaš...

Gost

#99

2013-09-19 05:56

Absulutno ZA!
Glede na to, da menijo, da je z minimalnimi plačami in bornimi pokojninami moč preživeti. Baje dostojno.
Ali pa še bolje parlament se naj razpusti, saj ne opravlja svojih nalog- služiti ljudstu. Naj ostane le državni zbor, ki bo zagotavljal voljo ljudstava.

Gost

#100

2013-09-19 05:56

Za. Definitivno.
Ker oni imajo prepolne riti vseg, že tako imajo v parlamentu (pre)-nizke cene za "malico" (kosilo), drugi ljudje pa nimajo za kg kruha.