Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Poziv vsem strankam in skupinam vstajnikov / Komentarji


Gost

#201

2013-09-19 08:57

Za!!!

Gost

#202

2013-09-19 08:58

za

Gost

#203

2013-09-19 08:58

G. Gros, če bodo proti, bodo s tem nekaterim vse povedali, kajti, če je Slovenija res v takšni krizi, ki jo prikazujejo, potem je prav, da se, ne samo mala raja, ampak v večini tudi velika raja odpovejo, ugodnostim, dokler, bo pač potrebno. Če pa to ne bodo storili, potem vemo, kako in kaj.
Seveda sem ZA.

Simona Lozinšek


Gost

#204

2013-09-19 08:59

za znižanje plače na minimalca

Gost

#205

2013-09-19 08:59

absalutno za !!!

Gost

#206

2013-09-19 09:05

Pozdravljen! Se strinjam, da tudi parlamentarci in vsi, ki so na vlada, da si znižajo plačo na minimalo. Vendar je tukaj bolj pomembno to, da zakon ni napisan, da si znižajo plačo ampak, da si jo lahko zvišajo. Citiral pa bom Ivan-a Cankar-ja: hlapec bo ostal vedno hlapec. Mi smo hlapci slovenskim politikom, slovenski politiki so hapci evropskim politikom.

Gost

#207

2013-09-19 09:08

ZA

Gost

#208

2013-09-19 09:14

ZA    Takšno norčevanje poslancev iz nas,državljanov,zato si ne zaslužijo niti minimalca.Kako jim ni jasno, da morajo biti ponarejevalci in lopovi v zaporu, ne pa , da sedijo v poslanskih klopeh in odločajo o usodi države in državljanov.
Tudi zato sem , da se jim zniža plača na minimum.
Brane Šmit


Gost

#209

2013-09-19 09:14

seveda ZA mislim da bi bilo najbolje da se postavijo v našo kožo dobivajo enake plače z rastjo gospodarstva pa naj jim dohodek linearno z rastjo raste tudi njim ker so oni tisti ki krojijo usodo nam in njim če bodo dobri gospodarji ok če ne naj bodo še naprej skupina nesposobnih imbecilov ki znajo samo eno krasti lp Milan
Ladislav Troha

#210

2013-09-19 09:15

Spoštovani gospod Gros, se vam ne zdi, da znižanje plač poslankam in poslancem ne bo pravi nič vplivalo na sestavo parlamenta in ne bo prav nič pripomoglo k zvišanju ravni strokovnosti, etike in ugleda parlamenta.

Privarčevana sredstva bodo pa romala v druge, morda celo v privatne žepe.

Po mojem trdnem prepričanju bi se bilo treba urejanja stvari lotiti na drugem koncu. Naprimer na tem, da bi se vprašali kakšna so sita v strankah, da pridejo na listo ljudje s vprašljivimi strokovnimi, etičnimi in moralnimi lastnostmi. Kako sploh določajo stranke seznam kandidatk in kandidatov, ki potem pristanejo na listi za volitve.

Z znižanjem plač na minimalno plačo, bo ta nivo še bolj padel in potem lahko pričakujemo v DZ pravo štalo.

Delo poslanca bi moralo biti visoko strokovno, etično in moralno in tudi dobro plačano ampak vse to bi moralo biti pogojeno z osebno tudi materialno odgovornostjo in možnostjo predčasnega odpoklica poslanca.

Morda bi bil boljši predlog zmanjšanje poslanskih mest, še prej uvedbo do 7 pokrajin in iz tega izpeljavo poslanskih sedežev.

V strankah bi morala veljati stroga merila in kriteriji, kdo sploh lahko kandidira in notranja poštena in transparentna selekcija, da bi prišli na liste najboljši kadri.

Drugačno politiko si jaz predstavljam na tak način:

http://www.gibanje-ops.com/dejavnosti-gibanja-ops/drugacna-politika

Gost

#211

2013-09-19 09:15

Sem ZA, ker glede na delo ki ga opravljajo niti približno ne morejo utemeljit, zakaj naj ostanejo na parlamentarnih in zaščitenih plačah...

Gost

#212

2013-09-19 09:26

ZA !!!!!

Gost

#213

2013-09-19 09:26

Za svoje delo naj prejmejo primerno plačilo.Njihovo delo pa je skrajno neresno,povsem neučinkovito.Zato lahko državljani,kot njihovi nadrejeni,saj smo jih izvoli na volitvah,tudi odločamo o njihovem dohodku.Vendar moramo vse neuspehe te vlade prepisati tudi vsem prejšnjim vladam,predvsem pa tisti vladi,ki je dovolila tajkunske prevzeme.Zato bi bilo povsem pravično,da vse,tudi prejšnje vlade ves nastali dolg poplačajo IZ SVOJEGA ŽEPA,ČE DRUGAČE NE PA JIM ZAPLENITI VES PREMOŽENJE ,kakor tudi premoženje njihovim sorodnikom.

Gost

#214

2013-09-19 09:33

Pozdravljen Rok in Ostali! Dejstvo, ki ga navajaš (ker se zadnje dneve vrstijo taki in drugačni napadi ter poskusi diskreditacije...) je po mojem mnenju jasen pokazatlelj tega, da so v SLO v igri razne interesne skupine, ki delajo v lastno korist, torej po diktatu nekoga iz ozadja. Ozadja so vseh barv in smeri, da ne bo pomote. Pošteno in demokratično vodenje države je zgolj floskula, ki v praksi nima več nobene teže, ker se iz dneva v dan kaže vse večja impotentnost političnih/vladnih struktur. Ker ljudje ne opravljajo svojega dela, jim ne bi zmanjšal samo plače, temveč bi jih razpustil, poslal domov. Mislim, da je vredno POSKUŠATI in se BORITI, IN ZATO TO AKCIJO PODPIRAM. Vem pa, da je zadeva zelo PREPLETENA tako, da pogosto več ne veš zares kdo je kdo. Plače parlamentarcev bi bilo potrebno znižati trajno, uvesti možnost odpoklica in osebne materialne odgovornosti za neumne/škodljive odločitve. Le v tem primeru bi se politika in zakonodaja spremenili do te mere, da bi koristile državljanom in naredile to državo prijazno ljudem. NAROD PA SI SODBO NEDVOMNO PIŠE SAM!( z aktivnim državljanstvom te vrste ali pa s klečeplaznim, ovaduškim...služabništvom)-odločitev je še vedno osebna! Pozdrav, Borut

Gost

#215

2013-09-19 09:43

Še minimalna plača je preveč za njihovo delo , škodo in sramoto, ki so jo nam povzročili !

Gost

#216

2013-09-19 09:43

Saj bi že bil čas da gredo na minimalno plačo, bodo vsaj videli, kako je preživeti s tem denarjem. Naj vedo v kaj se bodo spustili, ne pa zaradi denarja - plače poslanca.Plača naj bo minimalna kot zahteva država od nas navadnih državljanov. Prvo naj reze naredijo pri sebi in naj sebi znižajo plačo, pa da jih pol vidimo, kdo še bo hotel biti poslanec.Naj v naprej vedo kakšna bo njihova plača, se pravi MINIMALNA.
Pa lep pozdrav!

Gost

#217

2013-09-19 09:45

Normalno bi bilo,da vsak ukrep,ki ga prejmejo preizkusijo najprej na sebi,da bodo potem vedeli kako je prav.

Gost

#218

2013-09-19 09:51

Odločno ZA! Palčki zeleni!

Gost

#219

2013-09-19 09:55

ZA.
Naj probajo kako je živeti na minimalcu, ko je treba preden greš v trgovino pogledati v žep, narediti celo študijo, kje je kaj cenejše, organizirati prevoz da je čim manj vožnje itd.

Gost

#220

2013-09-19 09:57

Dovolj je tega klevetanja in kraje na naš račun. Zadosti jih imamo.

Gost

#221

2013-09-19 10:05

zaposlite me v tej smeri in razseritvi podpisov se po posavju !

Gost

#222

2013-09-19 10:18

Za.. razlogi so 0čitnii
Gost

#223

2013-09-19 10:29

ZA! Ker želimo prihodnost v kateri ne bodo lopovi vodili države! Državo naj vodi ljudstvo!

Gost

#224

2013-09-19 10:41

sem za znižanje plač vseh,ki so kakorkoli povezani s politiko. Ker če nekateri v družbi v kateri živimo nimajo niti za hrano,potem si ti prfektni bleferji in lažnivci tudi ne zaslužijo večje plače, kot je minimalna.
Če je vojna je vojna za vse.
PS S mirnimi demonstracijami še nikoli v zgodovini niso nič spremenili za boljše "navadnega"človeka.


Gost

#225

2013-09-19 10:42

Nujno ZA! Naj enkrat v življenju spoznajo kako se živi iz rok v usta!!!!