Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Poziv vsem strankam in skupinam vstajnikov / Komentarji


Gost

#226

2013-09-19 10:44

Za

Gost

#227

2013-09-19 10:47

ZA. Naj začnejo varčevati pri sebi, tako bodo privarčevali več kot z vedno večjim ožemanjem tistih, ki že tako ali tako nimajo dovolj za spodobno življenje.

Gost

#228

2013-09-19 10:58

Naj bo recerija za vse tudi poslance

Gost

#229

2013-09-19 11:16

ZA!
Vsi smo več ali manj plačani po učinku, nekateri neposredno drugi posredno. Tudi če imate fiksno plačo in firmi ne gre, gre firma v stečaj vi pa na cesto. Samo naši politiki, tajniki in ostala koritniška banda, imajo zagarantirane visoke prejemke, dodatke in nagrade za svoje nedelo. Če bi bili plačani po učinku, si še minimalca ne zaslužijo. Čas je, da se v naši državi nekaj naredi, ne samo varčuje na hrbtih davkoplačevalcev, penzionistov in študentov. Potrebujemo razvojno strategijo, kaznovanje in odvzem nezakonito pridobljenega premoženja. Le vkup, uboga gmajna!

Gost

#230

2013-09-19 11:19

seveda sem za in še kaj hujšega se jim naj zgodi, še minimalca si ne zaslužijo kar tam počnejo so nam samo za strošek...kolikokrat pokažejo da remlejo in smrčijo za svojim stolom....kaj je to kakšna odgovornost????mislim da jih je preveč tam notri..je treba malo zmanjšat....

Gost

#231

2013-09-19 11:30

SEM"ZA".SEM UPOKOJENEC Z MAJHNO PENZIJO.Vlada,katera koli,zna samo jemati najnižjim slojem.Na sebe pa sploh ne pomislijo.Nam upokojencem bi vzeli čimveč,sebi pa še dvigujejo prihodke,ker je pač to v celi evropi.Bog ne daj,da bi bila naša vlada in poslanci manj plačani kakor v Evropi.Pa še take abonitete imajo(zelo poceni hrana,kava in še in še...).Mi smo delali 40 let za svojo "penzijo" in sedaj nam jo pa še jemljejo.Lepo bi bilo,če bi vlada in poslanci prispevali k varčevanju.Mislim,da je ena novejša pravljica.

Gost

#232

2013-09-19 11:30

Ker sem podpisal peticijo sem seveda ZA znižanje plač poslancem. Gospoda režejo in sekajo povsod razen pri sebi. Znižanje,ki so si ga privoščili,je samo pesek v oči. Po drugi strani pa so povečali znesek ki ga dobijo stranke vsak mesec.
Z akcijami, ki bodo obračunale s korupcijo, klientelizmom in nipotizmom je potrebno nadaljevati. Vsako, ampak res vsako napako polititičnig strank moramo spraviti v javnost. Samo ozaveščena javnost je lahko tudi kritična. Prav tako moramo čimprej zahtevati spremembo zakonodaje, ki bo omogočila odpoklic poslancev, ministrov, direktorjev državnih uradov, županov ipd. V posmeh pravni državi v parlamentu sedijo ljudje ki so goljufi in ponarejevalci.

Gost

#233

2013-09-19 11:34

Spoštovan gospod Rok.
Sem ZA znižanje plač poslancem, saj kot prvo za njihovo delo menim, da je plača katero prejemajo daleč previsoka za njih, glede na vrsto dela če bi jih primerjala tudi z VSEMI ostalimi možnimi deli. To bi prav tako bil način, da še hitreje, torej skoraj bliskovito skočimo iz krize ven, in omejimo te lačne gobce, ki kot vampirji pijejo kri, tako nam sesajo naš mir in življenja z samimi obveznostmi, pravic pa nikjer. Menim, da so dovolj uživali na naš račun, saj to je zgleda postalo prav luksuzno in "in" delovno mesto. Jaz pa ima še eno sporočilo za njih in sicer: Nič vam ne dam! Bolj jasno kot tako, mislim, da ne more bit in naj najdejo kakšno teorijo krivičnosti ali kakorkoli tukaj v tej izjavi. In če jo najdejo, naj njihovo delo spremeni naziv iz poslancev v čarovnike seveda z nižjo plačo brez nobenih cincanj lepo prosim.
Lep pozdrav vsem pa lepše dneve vam želim.

Gost

#234

2013-09-19 11:38

Preprosto si s svojim nedelom in koruptivnim vedenjem, ki je uničilo to državo plače niti ne zaslužijo ti lopovski lobisti. Namreč, če je delavec (po delovni zakonodaji)tudi materialno odgovoren za svoje rezultate dela, bi bilo potrebno vsem dosedanjim sklicom parlamenta pobrati sleherno sled njihovega premoženja, njih pa kazensko obravnavati pred "delavskimi narodnimi" sodišči. Najtežjim primerom lopovščine pa natakniti namesto kravat vrv okoli vratov....

Gost

#235

2013-09-19 11:45

Bravo Rok, tudi jaz sem državljan najbolj skorumpirane države .
Imaš mojo podporo.
l.P. Andrej

Gost

#236

2013-09-19 11:48

Podpiram peticijo in tudi podpisala sem jo! Diskreditacije - to je pa v "stilu" naše politike, da jih ni SRAM!

Gost

#237

2013-09-19 11:51

se strinjam z Rokom Gros

Gost

#238

2013-09-19 12:02

POSLANCI IMAJO STANOVANJA, POCENI MALICO, DNEVNICE, SEJNINE, TRIKRAT NA LETO POTOVANJA V TUJINO IN NAJ IMAJO TUDI MINIMALCE SAJ NE DELAJO ZA0KORIST NARODA
giljotina

#239 Re: sazas

2013-09-19 12:07

#24: -

Lep primer je Jože Potrebuješ, ki je tudi član SAZASa in s kakšno MECO se vozi.

Dvomim, da jo je prislužil s podmuklim nasmeškom na otroških koncertih, kot ČUKEc.


Gost

#240

2013-09-19 12:16

Zato ker delajo samo na tem, da ljudem poberejo vse in nič ne naredijo, da bodo mladi in starejši ljudje imeli delo. Kot rečemo izgubili so kompas in če bi morali živeti s plačo katero ima večina delavcev in upokojencev, če jo še seveda sploh imajo. In kaj se pravi živeti v revščini po 40 letih dela.

Gost

#241

2013-09-19 12:18

Sem ZA in naslednji korak naj bo peticija za znižanje plač direktorjem državnih podjetij na 2000 evrov. To, da dobivajo po 15.000 evrov mesečno, je nezaslišano, medtem ko njegov delavec dobi 700-800 evrov ali še manj....To, kar se zdaj dogaja v Sloveniji, se nikjer na svetu ne, tudi v Afriki ne....Skandinavce ne bomo dosegli niti za 100 let, ker je naša miselnost še zelo primitivna........
franc

#242

2013-09-19 12:21

ZA.Poslanci so v parlamentu zato, da delujejo in delajo v korist ljudi, ne pa v korist strank in svojo korist.

Gost

#243

2013-09-19 12:38

Živjo
Trebo bo it še dlje. Ne sam zmanšat plače poslancem...vsem ki so na direktorskih stolčkih v državnih firmah in prejemajo gromozanske dohodke tut npo 10k mesečno. Ne samo to, dejansko v naše deželi treba ljudem razložiti da imjo nekateri "pogodbe za nedoločen čas", recimo v javni upravi, in to dejansko pomeni da so njihove službe in firme v katreih delajo "SOCIALNA USTANOVA"..imajo službena stanovanj , plače vse, da lahko normalno živijo...zakaj bi oni imeli ostali pa ne???Treba bo naredit konc temu, še najprej pa konc dokapitalizaciji bank ki so dajale kredite kao tajkunom, plačamo jih pa naj navadni smrtniki..če bo treba prjet za orožje pa tut z orožjem, to se mora nehat, ker drgač ni smisla vztrajat.

Gost

#244

2013-09-19 12:49

Za peticijo sem zato ker hočejo z davki pokopati slovenskega delavca in tudi uboge upokojence zlasti tiste ki so si z poštenim delom zaslužili pokojnine.
Za peticijo sem ker je nenormalno razvit bogati sloj , ki se je razvil zaradi izkoriščanja delovne sile in prav to so omogočili poslanci.
Za peticijo sem ker so omogočili krajo davkoplačevalskega denarja
Za peticijo sem zato ker so omogočili da je v državi vedno večji kaos in negotovost in ker so pomagali uničiti gospodarstvo.
Da svoje osebne kalvarije ki sem jo doživel v tej skorumpirani državi niti ne omenjam

Gost

#245

2013-09-19 13:06

Če je vojska za vse je tud šparanje za vse...ne pa d (na)stradajo sam delavci...

Gost

#246

2013-09-19 13:13

Rok, uspehov povno in lepo pozdravljen.
AN

Gost

#247

2013-09-19 13:25

odločno za, zraven bi vključila še sindikaliste, ker so za v isti koš!!!!

Gost

#248

2013-09-19 13:29

ZA!

Gost

#249

2013-09-19 13:45

Kdaj, bo peticija začela veljati?

Gost

#250

2013-09-19 13:48

Že leta in leta opazujemo kako se veliki podjetniki in politiki v državi igrajo z našim denarjem, prav tako kot otroci v vrtcu, v peskovniku če smo bolj točni. Kregajo se preko nesmislov, naredijo ne nič. Pamet so založili nekje na poti. Ma prav nič pametnega ni bilo iz njih odkar so bili izglasovani za v parlament.
Saj razumem če so samo lutke in v ozadju se dogaja marskiaj, ampak mi teh lutk trenutno in nasplošno res ne rabimo, ne rabimo teh bebcev da nas predstavljajo, ker nas tako ali tako ne.
Moje mnenje je da bi ta ukrep morali izvest že po prvem letu "negativnega poslovanja"... ampak saj menda že vsi vemo, da kriza je bila prikrito umetno povzročena z namenom nam odvzet še tisto malo pravic ki imamo kot suvereni državljani republike Slovenije, in še zategovat pasove do onemoglosti, da to je bil njihov namen in to jim tudi uspeva, zakaj? Zato ker pustimo da nam take lutke vladajo in krojijo vsodo, zato ker smo njihovi podrejeni, zato ker smo jim nekoč dali moč. Zdrava kmečka logika nam diktira, da so to kot škodljiva bolezen za državo, ki jo je potrebno čimprej pozdraviti, če ne želimo izgubiti pacienta.