ZAHTEVA ZA PREPOVED BESEDNE ZVEZE SODBA V IMENU LJUDSTVA V SODBAH


Gost

#1

2013-09-10 18:55

Ti ni sodba v mojem imenu! Vstaja je (bila) v mojem imenu!
Ana Sem
Gost

#2

2013-09-10 18:58

Sramota! Še en dokaz da pravne države ni več! Obsojeni brez dokazov!!!


Gost

#3

2013-09-10 18:59

Prisotnost Steje OccupyLjubljana
Mariborski vstajniki so obsojeni na 7 mesecev zapora. V IMENU LJUDSTVA, piše v sodbi. Čas je, da se ljudje NACENTRIRAMO. Na ta 1%. #gotoviso

Gost

#4

2013-09-10 19:08

Elementarne temeljne človekove pravice pripadajo vsem z elementarno državljansko nedotakljivostjo in neodtuljivostjo.Kdo je ulica,kdo je Slovenski narod in kaj je utemeljevanje neposredne demokracije,ne more biti predmet sodnih obravnav in kazenskih pregonov državljanov in državljank Republike Slovenije.

Gost

#5

2013-09-10 19:17

Ne priznavam tega 'družbenega' sistema in ne priznavam tovrstnih sodb.

Gost

#6

2013-09-10 19:25

U IMENU LJUDSTVA ...KIREGA ...NAS ..MENE ...NE SIGURNO ...SF/SN!!!
Peter Battelino

#7

2013-09-10 20:11

Peter Battelino: Ker sem enakopraven član naše skupnosti, se javno izrekam, da ne dovoljujem, da se katerakoli sodba izreka kot »sodba v imenu ljudstva«, saj to direktno pomeni, da se izreka tudi v mojem imenu !
Vsak sodnik naj strokovno in moralno odgovornost za svoj izrek v celoti prevzame nase in naj ga ne nalaga 'solidarnostno' na nas – državljane te skrajno skorumpirane in pravno zlagane dežele.
Taka dikcija ob izreku današnji sodbi v Mariboru je žaljiva in kot taka po zakonu kazniva.
Žal lahko zaradi take 'oblike' izreka vsi prizadeti tožimo le državo, saj ostajajo sodniki po ustavi nedotakljivi, neglede kako površen, pristranski, nemoralen ali kupljen je njihov izrek.
----
Zato je ena mojih bistvenih zahtev, da se ustava spremeni v smislu, da postanejo za sprejete sklepe in sodbe v vseh smislih odgovorni poslanci in sodniki: v pravnem, materialnem in kazenskem.

Gost

#8

2013-09-10 23:02

ta sodba ni v mojem imenu in naj se že neha kriminalizirati vstaje

Gost

#9

2013-09-10 23:39

Sodnica je povedala, da ni nujno, da so bili obsojeni sami nasilni, ampak je za obsodbo dovolj že to, da so sodelovali v skupini, ki je bila nasilna... Dokazi policije pa so iz trte zviti,.. piše Mladina. In še: "Nekaj mora biti zelo narobe, če fantje, ki so šli na ulico, ker jim je bilo dovolj ropanja Maribora, dobijo enako kazen, kot jo je dobil glavni krivec za ropanje našega mesta," je zapisal Fištravec.

Gost

#10

2013-09-11 05:08

Tudi iz zamejstva čutim do moralno pravico, da se izražam o tem dejstvu. Tako kot je sodba prikazana v javnosti, to ne more nikakor biti v imenu ljudstva, ker je prav ljudstvo bilo v akciji protesta, kar je princip volje po demokratičnosti uprave in države same. Ljudstvo je bilo primorano v protest, med katerim je ljudstvo tudi izražavalo nelagodje. Pravi znak nedemokratičnosti početja javne uprave. Torej je sodba uperjena neposredno proti ljudstvu, če je res, da je bilo za sodbo bilo dovolj biti v sodelovanju v protestu. Za pravo dikotomijo, ločenost, med javno upravo in ljudstvom se gre. Jasno je da nasilni akti, ki vedejo v škodo, gredo pod sodbo.


Gost

#11

2013-09-11 05:20

Kako mora biti sodba v imenu ljudstva,ko posameznik hoče in dela v dobro tega ljudstva,z tem da javno pove svoje nestrinjanje z določenim problemom vladajoča oblast pa to smatra kot rušenje pravnega reda,in nekatere obsodi druge pa ne.Študentske demonstracije,vemo kaj se je dogajalo,Vseslovenska vstajo vdor ekstremistov in spopad z policijo,tu pa ni sodbe kamoli sodnega postopka.

Slavko
Gost

#12

2013-09-11 07:33

Sodbe, ki se izrekajo v imenu vladajoče klike in s ciljem ustrahovanja malih ljudi -ljudstva- , ne morejo biti v imenu ljudstva.

LIVE today - let LIVE - LIVE for tomorrow

#13 Dodatna varovalka za LJUDOVLADO

2013-09-11 12:11

Ljudje se prebujajo, začnejo razmišljati.

Predpogoj za korektno družbo je

TEMELJNI ČLEN bodoče USTAVE, ZAKONODAJE .........
......
***********************************************
Družba, država mora delovati v interesu vseh ljudi.

V kolikor se dela komu škoda, se mora po drugi strani istočasno kompenzirati z njegovim soglasjem.
************************************************
Ta je na začetku ustave.
Nadalje USTAVA se začne s št. 1., vsi drugi členi ustave so podčleni tega.
Zakonodaja mora biti urejena tako, da se ne krši temeljni člen.

Obrazložitev :
V kolikor se pojavi kaka luknja v zakonodaji in se zgodi krivica, zadeva pade na tem TEMELJNEM členu k pravi, da se ljudem ne sme delati škoda !
________________________________________________
DELITE in potrdite strinjanje !
http://www.pravapeticija.com/temeljni_zakon_ljudovlade_-_osnova_demokracije

Praktičen primer za razumevanje temeljnega člena :
npr. zadeva Zbiljski gaj bi se (če bi ta člen imeli) ponovno vrnila v obravnavo (ter povrnili bi škodo oz. zgradili hiše) in člen k je narobe, bi se moral popraviti na stroške pripravljalcev zakonov, kateri so bili napačni (slabo delo).
Pripravljalci odgovarjajo za svoje delo in nosijo posledice, se v kratkem času dela mnogo bolje.
To je tudi samoregulacija in v kratkem času se popravi celotna zakonodaja.
Samooptimiranje.....

Gost

#14

2013-09-11 14:32

Žal se je ljudstvo šele sedaj opredelilo proti takšnemu izrekanju, ko je naše sodstvo po "veljavnbi pozitivni zakonodaji" spoznalo za krive aktiviste, za katere organi pregona naj ne bi vedeli kaj so sploh naredili. Sam sem proti takšnemu načinu izrekanja sodb že več kot desetletje, a sem pri svojih poizvedovanjih o možni spremembi vedno naletel na zid. To je še eden ostankov prejšnjega režima, ko so takoj po vojni"ljudska sodišča" izrekale sodbe v imenu ljudstva, kar bi moralo biti spremenjeno ob prvi reformi sodstva, ki jih je bilo do l.1991 kar nekaj, a se to očitno nikomur ni zdelo poptrebno, kakor tudi ne oblastnikom v samostojni državi. Takšnih in podobnih neustreznih zadev je v slovenskem pravnem sistemu odločno preveč. Čas bi že bil, da bi se naredil red v celoti in ne le pri izrekanju sodb v imenu ljudstva!
lp, Dušan

Gost

#15 Re: Dodatna varovalka za LJUDOVLADO

2013-09-11 14:57

#13: LIVE today - let LIVE - LIVE for tomorrow - Dodatna varovalka za LJUDOVLADO

Ustava RS govori o človekovih pravicah   15. ćlenu. Vprašanje pa je, kako je poskrbljeno za varovanje človekovih pravic in pa popravo krivic, ki so pogosto posledice slabih in krivičnih zakonov, kakor tudi neenotnih kriterijev sodnikov, ki  se praviloma izgovarjajo na svojo vest, čeprav izrekajo sodbe v imenu ljudstva.


Gost

#16

2013-09-11 17:54

sem zato da se ta peticija takoj realizira...
TANJA

#17

2013-09-11 19:47

ZAHTEVAM OD "DELEGIRANIH IZVRŠEVALCEV OBLASTI" DA ME NE IZRABLJAJO V NAMENE OHRANJANJA NJIHOVE POZICIJE. JAZ SEM LJUDSTVO IN SE S TAKO SODBO NE STRINJAM.
NAJ "VTAKNEJO V SODBO KAR SVOJE IME IN PRIIMEK".

Gost

#18 Re: Re: Dodatna varovalka za LJUDOVLADO

2013-09-12 17:27

#15: - Re: Dodatna varovalka za LJUDOVLADO Krivice so vedno posledica človeka, ne pa slabega zakona. Je pa tudi slab zakon napisal človek! LP ;)

PRIMOREC na kvadrat

#19

2013-09-17 12:12

Sploh ne vem zakaj vse sodbe pišejo v IMENU LJUDSTVA. Mislim, da jih pišejo v imenu KAPITALA ne v mojem imenu. Če bi jih pisali res v IMENU LJUDSTVA, bi se že vse rešilo oziroma bi lepo živeli!

Gost

#20

2013-11-19 13:05

NAJ NAPIŠEJO V IMENU KATEREGA LJUDSTVA!

Gost

#21

2013-11-21 10:12

Tudi sam sem že prejel na moje veliko presenečenje tako "Sodbo v imenu ljudstva", ki je bila napisana samo zaradi plačila sodne takse v višini 150,00 Eur.
Najlepše pa je na koncu.
Zoper to sodbo ni pritožbe.
To ti je pravna država