Brezposelne v volilne odbore

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Brezposelne v volilne odbore.


Gost

#1

2016-09-29 18:51

Zato, da se ne bodo izvoljeni prehitro nalezli mišljena o nezaposlenih lenobah.

Gost

#2

2016-11-03 12:12

Tudi meni je že dovolj tega,da vedno iste matrone prestavljajo svoje požrešne riti na volitvah.Možnost je res potrebno dati mladim in tistim,ki želijo kaj storiti.Predlog je vsekakor spoštovanja vreden.

Gost

#3

2016-11-04 07:53

Predlog podpiram zato, ker za socialno šibke skupine vključevanje v vse procese v lokalnem okolju ne pomeni zgolj priložnosti za nekaj pošteno zasluženega denarja, ampak predvsem občutek vključenosti, sprejetosti, koristnosti.

Določilo "V kolikor bi kandidat izpolnjeval pogoja (ali vsaj enega od predlaganega), bi za opravljeno delo prejel plačilo, za vse ostale, ki so v delovnem razmerju, pa bi se delo v volilnih komisijah in odborih štelo kot častno in brez plačila." pa bi iz besedila črtala, ker povzroča neenakost in bi bilo za potencialne podpisnike lahko tudi moteče. V največji možni meri je potrebno stremeti za tem, da priložnost dobi čimveč nezaposlenih in ostalih ranljivih skupin.

Mitja

#4 Re:

2016-11-11 07:15

#3: -  

LP, 
tvoj predlog se mi zdi smiseln in me ne moti, naj se odloči večina (težko pa zdaj spreminjam besedilo peticije vmes, ko je ta že postavljena in so se ljudje že podpisovali). Če vas je več, kateri tako mislite, z veseljem spremenim predlog in to podprem.
Sicer pa, želel sem osmisliti strošek referendumov, saj se z njim večkrat manipulira. Če bi šel v roke pomoči potrebnim, bi ga bilo težje komur koli oporekati.
Glede enakosti je namen tega predloga ravno ta, da bi se revni približali bogatim, sicer pa razumem, kaj misliš. A eno dejstvo ostaja vsemu navkljub: odločanje o kandidatih bi ostalo nespremenjeno, še vedno bi jih predlagale stranke.
Skratka, kot predlagatelj peticije ne pogojujem ničesar in se strinjam: osnovni namen naj bi bil vključitev soc. ogroženih brezposelnih oseb v družbo.

Hvala za tvoje mnenje in hvala, ker ti ni vseeno.
LP, Mitja