PROTI ZAPRTJU PODRUŽNIČNE ŠOLE OSILNICA

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije PROTI ZAPRTJU PODRUŽNIČNE ŠOLE OSILNICA.


Anonymous

#26

2016-08-24 21:49

Namesto, da bi bilo vse več mladih ljudi v vaseh, jih je vse manj. Bodo šole znova ustanavljali, ko bodo navozili nove prebivalce v zapuščene slovenske vasi in bodo potem tam ljudje drugače govorili? 


Gost

#27

2016-08-25 07:37

Šola na obrobju države je mejnik kulture in ne le izobraževanje večjega ali manjšega števila otrok.

Gost

#28

2016-08-25 14:17

Ker se mi zdi pomembno, da čuvamo slovenstvo na meji s Hrvaško ne glede na stroške. Tukaj se ne da oceniti na kratek rok, kaj se "splača". Če ukinejo šolo, bo za vedno prepozno!
Potrebno bi bilo urediti tudi vrtec in s tem odpreti kakšno delovno mesto. Pa tudi, če zato kakšna pisarna na ministrstvu ne nabavi novega fikusa.

Gost

#29

2016-08-25 15:07

Država mora poskrbeti predvsem za obmejne kraje, ker so ljudje, ki v njih živijo prvi branitelji naše domovine. Že tako je vedno manj mladih družin v Osilnici, ker gredo po zaposlitev drugam. Nimajo pa iz strani države nobenih vzpodbud, da bi se veselili življenja v lepi Osilnici.Za prve tri razrede, ne glede koliko je otrok, je prav da se učijo v domačem kraju.

Gost

#30

2016-08-25 16:06

prepričana sem, da bi obmejna občina morala imeti podporo pri izobraževanju otrok, saj to pomeni tudi branik pred raznarodovanjem

Gost

#31

2016-08-28 17:40

Ker se srečujemo z zamiranjem majhnih krajev po Sloveniji in ker to očitno nikomur ni mar.

Gost

#32

2016-09-01 17:39

Tudi majhne vasi imajo pravico do izobraževanja. Ker poznam te kraje, se mi zdi sramotna ukinitev šole, saj otroci zares porabijo veliko časa za pot.

Gost

#33

2016-09-03 22:14

saj je osnovno šolstvo ena bolj pomembnih stvari v otroštvu, pri čimer potencialno ogrožanje otrok in zapravljanje njihovega časa z zaprtjem bližnje šole je ena redkih stvari, ki se mi zdijo nesprejemljive.

Gost

#34

2016-09-05 11:47

Šola je zrcalo kraja. Vsi za enega, eden za vse.

Gost

#35

2016-09-19 16:03

To peticijo sem podpisala, ker se zavedam, da brez šole v Osilnici ne bo več možnosti za ohranjanje slovenskega jezika, ohranitev slovenskih druzin, ne bo spodbude mladim, da ostajajo v domačem kraju, ne bo možnosti za meddržavno sodelovanje, ne bo možnosti za razvoj kraja, ne bo možnosti, da bi tamkaj živeči prebivalci gradili svojo prihodnost. Otrokom je potrebno zagotoviti šolanje pod enakimi pogoji. Zakon je eno, a bile bi lahko izjeme. V razmislek vsem, da bi lahko bili v enakem položaju, kot ti prebivalci Osilnice, ki se borijo za osebo, ki bo otrokom omogočila šolanje v domačem kraju. Se pa sprašujem ali se tako majhni otroci sploh lahko podajo sami na tako zahtevno pot brez spremstva? Vsem skupaj želim, da bi zmagal razum in modra odločitev. Lp Andreja

Gost

#36

2016-09-30 15:18

Zapiranje OŠ na že tako izpraznjenem obmejnem območju pa je res zadnje. kar si država sme "privoščiti".
Upam na trezno rešitev v prid Osilničarjem!

Gost

#37

2016-09-30 19:47

Majhen kraj, ki se bori za svoj obstoj, birokracija pa bi ga rada izbrisala iz zemljevida in preprečila tamkajšnjim otrokom šolanje v domačem okolju.