"PUSTI PETI MOJGA SLAVCA, KAKOR SEM MU GRLO STVARIL"

"PUSTI PETI MOJGA SLAVCA, KAKOR SEM MU GRLO STVARIL" / Obvestila / SESTANEK Z VODSTVOM NACIONALNE RTV / Komentarji


Gost

#1

2016-06-02 06:21

Fili naj prvo pomisli koliko denarja damo družba za vzdrževanje RTV monstruma, ki vse bolj živi v svojem svetu, saj zelo malo manjka, da jih bo že vsaka vaška radijska postaja prehitela v poslušanju, ker v primerjavi z njimi vrtijo "posljušljivo" glasbo!!
Očitno bomo davkoplačevalci enkrat zastaviti konkretno vprašanje zakaj sploh financiramo krog ljudi, ki se ima za samooklicane presojevalce kaj je dobro in kaj ne!?!?!

Gost

#2

2016-06-02 08:39

Pozdravljeni. Točnost in doslednost je duh posla. Če se z nekom zmeniš za sestanek in medtem odide pomeni, da te ignorira ali pa nima koledarja, oboje ni opravičljivo. Sem za uglajen ton, vendar ko vidiš, da nekomu na naš račun zrastejo krila do te mere, da izgubi kompas, ga je na to treba opozoriti.
S temi zahtevami se ne smemo ustaviti, ker sta slovenski jezik in kultura ogrožena na še bolj prefinjen način kot pred letom 1981. Gre enostavno za nas in naše otroke, ki v prihodnosti ne bodo imeli nobene indentitete, če bo šlo tako naprej. Slovenija je imela v svoji samostojni zgodovini samo enega državnika in to je bil g. Pučnik, vse ostalo so samo politiki, ki večinoma delajo za svoj račun in če se kdo slučajno prebudi, ga hitro onemogočijo, kar je dolgoročno precej samomorilsko in tako škodijo celotnemu slovenskemu narodu. Politika bi se morala zavedati, da je potrebno svoj narod ljubiti, seveda je to težko, vendar, ali ljubeča mati zavrže otroka, ki ni ravno perla, ne.
Kot ustvarjalec in izvajalec glasbe se počutim še kako ogroženega in ko slišim od koga, da slovenski jezik ni speven, da je to lahko samo angčeščina, španšćina, jugo itd, me zaboli in ne morem verjeti, kako ljudje na položajih grdo ravnajo s svojim maternim jezikom in to zato, ker so prodali svojo slovensko dušo za par centov. Pred eurosongom je imela Mojca Mavec oddajo o Švedski, kjer govori, kako je bila Švedska pred Abbo praktično pozabljena in nepoznana država nekje na severu, ki je postala precej prepoznavna po njenem uspehu in ne samo to, zgodil se je švedski gospodarski čudež in to preko glasbe, oglejte si to oddajo, če je niste videli in kako imajo Švedi urejeno glede kulture, lahko bi nam bila za zgled, vendar zadeva je precej širša, bolj ko je narod prepoznaven, bolj je uspešen na vseh področjih, ker narod potrebuje osebno izkaznico in to je samo kultura in šport. Če bo šlo tako naprej, bomo postali hlapci na lastnem dvorišču in k temu so že veliko prispevali mediji, ki jim gre samo za dobiček, ki se zgublja, kdo ve kam, čeprav nacionalko plačujemo kot zdravstvo, torej, jaz in ti in mi vsi plačujemo nekoga, ki nas nima rad in nas ignorira, to je kot, da bi gojil kačo na svojih prsih, poleg tega pa na veliko trži reklame itd. Če je nacionalka plačljiva, naj izpolnjuje zahteve večinskega naroda, ki jo plačuje, komur to ni všeč, naj zavrti drugo frekvenco. Kje je tukaj narodna zavest, patriotizem?
Plačujemo tudi Val 202, na katerem so uredniki že zjutraj razmontirani in ti na valove pošiljajo takšno glasbo, da ni za nikamor in to jaz in narod plačujemo. Takšna glasba je všeč samo peščici, ne pa večinskemu narodu. V tem razmišljanju nisem edini, kar se je pokazalo tudi na oddaji Dobro jutro, kjer o tem Valu niso našli dobre besede ne poslušalci in ne navzoči v sami oddaji in čudno, ta urednik še vedno lepo paradira po hodnikih radia. Vsak direktor podjetja bi ob takšnem javnem mnenju takšno osebo dal na drugo delovno mesto, na radiu pa kot, da so država zase in da v resnici sploh ne delajo v našo korist? Osebno se počutim izdan kot pripadnik slovenskega naroda in to na svoji zemlji.
Nacionalna RTV bi morala skrbno negovati slovensko kulturo in narod, kar je njena dolžnost in biti pri tem pravična do vseh zvrsti kulture in imeti velik posluh za izgovorjeno in zapeto slovensko besedo in jo pri tem brezpogojno podpirati, če hočemo preživeti kot narod !

Gost

#3

2016-06-08 14:24

Vprasanje (retoricno...): ali je slovenski bend z angleskim tekstom pesmi (balkanska izgovorjava in trivialna vsebina) slovenska glasba?