PRAVICA DO KRITJA VSEH ŽIVLJENJSKIH STROŠKOV BREZPOSELNI OSEBI


Gost

#76

2016-04-22 18:59

Slovenija, čas je, da se potegne glavo iz riti in se jo postavi na vrat.

Gost

#77

2016-04-22 19:14

Zato ker sem bila v taksni situaciji kot jo opisujete, drzava me je spravila na rob. Sedaj sem dobila sluzbo kjer izvajajo mobing nad nami in imamo zivo suznjelastnistvo delodajalcev , a si ne upam prdniti ker se vedno in bom se dolgo odplacevala dolgove katere sem si jih skozi sodne postopke nakopala, ker nisem bila sposobna placevati poloznic zaradi brezposelnosti.. Zaposlitev pa leta nisem dobila. Lahko bi napisala roman mojega zivljenja, a je brez veze ker mi zaradi tega ne bo nihce stal ob strani le teptajo moje zivljenje kjer se le da. Srecno vsem ce imajo moznosti da uspejo v tej nasi dezeli, jaz nimam upanja. Kjer ni denarja tudi borbe ni. L.p

Gost

#78

2016-04-22 19:39

Ker je Resnica

Gost

#79

2016-04-22 20:28

Ker sem tudi sam v taki " usrani"sitvaciji!!! In niti od zavoda nimam pravice do nadomestila. Sramota da živimo v taki državi.

Gost

#80

2016-04-22 21:01

Za pravicno, srcno in modro Slovenijo.

Gost

#81

2016-04-22 21:34

Podpiram peticijo. Dolgove države in napačne odločitve politike naj pokrivajo tisti, ki so se tako odločali, da so s tem škodili slovenskemu delavstvu in njihovim družinam. Želim, da bi uspelo. Srečno!

Gost

#82

2016-04-22 22:03

Peticijo sem podpisala zato, ker je res, da vlado ne zanimajo državljani, ki so na robu preživetja.

Gost

#83

2016-04-22 22:25

pri tako bogatih bankirjih in lačnih državljanih je to zadnji ćas

Gost

#84

2016-04-22 22:57

Imam 24 letno hči,ki je brezposelna in čez mesec dni odhajam v penzijo in res ne vem kako preživeti z penzijo in socialko,ki jo dobiva hči, treba je pa plačat položnice in seveda je treba tudi jesti in se obleči.Žal pa nisva edine v takšni situaciji saj nas je takšnih zelo, zelo veliko in nekateri imajo še manj za preživetje. In, da se bo delalo do 67 let bo še pa mnogo huje saj takrat bo še več brezposelnosti in še več bede.

Gost

#85

2016-04-23 01:05

o tej peticiji ostajam brez besed kot pri vsaki s katero se strinjam zanima pa me kdaj bo prišlo do peticije ....stanovanje vsem materam z otroci in drugimi državljaNI Republike Slovenije ki imajo stalna bivališča na CSD-jih in dejansko smo samo številke v lastni državi med njimi sem tudi jaz ki imam mladoletno hčerko obe sva s stal. bival. na CSD in nikoli deložirane SRAMOTA SRAM ME JE DA SEM SLOVEKA !!!
KARMEN

#86

2016-04-23 01:06

SRAMOTA SRAMOTA SRAMOTA ....SRAM ME JE DA SEM SLOVENKA


Gost

#87

2016-04-23 07:03

ker sem brezposelna,ker sem bila že večkrat tik pred deložacijo,ker sem kriva,ker zaradi zdravstvenih težav nimam službe,ker ker ker....

Gost

#88

2016-04-23 08:26

Podpiram peticijo, vendar samo za delavce, ki so ostali brez dela zaradi malomarnosti nadrejenih. Ne pa kar vsem po vrsti, ki se jim ne ljubi delat in raje živijo na račun države. Dokazi obstajajo v dokumentih, ki so bili izdani delavcu z odpovedjo. Če tega ni, se mora to urediti, da delodajalec ob odpovedi izrecno poda vzrok odpovedi. Tako! Samo zato, da ne bomo podpirali lenobe.

Gost

#89

2016-04-23 08:38

Preveč je že teh neumnosti okoli vsega kar se dogaja v naši vladi,na cestah je pa polno nezaposlenosti,čeprav bi radi delali..

Gost

#90 Re: Situacija

2016-04-23 08:41

#79: -  

 Enako je z menoj,tu kjer živim ne obstajam ne na csd-ju,ne na zavodu,ne na RD niti ne na Karitasu.


Gost

#91

2016-04-23 09:31

Ni variante,da človek preživi z 280 evri na mesec.Razen če vsak dan je kekec pašteto,ki je trenutno še v slovenski lasti.

Gost

#92

2016-04-23 12:52

Podpisala sem jo zato,ker se mi ne zdi pravično,predvsem do ljudi ki niso zmožni hoditi na delo (hujše bolezni ipd)... da nimajo dostojnega življenja in trpijo dokler ne umrejo saj nimajo osnov za preživetje. Lenoba je nekaj ...to pa čisto nekaj drugega.Mislim da bi se moglo v naši državi veliko več narediti za državljane,predvsem na strani zdravstva da se dela čimveč po naravni poti in se ljudem pomaga,ne pa jih s kemijo napol zastrupljati,da smo še bolj bolni in jim pomagati če so nesposobni za delo...... NE LENI ampak nepososobni (zaradi bolezni ali katere koli druge podobne težave)

Zdaj pa naj še delamo do katerega leta .... ? Mislim katastrofa,res....

mladi so bolni že pri 18letih,ne pomagate jim čisto nič,na mladih naj bi stal svet,pomagate pa jim čisto nič...

Blesarije kot so razni vodnjaki in nwm kašne znamenitosti vse po mestih pa takšne traparije ,vsi ti  ljudje bi morali dajati denar kjer se potrebuje,ne v takšne bedarije. Zaradi takega sra**** ne bodo ljudje nič bolj zdravi in nič manj lačni.

Denar se vtikuje kjer se ne potrebuje. 

In res nimam pojma kako bi ljudje sploh preživel s 400€ na mesec kaj šele manj.

Samo položnice so katastrofalno visoke,sploh če imaš službo kjer se moraš stalno umivati,prati oblačila...tukaj gre veliko elektrike...Kako naj človek preživi...kako je draga hrana...tako strupena pa tako draga..dejansko bi ta packarija morala biti zastonj!!!!   Kje so šele stvari če ima mama otroka in ima otrok alergije,kupovati posebno mleko in ostalo,povejte kako naj pride mama čez mesec s 300€? Ne vem kam bomo prišli.Stara sm 25let,pri mojih 10letih si nisem mislila da me bo že pri teh mladih letih strah ali bom klošar čez par let saj še službe mladi ne dobijo,stare pa gonijo najbol da do ''70ga'' leta.

S R AM O T A


Gost

#93

2016-04-23 13:09

zato , mislim da je mora podpisat vsaki tisti ki je prizadet s tom nepravdom požrešne i nezahvalne države ,
dalmatinac

#94 Re:

2016-04-23 13:14

#88: -  

 svi smo ljudje in tisti ko dobijejo odpoved s svojom greškom , ti u življenju nikoli nisi naredo nekaj za kaj bise pokajo , po tvojem kolk delodajalcu je poštenih , pa odločaju i krojijo usdu vsih nas .kako gre tisto s kamenom ------.,.,.-.,.-


Gost

#95

2016-04-23 13:17

Zato,ker sem sama brezposena oseba prijavljena na Zavodu za zaposlovanje in sem prejemnica soc.pomoči.Živim sama z otrokom v najemniškem stanovanju(garsonjeri),za katero plačujem od 250-330evrov odvisno od gretja.Soc.pomoči prejemam v višini 316evrov otroški so 114 evrov in preživnine.Ko plačam stanovanje mi praktično ostane 200evrov ali manj.Pa prehrani otroka in sebe da o obutvi za sebe ne govorim.En alkoholik pa dobi od socialne subvencijo enkratno občinsko in nato se solidarnostno stanovanje.Ke je tu pravica pa pravijo v Sloveniji je več starejših kot maladih.Kako boš pa preživel če nimaš službe starejša populacija pa še vedno dela s palico če je potrebno.Mi mladi pa doma in daj zdaj otroka vzgajaj v upanju da bo dobil službo ko odraste

Gost

#96

2016-04-23 13:30

Zato ler sem tudi jazt ena izmed teh oseb ki se ne more prezivljat Zivim pa v neprofitnem stanovanju z dvema otrokoma in za samo najemnino brez drugih stroskov dajem 260,30 eur pa se bez stanovanjske pravice sem ze peto leto.
Kar naprej pa me ustrahujejo sa me bodo vrhli na cesto ceprav nimam dolgov.r

Gost

#97

2016-04-23 14:58

Z to vlado bomo celi drzavljani nastradali .POdpisal sem zato ker dost ljudi so v stiskih ki drzavi mar za nase drzavljane in sem ostal cez noc brez sluzbe 2 leti nisem imel zdrvstveno zavarovanje in nikrsni prihodek ker imam aute na lizing ...ampak enega pelje stric enega jaz..placuje stric svojega mojega pa moja mati ...in komaj zdaj sem dokazal da stric placuje in vozi moj auto tega ki jaz vozim pa nocejo upostevat tko da zdaj po 2 letih dobim 95 eur in kritje zs. Sramota za drzavo ko sem delal v tujini pa davek sem mogel placat zdaj pa ko nedelam pa raje migrantam dajo zepnino 18 eur men pa 26 eur niso mogli da bi mi zs ..placali.....upam da uspe osebam dokazat z to peticijo kaj pocne vlada lp.

Gost

#98 Re:

2016-04-23 15:01

#77: -  

 In kje delas da to pocnejo stabo ??mobing !ker jaz sem tud prezivel tega  je zelo nevarna igra kaj to pocnejo  rabis pomoc  ker drugace te unicijo mene so itak ze in vem kajnje mobing

avto

#99

2016-04-23 16:18

Kake budale so to podpisale, zakaj bi kdo še sploh delal pol ? Itak bi vsi rajš sedel doma pa povprečno plačo za nedelo vlekl. Pa če kdo reče ja sej bi mogl službo iskat pa dej ne serite jih je že zj dost takih ko jih zavod pošlje na razgovor pa pol tam jezikajo pa se grd vedejo, da jih noben noče zaposlit in to delajo samo zato ker so leni in se jim ne, da delat.

Tina

#100

2016-04-23 16:21

Potem bi rajši podprli uvedbo univerzalnega temeljnega dohodka in je stvar rešena.

LP