Peticija za ureditev pripravništev in zaposlovanja mladih v VIZ


Gost

#26

2016-01-19 12:54

To peticijo podpisujem, ker je nepravična in diskriminatorna do vseh,ki smo se izobraževali kot izredni študentje, kateri sedaj ne moremo pridobiti strokovnega izpita (misija nemogoče) -prav zaradi tega ker smo starejši si ne moremo privoščiti in čakati kdaj bo naša "čudodelna" vlada spremenila mnenje. Zdi se mi tudi potem totalno zgrešeno, da lahko študiraš po tridesetem in opraviš prekvalifikacijo nimaš pa možnosti kot diplomant pridobitve strokovnega izpita, ker si prestar in nisi iskalec prve zaposlitve!? Vse gre v napačno smer .

Gost

#27 Re:

2016-01-19 13:08

#25: -  

 Kdo je rekel, da je bolje ne poskusiti? Tudi moj podpis je pod to peticijo, pa vendar se sprašujem ...

Kekec

#28

2016-01-19 13:34

Naša pravice je, da zahtevamo pripravništva in jih tudi dobimo/opravimo, če brez tega ne moremo priti do strokovnega izpita in ne izpolnjujemo nobenih pogojev, ki so v oglasih za prosta delovna mesta v VIZ. Če so lahko drugi vsa leta do zdaj opravljali pripravništvo, ga lahko in moramo tudi mi! Zakaj smo potem sploh študirali, če zdaj diploma nič ne pomeni in jo lahko brez strokovnega izpita vržem v smeti?? 

Peticija je pomembna in bo v končni fazi omogočila pripravništva!


Gost

#29

2016-01-19 18:09

Ker sem uspesno zakljucila solanje in ne morem enakopravno konkurirati na razgovor za zaposlitev v solstvu, saj kljub zelji ne morem opravljati pripravnistva in s tem strokovnega izpita.

Gost

#30

2016-01-19 20:12

Ker se dogajajo take nepravice mladim in ostalim, ki so v tem poklicu...

Gost

#31

2016-01-19 21:18

Moja delovna obveznost se zaključuje, kar pomeni, da svoje delo opravljam že vrsto let in vem, kako pomembna je stalnost na delovnem mestu za pridobivanje izkušenj. S prekarnim delom je to zelo težko, brez ustreznega pripravništva še težje. Podpiram vaša prizadevanja, da se uredi pripravništvo in seveda tudi zaposlovanje. Pa veliko uspeha!
Optimist

#32

2016-01-19 21:42

Podpisana pod peticijo, ker menim, da kar se dogaja trenutno, na področju vzgoje in izobraževanja (slišim da drugje tudi, a to področje najbolj iz izkušenj poznam) je že preveč in je iz leta v leto opažam slabše.

Kvaliteta dela, zadovoljstvo zaposlenih, usposobljenost, strokovnost, enake možnosti, odnosi v šolah, ...  vemo v teoriji kako in kaj naj bi bilo, a praksa in dejanja kažejo  povsem drugačno sliko.

Kdo pravi da ne rabijo kader v šolah? Rabijo, čeprav vem in se strinjam, da ne toliko kot jih fakultete sproducirajo, a ne zaposlijo, zaradi varčevanja pravijo. Delamo preko podjemnih, avtorskih pogodb , s.p. različna dela (jutarnje varstvo, dodatna strokovna pomoč otrokom s posebnimi potrebami, učna pomoč, ...) in če imamo status študenta  tudi preko študenta, vse zato, ker se varčuje, ker smo prevelik strošek, da privarčujejo. A vedno znova nas preseneti novica kam vse je šel v tem času denar, ki ga menda ni. Za mali denar delamo, ki ti če nimaš partnerja, ki je zaposlen ne omogoča niti da preživiš sebe, kaj šele otroke s tem. Skoraj reveži, ki delamo, smo zaposleni ...  Ma, katastrofa...

Nekaj se mora spremeniti!  Vsaj poskusiti je treba! Ta peticija je pot k temu!  Veliko je takih, ki dobro delajo, radi delajo, imajo znanje, izkušnje, voljo, elan,...in omogočiti jim je treba dostojno delo, ki ti omogoča preživetje in osebno ter strokovno rast!!!

Borimo se vsi skupaj v to smer!!!  Za nas in navsezadnje tudi prihodnost naših otrok. Se verjetno večina strinja z menoj?

 


Gost

#33

2016-01-19 22:55

Posipisujem, ker sem mlad in brez sluzbe

Gost

#34

2016-01-20 06:46

Ker me moti odnos države do mladih.

Gost

#35

2016-01-20 07:02

Podpisala sem peticijo zato, ker menim, da vlada ni podala učinkovite rešitve glede pripravništva. Želim, da bi imeli mladi možnost vključitve v delovni proces po končanem šolanju.

Gost

#36

2016-01-20 09:09

Ker vsak mlad človek potrebuje možnost za opravljanje pripravništva. To se od socialne države tudi pričakuje.

Gost

#37

2016-01-20 09:39

Ureditev pripravništev je nujna. Hkrati je nečloveško, da mora nekdo delati celo leto zastonj in ima šele nato možnost pridobiti službo.

Gost

#38

2016-01-20 10:02

Tudi pomočnice vzgojiteljev spadamo pod VIZ in za nas ni bilo nobenega razpisa, samo za diplomante. Zato, bi bilo pravično, da se tudi nas upošteva pri razpisu, saj je nas pomočnic vzgojiteljev tudi zelo veliko, ki še nimamo opravljenega strokovnega izpita. Naj bo pravica za vse!

Duhovni mož

#39

2016-01-20 10:31

Mladi danes študirajo po 8 let in več. Potlej pa ni čudno, da ni več služb za njih. Jaz sem teologijo odštudiral v rednem roku.

In to teologijo, ki je eden najbolj zahtevnih študijev. Me zanima, koliko mladih danes zna latinsko? Danes so vse te fakultete čisto brez veze. Mladci nimajo nobenega ustreznega znanja in so skoraj neuporabni.


Gost

#40

2016-01-20 10:34

V SLOVENIJI IZŠOLAMO ABSOLUTNO PREVEČ UČITELJEV/PROFESORJEV. KO TI PROFESORJI NA FF V OBRAZ POVEDO, DA NIMAŠ PERSPEKTIVE PA JE RES KRUTO IN HIPOKRITIČNO. VELIKA VEČINA JIH MOLČI, ČEPRAV NAJ BI BILI POKLICANI, DA REŠUJEJO SISTEMSKO KRIZO, JO S SVOJO APATIJO IN BREZBRIŽNOSTJO POGLABLJAJO. V TAKŠNEM USTROJU PA JE VERJETNOST, DA POSTANEŠ UČITELJ BOLJ ALI MANJ STVAR SREČE (POZNANSTEV) NE PA INTELEKTUALNEGA POTENCIALA POSAMEZNIKA, SAJ NIKJER NI FILTRA, KI BI LOČIL TALENTIRANE OD NETALENTIRANIH. DOKLER SMO ŠTELI V GLAVARINO JE BILO OK, SEDAJ NAS LAHKO ODVRŽETE NA SMETIŠČE ZGODOVINE.

 

VSEKAKOR MORA TUDI UNIVERZA Z DOTIČNIMI FAKULTETAMI IN AKADEMSKO SRENJO PREVZETI DEL ODGOVORNOSTI ZA NASTALO SITUACIJO.

 

ALI SI PREDSTAVLJATE PODJETJE, KI SVOJE NEPRODANE IZDELKE VEČ LET KOPIČI SKLADIŠČU? VERJETNO MU GROZI PROPAD.

ALI SI PREDSTAVLJATE FAKULTETE, KI VEČ LET SVOJE DIPLOMANTE KOPIČIJO NA ZAVODU ZA ZAPOSLOVANJE?

 


Gost

#41

2016-01-20 11:14

Ker so v obstoječem sistemu kandidati (bodoči pripravniki) diskriminirani, saj tistim, ki si želijo nabirati prve izkušnje na privatnih šolah, kjer se lahko srečujejo z določenimi specifikami, ne odobrijo pripravništva. Ravno na teh šolah pa so na široko odprta vrata praktikantom za brezplačno opravljanje pedagoške prakse, kamor jih v velikem številu napotijo odgovorne osebe državne univerze. Krivično!

Gost

#42

2016-01-20 12:30

Dokler mladi z diplomo ne dobijo zaposlitve, čemu izobraževati nove brezposelne učitelje. Ministrstva se naj uskladijo in pripravijo realen plan potreb po kadrih, ki jih bodo šole/fakultete dejansko potrebovale (imajo škarje in platno ter nenazadnje vpogled na gibanje kadrov (upokojevanje)), na podlagi tega pa pripravijo plan izobraževanja; ne pa, da pripravijo plan izobraževanja (beri: število vpisnih mest) glede na potrebe števila zaposlenih na fakultetah. Glede na starostno omejitev v razpisu (do 29 let) se bo zelo kmalu zgodilo, da bodo generacije učiteljev ostale trajno brezposelne, ker, ko bodo pričeli zaposlovati, bodo izbrali mlajši, "svež" kader.

Gost

#43

2016-01-20 18:41

Sramota je, da pridni študenti študirajo in doštudirajo, potem pa ne dobijo pripravništva in si denar služijo kot natakarji. Za ta poklic ne bi potrebovali univerze.

Gost

#44

2016-01-20 20:30

Ker sem sama učiteljica

Gost

#45

2016-01-20 20:42

Ker je tako prav

Gost

#46

2016-01-21 07:41

Podpišem, ker ne razumem, zakaj razpišejo toliko študijskih mest za poklice, ki jih trenutno v državi ne rabimo, ker jih je dovolj. Sama sem ostala brez službe zaradi selitve. Imam 16 let delovnih izkušenj in po novem zakonu o zaposlovanju imam še manj možnosti za redno zaposlitev kljub vsem pogojem, ki jih izpolnjujem.

Gost

#47 Re:

2016-01-21 09:36

#39: Duhovni mož -  

 Ti, duhovni mož, kaj sploh veš kaj pišeš? Kaj si študiral že kaj drugega, da lahko tako povzdiguješ ta tvoj študij??

Stara sem 25 let, imam strokovnega, dobro študijsko povprečje ocen... pa že več kot eno leto iščem kakršnokoli delo, ki je vsaj malo povezano z mojim poklicem (naravoslovje namreč, ki je bojda bilo iskano). Kdo ti je zdaj študiral osem let?? 

Daj malo premisli preden bedarije flosaš sem!!

 


Gost

#48 Re:

2016-01-21 09:38

#42: -  

Se popolnoma strinjam! Žal...


Gost

#49

2016-01-21 10:12

Zato, ker se v šolstvu dogajajo take stvari, kot se in učitelj nima nobenih pravic ne do ravnatelja, ne do učencev.

Gost

#50 Re:

2016-01-21 10:17

#34: -ja kaj boš šele potem jamral ko boš 30 in ugotovil da si že odpisan- tudi jaz sem bil mlad.. pa si vmes brezposelen itd; in kar naenkrat 30 in brez dela. Zato ne se deliti na mlade in malo starejše vsi smo v istem zosu.