Žica ob Kolpi-MI SMO PROTI

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Žica ob Kolpi-MI SMO PROTI.


Gost

#326

2015-12-11 20:58

Zato, ker odločno nasprotujem takemu ravnanju proti migraciji v 21.st. in onemogočanje dostopa do življenja z reko Kolpo. To pomeni tudi uničenje slovenskega turizma neokrnjene narave Petra Klepca.

Gost

#327

2015-12-11 21:02

Zato, ker sedaj nimamo več dostopa do Kolpe in moramo iti na Hrvaško stran čez uradno mejo in plavati na slovensko obalo.

Gost

#328

2015-12-11 21:05

Nezaslišno je, da se taka ograja postavlja na našo mejo ob Kolpi, onemogoča nam, domačinom in turistom dostop do neokrnjene narave in uporabo reke Kolpe in njenih bregov. Kdo bo odstranil ograjo, ko ne bo več potrebna? Morda bi postavili bakreno.

Gost

#329

2015-12-11 23:53

Še nobena žica ni preprečila prehod.

Gost

#330

2015-12-12 00:42

Z žico, ki jo z blagoslovom ali po nareku Bruslja postavlja ta vlada, Slovenija ne bo obvarovana pred posledicami begunske krize. Zaradi žice postaja Slovenija še manjša, saj bolj kot nesrečne begunce omejuje in utesnjuje lastne  državljane - kmalu z vseh strani zamejene bolj kot kadarkoli v preteklosti. Sami bomo edini ujetniki te sramotne bodeče žice, ki je nevarna za vse živo, simbolizira pa nesvobodo, strah in predvsem nesposobnost domače in evropske politike, da se na ustrezen način spoprime z bistvom problema. 

 

 


Gost

#331

2015-12-12 06:42

Zato, ker je to pocetje kapitalna oslarija, ki ne bo nicesar resila.

Gost

#332 Re:

2015-12-12 10:40

#275: -  

 Odlično utemeljeno!

Kostevka!

#333

2015-12-12 11:30

Bravo! Ko bi vsi videli situacijo tako jasno!

Dost je ilegalnih imigracij!

#334

2015-12-12 11:41

"Žica ni rešitev"

 

A sprejetje 2 miljona potencialno nevarnih "beguncev" pa je?

Pomnite, da ti ljudje ne spoštujejo naših zakonov, se nočejo prilagodit, so nepisnemi in neizobraženi.

 

Poglejte, kaj se dogaja v Angliji, Nemčiji, Belgiji, Franciji, kjer je multikulturnost prisotna. Si res želite takšnega sveta, da kamorkoli greš si ogrožen?


Gost

#335

2015-12-12 11:46

Proti peticiji sem zato ker omejuje gibanje lokalnih prebivalcev in njihove dejavnosti. Ovira turizem in vse oblike njegove aktivnosti ob reki in v okolici. Na spletu sem opazil tudi živali ujete v žico in poginule v njej, predvsem srne. Torej ovira prosto gibanje živali, katerim se pomena žice ne da razložiti in ga ne razumejo. Sem mnenja da "trasa" žice ne more potekati ob tako pomembnih, predvsem pa ne tako lepo ohranjenih rekah kot je Kopla. Za begunce oz. prebežnike bi morali poiskat drugačno rešitev, saj žičnata ograja presega škodo v primerjavi s koristmi ki naj bi jo prinesel tovrsten poseg v prostor.

Gost

#336 Re:

2015-12-12 12:00

#275: -  Praktičen in ljudsko sočen odgovor s potencialno dokaj verjetnim potekom predvidevanih dogodkov.

 


Gost

#337 Re:

2015-12-12 12:12

#334: Dost je ilegalnih imigracij! -  

 Bolj me ogrožajo bodeče žice kot pa begunci. Vaš strah je od znotraj votel, okoli ga pa nič ni.


Gost

#338

2015-12-12 15:30

Potpisujem jer bi Hrvatska i Slovenija trebale biti bratske države koje uspješno surađuju i razvijaju zajedničke interese. Žica nas vraća u neka prošla ružna vremena.

Gost

#339

2015-12-12 16:04

Evropa brez meja???? Žica kjerkoli na naših mejah je za moje pojmovanje svobode najhujša krutost do ljudi in za nedolžne živali. Vsak meter te žice trga srce...

Gost

#340

2015-12-12 16:51

Še ena norost v vrsti človekovih nesmiselnih dejanj, tokrat se z ograjo poskuša zaščititi norost v lastnem umu. Gre za nasedanje histeriji medijev, politikov in drugih kvazi dušebrižnikov.

Gost

#341 Re:

2015-12-12 17:04

#334: Dost je ilegalnih imigracij! -   A sprejetje 2 miljona potencialno nevarnih "beguncev" pa je?

Za 2 milijona nevarnih žica ni dovolj. Ker nekdo ki si res nekam želi, tega žica ne ustavi. Tudi zid ne. Poanta je v organizaciji, zdaj je pa vprašanje kdo ima boljšo; begunci ali EU. Po moje je EU zaenkrat še nima.

 


Gost

#342

2015-12-12 17:44

Ker je žica škodljiva ljudem, živalim, naravi in zdravi človeški pameti...

Gost

#343

2015-12-12 17:49

Djelila bi je i u Hrvatskoj, molim vas prevedite. Razumijem dobro slovenački.

Gost

#344 Re: tukaj sedaj radimoRe:

2015-12-12 18:03

#312: - tukaj sedaj radimoRe:  

Prav si napisal. Ne vem, kdo je brisal komentarje in niti tega ne katere komentarje. Sicer pa tukaj ni prostor za komentiranje, ampak zbiramo podpise proti žici, ki nam je tako omejila življenja v dolini Kolpe. kdor se strinja z nami, in nam peticijo podpiše, smo mu zahvalni, vsekakor pa lahko predebatiramo zadevo na mojem FB profilu Kostevski Puntar, lahko pa tudi ob kavi nekje v dolini Kolpe, tam ob tako čudovitem ambientu obdanem z rezilno smrtonosno ograjo, nam bo kavica lepo teknila. Prepričan sem, da bo resen in iskren pogovor prepričal tudi tiste najbolj trmaste zagovornike, še posebej, če boste v živo videli, kje smo in kako nesmiselno je postavljati prepreke med neprehodnimi gozdovi polnimi divjih živali, kamor se ne upajo podati niti domačini.

Dejstvo je pa tudi to, da se meje ne da braniti s takšnimi sredstvi, vsaka meja se je in bo branila z živo silo, se pravi z vojsko. zato jo tudi imamo!

Kostevski Puntar


Gost

#345

2015-12-12 18:07

Da me frend odvede u Sloveniju

Gost

#346

2015-12-12 19:43

zato jer mislim da sam slobodan

Gost

#347

2015-12-12 22:19

Peticijo sem podpisal zaradi pomena svobode gibanja in narave človeka in živih bitij.
Silno smo želeli, da se gibljemo svobodno in postajamo koncentracijsko taborišče. Nisem pričakovl, da se bo slovenska vlada odločila za te vrste zaščite ljudi in , da bo s tem začela z ločevanjem ljudi, ki so želeli biti znova skupaj.
Človeška samovšečnost in želja po vladanju ter urejanju je brezmejna.

Gost

#348

2015-12-12 23:31

Se sprasujem, ali nam je "Evropa" zaukazala braniti schengensko mejo s tem da postavimo zico s pogojem, da ostanemo v kvazi schengnu ali je nasa oblast sama odločila, da na ta nacin ostanemo v schengnu. Zakaj pa Avstrija postavlja ograjo? Ali zaradi mini schengna? In kje bo sedaj meja eu: na meji z Avstrijo ali na meji s Slovenijo ali na meji s Hrvaško ali nižje na jugu? Kaj nam pomaga, da smo "sedaj" v EU, ce ne vemo, ali bomo še v EU? In zakaj sploh smo še v EU, ce nismo enakopravni z ostalimi državami? Toliko vprasanj in tako malo odgovorov. Kje je tisto: na Slovenskem smo mi gospodar!

 


Gost

#349

2015-12-13 06:00

Žica ni nikoli bila in nikoli ne bo dobra rešitev. Bodo čez 50 let imeli pohod ob žici, ampak ne okoli Ljubljane temveč okoli Slovenije?

Gost

#350

2015-12-13 06:33

Norost sedanjosti. Kam smo padli! A to naj bo ideja Evrope? A takole se jim pustimo, da nas mirno kuhajo do konca? A smo se za to borili in osamosvajali ?? Stopimo kot narod skupaj dokler je še čas!

Smrt fašizmu, svoboda ljudem!